תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול בעקבות האריות הלבנים

11-19.2.15 – זהו טיול ייחודי למקום שאיננו פתוח לקהל הרחב, אל יצור מיתולוגי שהתגלה בשנים האחרונות – האריות הלבנים, ובשיתוף מלכת יופי לשעבר שמקדישה את חייה לפרויקט זה. מדריך: בעז פיילר

טיול בעקבות האריות הלבנים

מועדון מסע אחר בשיתוף תרבויות עולמי

בשיתוף עם הקרן העולמית להגנת האריה הלבן:

זהו טיול ייחודי למקום שאיננו פתוח לקהל הרחב, אל יצור מיתולוגי שהתגלה בשנים האחרונות, ובשיתוף מלכת יופי לשעבר שמקדישה את חייה לפרויקט זה. נשמע מופרך… בואו ותראו בעצמכם את החיות האצילות בעולם – האריות הלבנים.
במוקד שמורת הטבע המסיבית קרוגר פארק בדרום אפריקה, נמצאת מולדתם של האריות לבנים האגדיים. מקום הולדתם, טימבה-וואטי, מיושר במדויק על אותו קו האורך עם אתרי מצריים העתיקה כמו גם הספינקס הגדול של גיזה והוכרז כאתר קדוש על ידי מלכי אפריקה במשך מאות שנים. משמעות שם המקום "טימבה-וואטי" בשפה המקומית הוא: "המקום בו האריות הגיעו מהכוכבים."
בעזרת מנהל הפרויקט – לינדה טאקר והבמאי ואיש התקשורת בועז פיילר נצא לטיול הכולל מפגשים עם האריות הלבנים בסביבתם הטבעית וגילוי מסתרי דרום אפריקה

לכתבה מיוחדת בנושא:

דרום אפריקה: האריות הלבנים חוזרים לטבע
האריות הלבנים חוזרים לטבע
סיפורם המיתולוגי של האריות הלבנים עובר באפריקה מדור לדור, אבל רק בשנות השבעים תועד אריה לבן בטבע. הגילוי המסעיר הביא בעקבותיו טרגדיה לאריות הייחודיים, …
מוריס פרננדז  |  צילום: מוריס פרננדז

 

לפרטים נוספים והרשמה למסע >>

תוכנית הטיול

התוכנית נתונה לשינויים!
אסור לצלם את האריה הלבן, וכן אי אפשר להבטיח נוכחות תמידית

יום 1 – טיסת לילה
יציאה מתל אביב בשעה 22.30 בטיסת לילה האורכת קצת יותר מ9 שעות ליוהנסבור

יום 2 – שמורת האריות הלבנים
נחיתה בבוקר ויציאה בנסיעה ארוכה לשמורת האריות הלבנים. אליה נגיע בשעות הצהריים המאוחרות. לאחר מנוחה והתארגנות במקום נצא אחר הצהריים לכפר mubabe למפגש עם המקומיים המעריצים את האריה הלבן כקדוש, נבקר בבתי ספר ובתי יתומים, ונסיים בערב מסורתי לאור המדורה תוך כדי תיפוף וריקוד אפריקאי סועג. ברוכים הבאים לאפריקה. לינה בשמורה

יום 3 – שמורת האריות הלבנים
ביקור בשטח עם לינדה טאקר מייסדת השמורה, וג'ייסון טרנר, אחראי פרויקט שימור ומחקר מדעי של האריה הלבן. הדרכה והסברים על מהות האריה הלבן מבחינה מדעית ותרבותית על ידי לינדה וג'ייסון.
יציאה לשטח לאיתור ומפגש עם להקות אריות לבנים ברכב פתוח ומוגן.
ארוחת ערב מסורתית סביב מדורה. לינה בשמורה

יום 4 – קניון בליינד ראנד
אחד המקומות היפים באפריקה. הקניון השלישי בגודלו בעולם והמהמם ביופיו. שחייה במפלים ויציאה בשייט על נהר הבלייד אל תוך הקניון. חזרה לשמורה, כל ערב ובוקר נצא לאתר את האריות הלבנים. לינה בשמורה

יום 5 – שמורת האריות הלבנים
נמשיך ביציאות אל השטח, בגילוי הסיפור המדהים של השימור והאמונה, ובהנאה מיופיו של המקום. אם שיתוף פעולה ממזג האוויר אישור שהשטח פנוי ובטוח, יציאה רגלית לשטח בסוואנה עם מדריך מוסמך לאיתור עקבות מחיות בר ולימוד על צמחייה מקומית. מפגש ישיר עם היופי האופי של פרא האפריקאי.
יציאה לאיתור האריות הלבנים לקראת שקיעת השמש. לינה בשמורה

יום 6 – אל שמורת קרוגר
הפארק הלאומי קרוגר הוא אזור שימור חיות הבר המפורסם ביותר של דרום אפריקה. השטח המתפשט על פני 2 מיליון דונמים, הפארק נמצא במרחק כשעה וחצי משמורת האריות הלבנים. זאת הזדמנות ייחודית לנסוע ברכב פתוח בליווי מדריכים מקצועיים לצפות במגוון רחב ביותר של חיות אפריקה, כולל פילים, קרנפים, ג'ירפות, זברות ואריות, בנופים מרהיבים ביניהם גם אגמים בהם תנינים והיפופוטמים שיוצאים להתייבש בשמש החמה. לא ניתן לצפות מראש אלו חיות יתגלו, אבל כל מפגש הוא ברכה. שהיית לילה בפארק קרוגר במחנה 'אוליפנט' השוכן על גדות נהר האוליפנט הענק.

יום 7 – שמורת קרוגר
יציאה לשטח עם עלות השחר לתוך פארק קרוגר על מנת לצפות במגוון החיות לפני שעות החום. בילוי יום מלא בפארק וחזרה לקראת הערב חזרה ל"טסאו," שמורת האריה הלבן.

יום 8 – שמורת האריות הלבנים
יציאה מוקדמת לחלק נפרד מהשמורה (המכונה שמורת 'מבובה') לפגישה עם להקה נפרדת של אריות לבנים המובלת ע"י שני אריות זכרים הקרויים 'האחים אקרו'. המשמעות הרוחנית של האריה הלבן. מחזורי התפתחות האנושות, ואופי התקופה בה אנחנו נמצאים, מנקודת מבט אסטרולוגית, וההקשרים הישירים למתרחש בטבע, בחיינו האישים, ובמישור הפוליטי.

יום 9. – יום מלא של טיול
בבוקר נצא בפעם האחרונה לגילוי האריות הלבנים ולעת צהריים נעשה את דרכנו לדשה התעופה ביוהנסבורג לטיסת לילה לארץ. יום מלא של טיול. (נוחתים ב20.2 ב7 בבוקר) יש אפשרות להאריך את כרטיס הטיסה כדי להישאר בדרום אפריקה באופן עצמאי.

הערות:
– מסלול זה עשוי להשתנות בעקבות מזג האוויר, האנשים והחשובים מכולם, בעלי החיים עצמם.
– חוויה ייחודית זו של מפגש עם האריות הלבנים הפראיים והחופשיים אינה פתוחה לציבור הרחב ומוצעת כהזדמנות חינוכית להבנת הסביבה והתרבות האותנטית של האזור המיוחד הזה.
– ישנם פרוטוקולי בטיחות ותרבות מוסדרים בקרבת האריות לבנים באדמת המורשת שלהם. חובה לשמור על שקט בסביבתם ואין רשות לצלם אותם, (אלא ליחידים בעלי רשות מוקדמת). בכך נמנעת הפרעה לחוויית המפגש והמחקר הנערך בשטח. ניתן לרכוש מזכרות ותמונות מקצועיות ומהממות של אריות לבנים וכל ההכנסות נתרמות למאמץ המתמשך להחזירם לטבע.
– איזור טימב-ווטי נתון לסיכון נמוך של מחלת מלריה. מומלץ למשתתפים להתייעץ עם רופא על אפשרויות לטיפול מניעתי.
– השהייה כוללת ארוחות משובחות ומסורתיות המוכנות על ידי טבח וצ'יף משבט השאנגן: דניאל מקונדו
– החדרים אינם שווים, כל הקודם זוכה בחדרים הטובים יותר!

מחיר הטיול: 4680$ לקבוצה מעל 16 איש. כפוף לרישום מוקדם ולמחירי הטיסות!
מעל 12 איש המחיר יהיה 4830$
מעל 8 אנשים הטיול יצא אך במחיר גבוה יותר.

המחיר כולל
כרטיס טיסה של אל על ליוהנסבורג (ניתן להאריך בהודעה מראש)
אדם בחדר זוגי ברמה בסיסית (החדרים לא שווים, כל הקודם זוכה)
כלכלה מלאה
תשלומי כניסה לשמורות הטבע השונות
כל הנסיעות
פעילות תרבות ועלויות כניסה
תרומה לקרן האריה הלבן ולמוסדות שנפגוש
השתתפות והדרכה מצד לינדה
מדריך ישראלי מומחה – בועז פיילר

המחיר לא כולל:
הוצאות אישיות
משקאות והוצאות בעלות אופי אישי
תמונות – אין לצלם את האריה הלבן אך ניתן לרכוש במקום תמונות
טיפ למדריך ישראלי (תרומה ממולצת 5$ ליום לאדם)

בנוסף יש לדעת כי:
אין בשמורות הטבע אפשרות לשלם בכרטיסי אשראי. על האורחים להצטייד בכסף מזומן ראנד דרום אפריקאי. ניתן להמיר מטבע בשדה התעופה של יוהנסבורג, או בגישה לכספומט בביקור לעיר הסמוכה למחנה ביום ביקור הכפרים.

הערה חשובה:
איתור האריות הלבנים הוא לפי אותות לווין וניסיון אנשי השמורה, והוא בדרך כלל מצליח, אך אין הבטחה למאה אחוז הצלחה. המטרה העיקרית של הטיול היא המפגש עם האריות הלבנים, ולצורך כך נשנה את התוכנית אם זה יתבקש. מדריך הטיול רשאי וזו חובתו לעשות שינויים בתוכנית לפי שיקול דעתו המקצועי. התוכנית גם תלויה במזג האוויר.
 

 

 

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות