תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול בוטיק לגיאורגיה

המיטב של התרבות, המורשת והנופים הגיאורגיים. המסע אל גיאורגיה, רב תחומי וחושי. חבל ארץ הממוקם בין יבשת אסיה לאירופה .ארץ קטנה עם היסטוריה עתיקה ומרתקת. סיפורי אגדה, מיתולוגיה ונצרות קדומה טבע מרשים של: צוקים ומפלים, פסגות מושלגות וחוף ים, ערים חצובים בסלע ומפעלים נטושים –ארץ של ניגודים.תרבות מגוונת ועשירה,כפרים מסורתיים לצד ערים שקמות מהריסות. זוהי גיאורגיה אותה נחווה שמונה ימים.

טיול בוטיק לגיאורגיה

בהדרכת ניסים אשכנזי, בארגון דיזנהאוז חיפה

תאריך יציאה 22/05/18 תאריך חזרה 30/05/18

יום מס' 1 – תל אביב – טביליסי-הגענו לארץ "המלכה תמר"
טיסת ערב לטביליסי בירת גיאורגיה ,נחיתה בשעות הלילה, חבירה למדריך ולנהג המקומי, העמסת הכבודה ונסיעה למלון,לינה.

יום מס' 2 – טיביליסי – מצחטה – גורי – אופליסציחה – בורגו'מי – באקוריאני
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת במלון, נסיעה לבירה לשעבר: מצחטה. ליבה הרוחני של גיאורגיה. נכללת באתרי מורשת העולם של אונסק"ו. מיקום נפלא במפגש הנהרות: קורה ואראגווי. צומת דרכים בין הים השחור לים הכספי וטביליסי לרוסיה. ביקור בקתדרלת סבתי-צחובלי הגדולה והפעילה במדינה .נשמע על "כותנתו של ישו" ו"אדרתו של הנביא אליהו". ביקור בכנסיית ג'בארי דוגמה לאדריכלות דתית מהמאה ה- 6 .סיפורה של נינה הקדושה וההמרה של העם הגיאורגי לנצרות .אתר פגאני עתיק שהפך מקום נוצרי קדוש בשיאו של הר הצופה לעיר.נסיעה לגורי דרך עמק קרתלי המפריד בין הקווקז הגבוה מצפון לנמוך, עיר הולדתו של סטאלין שהפך שליט ברה"מ. נצפה על מבצר גורי וסיפור מיוחד שנקשר בשמו. משם נמשיך לאופליסציחה, אתר מרהיב. עיר מערות שיושבת במקום אסטרטגי, אחד הישובים העתיקים בקווקז מאה -6 לפנה"ס !. צפונה לכאן עברה דרך שיירות חשובה שחברה ל"דרך המשי". נערוך סיור רגלי באתרים במקום. משם נמשיך לבורג'ומי בדרך נראה את "כנסיית השניים". ונספר את סיפורה. נגיע לבקוריאני לארוחת ערב ולינה במלון.

יום מס' 3 – בקוריאני – אחאלציחה – וורדזיה – בורג'ומי – בקוריאני
לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר באזור סאמצחה – האזור ההיסטורי של גאורגיה. נגיע לעיר אחאלציחה -"המבצר החדש",נעלה על וואנים למבצר. נסייר בעיר העתיקה (ראבאטי) נצפה במבצר ובבתים המסורתיים למרגלותיו. נזהה את האופי הרב תרבותי של המקום. נבקר במוזיאון להיסטוריה ואומנות. נמשיך בנסיעה דרומה לכוון גבול טורקיה, נוף עוצר נשימה עד וואדזיה שנבנתה במאות 10-12 ע"י אביה של תמר המלכה הנערצת. היא שינתה את ייעוד המקום ממבצר צבאי לאתר דתי. מנזר שהפך לעיר- "עיר מערות" בעומק של 13 מפלסים!.נבקר בשרידי כנסיה צבעונית חצובה בסלע. כאן היה גבולו המזרחי של העולם הנוצרי .מכאן נמשיך בנסיעה לבורג'ומי . בדרך נצפה במבצרים פאודליים אדירים עם סיפורים פיקנטיים: "מבצר האהבה", "מבצר הקנאה".:מרכז שוק העבדים. נבקר בפארק המים המינרלים המפורסם בברג'ומי ונסייר עד המפל ופסל פרומוטאוס. נמשיך לבקוריאני למלון לארוחת ערב ולינה.

יום מס' 4 – בקוריאני – קוטאיסי – מערת פרומטאוס – טסקלטובו
ביום זה הוספה ארוחת צהריים. לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה למערב גאורגיה. מגמת פנינו העיר קוטאיסי, אחת הערים העתיקות בעולם (נוסדה לפני כ- 4000 שנה!).לכאן הפליגו יאסון והארגונאוטים בחיפוש אחר "גיזת הזהב".בדרך נעבור לצד כנסיית צורמיצ'חה ונספר את סיפורה. נגיע לעיר השנייה בגודלה במדינה, נבקר בקתדרלת באגראטי (מאה 11 לספירה)שנהרסה לחלוטין ונבנית מחדש.מנזר גאלרטי (מאה 12 לספירה)נראה את קברו של "דוד הבנאי" והמכללה האקדמית שבנה. ננסה לתאם ביקור בבית הכנסת וברובע היהודי (במידה ויוותר זמן).משם למערת פרומטאוס, מערת נטיפים בה זורם נהר תת קרקעי במידה ויתאפשר נשוט במערה מותנה בגובה המים . נסיעה למלון ארוחת ערב ולינה לאחר ארוחת ערב הלך למופע פולקלור מקומי.

יום מס' 5 – טסקלטובו – קוטאיסי – אנאנורי – גודאורי
*ביום זה הוספה ארוחת צהריים
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נבקר בשוק בקוטאסי(אם יהיה פתוח)נמשיך מזרחה וצפונה, לצד אגם באזאלטי, אגם מלאכותי שבקצהו סכר ליצור חשמל הידרואלקטרי.משם צפונה ל"דרך הצבאית של גאורגיה" המובילה לקווקז הגבוה. נבקר במבצר אנאנורי מאות 16-17 ששולט בתצפית על עמק תרגי. – סיפורו של מקום! נסיעה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום מס' 6 – גודאורי – חאזבאגי – טיביליסי
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום נפלא באזור הקווקז הגבוה. נסיעה ברכבי שטח במעלה הדרך הצבאית המובילה לרוסיה. נגיע ל"מעבר הצלב"- מעבר הרים ג'בארי (2395 מטר). משם דרך הכפר ארשה נצפין לעיירה חאזבאגי. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נבקר ב"כנסיית השילוש הקדוש" של גרגטי (גובה 2170 מטר)לכאן נעלה ברכבי שטח 4*4 מכאן נוכל לצפות ביום בהיר על הר קאזבג הגבוה בקווקז (5047 מטר).הר געש כבוי בראשו שלג עד.נעבור ליד מעין נאראזן שמכיל מינרל שצובע את הסלע בכתום. טונלים שנבנו ע"י הגרמנים.בהמשך נבקר במונומט הידידות גאורגיה – רוסיה מהמאה ה-19 נחזור לבירה טיביליסי למלון נצא לארוחת ערב במסעדה ונחזור למלון ללינה.

יום מס' 7 – טיביליסי סיור עיר
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבירת גאורגיה טביליסי. בנויה לגדות נהר מתקבארי. את הסיור נתחיל בעיר העתיקה, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הגדול .בכנסיית סיוני (ציון).נראה את מרחצאות הגופרית המפורסמים של העיר שנבנו בתקופת השלטון הפרסי. נטפס ברכבל למבצר נריחאלה (מאה רביעית) נצפה בפסל קרתליס דדה- (אמא גאורגיה) מקרוב. נסייר בגן הבוטני ונגיע עד המפל.נבקר בכנסיית מטאחי (מהמאה ה-13)נשמע על הקדושים : שושאניק ואבו. נצפה ל"מרפסת תמרה"ונשמע את סיפור "קיר הדמעות" ביקור במוזיאון האומנות(אם יוותר זמן) נסיעה בחשמלית מקומית (אם יתאפשר) לפארק מאטסמינדה.סיור בקתדרלת סאמבה הנצפית מכל פינה בעיר. סיור במדרחוב ובשדרות שותה רוסטבאלי. ביקור בכנסיית קאשבתי וסיפורה המעניין נבקר בשוק האמנים והפשפשים ב"הגשר היבש".בסיום נשב לארוחת ערב גיאורגית במסעדה בליווי להקת פולקלור מקומית.

יום מס' 8 – טיביליסי – קאחתי – סיר'נאר'י טיביליסי – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא למחוז המזרחי של גאורגיה. "מחוז הכרמים וערש היין" של המדינה.בדרך נשתדל לבקר בבית מקומי וללמוד על אורח החיים. נגיע לעיירה היפה במחוז קאחתי לסיר'נאר'י (משמעותו: "מקום מפלט").עיר מוקפת חומה עם רובע עתיק מקסים עם סממנים איטלקיים. תצפית על עמק אלזאני והרי הקווקז. נסיעה למנזר בודבי בו קבורה "נינו הקדושה" נאכל ארוחת צהריים מאוחרת בה נסכם את הטיול .נעשה דרכנו חזרה לטיביליסי בדרך לבירה נבקר ב"ים של טבליסי." משם נטפס למונומנט מדהים משקיף על האגם. "גאוות גאורגיה" שמו. נסיעה למרכז קניות משם לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

יתרונות הטיול שלנו:
• ניצול מרבי ומיטבי של הזמן-המדריך והאוטובוס בכל ימי הטיול מהבוקר ועד הערב.
• הטיול היחידי בגיאורגיה הכולל 2 ארוחות צהריים נוספות.
• הטיול היחידי לעומקה של גיאורגיה האמתית כולל ביקור באתרים ייחודיים.
• הטיול היחידי הכולל 2 מופעי פולקלור.
• מדריך ישראלי ותיק ומנוסה לאורך כל המסלול.
• טיול אינטימי בקבוצה קטנה של מקסימום 24 נוסעים.
• הטיול עם מלונות 4* לכל אורך המסלול.

מה כלול בטיול?
• טיסה -הלוך ושוב ,מיסי נמל והיטלי דלק.
• לינה -במלונות 4* מרכזיים ומדרגת תיירות טובה.
• כלכלה –ארוחת בוקר וערב לאורך כולל המסלול (למעט היום האחרון צהריים). שתי ארוחות צהריים בנוסף לחצי פנסיון.
• תחבורה-אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.טיול ג'יפים- בקאזבגי
• הדרכה- ליווי והדרכה של מדריך ישראלי ניסים אשכנזי ומדריך מקומי דובר אנגלית כנדרש.
• כניסות לאתרים שבתוכנית.
• תשר לנותני שירות בחו"ל–נהג, סבלים, מלונות
• שני מופעי פולקלור
• בקבוק מים לכל נוסע

הטיול לא כולל:
• שתייה בארוחות.
• ביטוח רפואי : על כל מטייל לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל. במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).
• הוצאות נלוות והוצאות אישיות של הנוסעים וכל הוצאה מעבר לרשום לעיל.
• כניסות לאתרים אשר לא צוינו מראש.
• טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת 5 $ לנוסע ליום.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות