תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

הפלגה לאנטארקטיקה ודרום ג'ורג'יה

אנטארקטיקה ואיי דרום ג'ורג'יה – הפלגה בין קרחוני איזור הקוטב הדרומי.
16 יום 15 לילות על סיפון הל' סוליאל Le Soleal

הפלגה לאנטארקטיקה ודרום ג'ורג'יה

 

באמצעות גולדן טורס

יום 1: בואנוס איירס – אושוואיה. Buenos Aires – Ushuaia
בשעות הבוקר, טיסה מיוחדת מבואנוס איירס לאושואיה, עם הנחיתה יציאה לסיור בפארק הלאומי ארץ האש הנמצא כ-12 ק"מ לכיוון מערב. בפארק ניראה עצי דובדבן חמוץ, נהרות ואגמים. בפארק יש כ-150 מיני עופות, בהם ברווזי בר, אווזי בר, וכמובן – פינגווינים, הכי מרתקים הם האווז הדרומי והקרקרה, ובעיקר הנקר המגלני, ארוחת צהריים והעברה לספינה.
אושואיה (Ushuaia), שמוכרת כמחוז הדרומי ביותר בכדור הארץ (למרות שלמעשה מדובר בטעות: יש עיר בצ`ילה קצת דרומית ממנה – אבל נתעלם באלגנטיות), עובדה שהפכה אותה למקום מתוייר ומוכר בעולם כולו. העיר שוכנת לרגלי שרשרת הרים מושלגי כיפות, בקצה תעלת Beagle, והנוף הנשקף ממנה מרהיב. בעיר מצוי מוזיאון "סוף העולם" ובו אוסף מרשים של מיני ציפורים לצד תיאור מפורסם של היסטוריית האי ותושביו. מדרום לעיר נמצא הפארק הלאומי של ארץ האש, ובו מבחר מגוון וקיצוני של בעלי חיים כגון עופות ים, כלבי ים ועודl

יום 2 בלב ים – מעבר דרייק. At Sea – Drake Passage
היום הספינה מפליגה ממדף היבשת שעומקו כ 200 מטר אל הים הפתוח שם עומק המים מגיע אל מעל 4000 מטר,

יום 3 בלב ים, מעבר דרייק At Sea, Drake Passage
בהמשך לחציית המייצר הדרומי הקרוי על שמו של מגלה הארצות פרנסיס דרייק. המייצר הינו נקודת מפגש של 2 זרמים אוקיינים אדירים. המים החמים של האטלנטי מצפון נפגשים במים הקרים של הקוטב מדרום. במפגש זרמים זה המים הקרים זורמים מטה. הדבר מביא לפני השטח חומרי מזון המכלכלים שרשרת מזון אדירה של מגוון בעלי חיים שהפכו אזור זה לביתם. המייצר הינו גבול תפוצתם הצפוני של חלק מעופות אנטרקטיקה. אלבטרוסים מלווים את השייט לפרקים. צוות מדריכי הספינה יסב תשומת ליבנו לבעלי כנף שונים סביב הספינה ואולי ללהקת לווייתנים. הרצאות רקע יינתנו מהלך ימים

יום 4: מפרץ נקו. Neko Bay ומפרץ פרדיס. Paradise Bay.
רגע מופלא ייחרת בזיכרוננו בעת שהספינה תתקרב למפרץ נקו, צומת קרחוני ענק מרשים יקבל את פנינו בעת הכניסה לעגינה במפרץ, בעת הירידה יקבלו לעיתים את פנינו להקות גדולות של פינגווינים. התחנה הבאה היא מפרץ פרדיס המרהיב ביופיו, בלב מצבור קרחונים, וצוקים מתנשאים של האי וכף רינרד נמצאת הכניסה לתעלת למייר בעוד שבאופק נמצאים "הומפרייס הייטס" המגיעים לגובה של 1180 מטרים. קרחוני אנגולר, צוקי שייר והרי הקרח משתקפים בצבעי הטורקיז של הים. רוחבה של התעלה מאפשר גם הימצאותה של שרשרת של איים קטנים.

יום 5: פורט שורקרוט – פורט לוקרוי. Port Shocot Port Lockroy
הל'אוסטרל ממשיכה את שיוטה באנטרקטיקה ומגיעה היום לנמל Lockroy באי הקטן Goudier המשמש את המשלחת הבריטית כבסיס ממנו נערך הסקר של פורט לוקרוי. במקום עובדים מדענים האמונים על מורשת אנטרקטיקה, המקום פתוח לביקורים כמו גם מוזיאון, חנות וסניף דואר שהוא היחיד בכל במסע הזה.

יום 6: מפרץ ווילהלמינה והאי אנטרפרייס. Whihelmina Bay & Enterprise Island

 
יום 7: האי דספשיון. Deception Island
לאי דספשיון 3 מקומות נפרדים אך משלימים לירידה אל החוף ותלויים בתנאי מזג האוויר, ה"נחיתה" הראשונה תהייה בביילי האד על קצה מכתש של הר געש להתנסות יוצאת דופן בינות לקהילת פינגויני צ'יינסטרפ הגדולה ביותר בפנינסולה של אנטרקטיקה, מדריך הטבע של הספינה יסביר וילמד על התופעה המדהימה של יותר מ 130.000 זוגות הפועלים בחריצות הלוך ושוב ממקום קינונם לים.

יום 8: ים וודל. .Weddell Sea
יום הפלגה בלתי נשכח נערוך היום בעת שהספינה תשייט בים וודל בינות לקרחונים עצומים הממוקמים כאילו בצורת טבלה, ושכבות קרח הצפות על פני הים, מהסיפון ניתן יהיה לצפות בצבע הלבן הצחור של אנטרקטיקה, לבן יותר משחלמנו שיכול להיות ואז הר הגעש Brown Bluff כאילו מזדקף כשפינגויני הצ'יינסטרפ, פרוות כלבי הים ויסעורי השלג מארגנים את הופעתם

יום 9: הפלגה דרך איי דרום שטלנד. Sailing towards South Shetland Islands
קרחונים ראשונים ופסגות מכוסות קרח מעידים על הגעתנו לאיי שטלנד הדרומיים הממוקמים בדרום מייצר דרייק. בהתאם לתנאי הים לקראת אחר צהרים של יום 3 נגיע לאיים אלה ונרד אל החוף לסיור ראשוני בו נוכל לראות לראשונה את הפינגווינים וכלבי הים המאכלסים קבוצת איים אלה.

יום 11: פורט סטנלי – נקודת וולנטיר (איי פוקלנד). Port Stanley (Falkland Islands)
הבוקר תעגון הל' סוליאל בחופי איי פוקלנד, הנוסעים ירדו בסירות הזודיאק – סירות גומי שטוחות ובעלות יציבות יוצאת דופן בלווי המדריכים הנמצאים על סיפון הספינה.. יורדים בחופו של האי "החדש" ונצא למפגש ראשון עם עולם העופות המדהים של האזור, אלפי פינגווינים, אלבטרוסים, קורמורנים ועוד. לקראת צהריים נחזור לאוניה שתקפיץ אותנו לצידו השני של האי אליו נצא אחה"צ (בסירות הזודיאק שלנו) לסיור נוסף בנופים ובין בעלי הכנף הרבים המאכלסים את האי.

יום :12 סונדרס – גרייב קוב (איי פוקלנד). Sounders – Grave Cove (Falkland Islands)
הבוקר תעגון הל' סוליאל בחופי איי פוקלנד, הנוסעים ירדו בסירות הזודיאק – סירות גומי שטוחות ובעלות יציבות יוצאת דופן בלווי המדריכים הנמצאים על סיפון הספינה.. יורדים בחופו של האי "החדש" ונצא למפגש ראשון עם עולם העופות המדהים של האזור, אלפי פינגווינים, אלבטרוסים, קורמורנים ועוד. לקראת צהריים נחזור לאוניה שתקפיץ אותנו לצידו השני של האי אליו נצא אחה"צ (בסירות הזודיאק שלנו) לסיור נוסף בנופים ובין בעלי הכנף הרבים המאכלסים את האי.

יום 13, יום 14 ויום 15 בלב ים, בעת שאנו מפליגים בלב ים, זה הזמן לערוך היכרות מעמיקה יותר עם אניית הפאר עלייה אנו נמצאים וליהנות ממגוון השירותים שהספינה מציעה לנו, בל נשכח על האניה מבחר של מדריכים מומחים בנושאים רבים ומגוונים כמו: אנשי טבע, גאולוגים, מרצים ועוד שיספרו לכם בעת ההפלגה על כל המתרחש וחיי באנטרקטיקה, דרום ג'ורג'יה ואיי פוקלנד ואף ירדו עמכם לשיטוט בחוף.

יום 16: מונטבידאו (אורוגוואי) Montevideo (Uruguay .
ירידה מהספינה בשעות הבוקר.
קרוב למיליון וחצי בני אדם חיים במונטבידאו (Montevideo), עיר הבירה התוססת והנעימה של אורוגוואי, השוכנת על גדות הנהר Rio de la Plata. אחד הפירושים לשמה של העיר הוא "אני רואה גבעה", ומה שאתם תראו בוודאות אלו הם חופי רחצה יפהפיים כמו מלווין (Malvin) ופוקיטוס (Pocitos), מבנים היסטוריים מסקרנים וכיכרות לרוב, דוגמת ה- Plaza Independecia. העיר עצמה קטנה יחסית ורוב אתריה סמוכים זה לזה. לאורך הנהר ניצבת טיילת המכונה La Rambla, אזור המתאים לרכיבה על אופניים ולסיור ערב לעת שקיעה.

המחיר כולל:
טיסה במטוס של חברת לאן צ'ילה (חכור על ידי פוננט מבואנוס איירס לאושואיה
העברה וטיול באושואיה כולל ארוחת צהריים לפני העלייה לאוונייה, והעברה מהנמל לנמל התעופה באושואיה
הפלגה מאושואיה לאנטרקטיקה
כל הארוחות מיום ההפלגה עד יום העגינה.
קוקטיל קבלת פנים ביום ההפלגה וארוחת גאלה של רב החובל באחד מימי ההפלגה.
בידור בערבים
בנוסף לשתיה קלה בארוחות יין חופשי.
שרות חדרים 24 שעות היממה
צוות מומחים רב לשוני לאספקטים השונים באנטרקטיקה
הרצאות על סיפון הספינה של מומחים בנושאי אנטרקטיקה במספר לשונות.

לפרטים והרשמה>>

תאריכי יציאה להפלגה לעונת 2015 – 2014 :
28 בפברואר 2015.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות