תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

הודו

הודו, או הרפובליקה של הודו ליתר דיוק, היא המדינה השביעית בגודלה בעולם ושנייה רק לסין, כשזה מגיע למניין האוכלוסין.

הודו

באמצעות גלובל אקפריינס


מפגש בין תרבות לטבע הודו הקלאסית עם ספארי
15-14 ימים ו-13 לילות

לפרטים והרשמה >


קצת על הודו

 המדינה עצמה מחולקת לאזורים ולמחוזות וכמו ארצות הברית, הרפובליקה ההודית מחולקת ל-29 מדינות שונות. ממוקמת בדרום אסיה, על תת היבשת ההודית, ומזוהה בעיקר עם האקלים מונסוני (מהמילה מונסון)שלה. בירת המדינה היא ניו-דלהי, אשר אותה משלימות ערים חשובות נוספות כמו קולקטה, מומבאי, בנגלור, צ’נאי ועוד.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – מומביי

ניפגש בנתב”ג לטיסה למומביי בירת מהרשטרה. האיים עליהם בנויה העיר שהייתה מיושבת ע”י עם הדייגים בשם קוליס. מומביי הועברה במאה ה-16 לפורטוגלים ע”י סולטאן ג’וג’אראט. בנישואי הנסיכה הפורטוגלית, קתרינה מברגאנזה, למלך אנגליה, צ’רלס ה-2 ניתן להם האי המרכזי כמתנת חתונה. היום העיר הקוסמופוליטית מהווה מרכז מסחרי של הודו והנמל הינו הפעיל ביותר בתת יבשת, בהגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2

מומביי – אודאיפור

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור במומביי ונבקר במערות אלפנטה בנות 1,200 שנה הנמצאות בקרבת פני הנמל במערות לוחות תבליט המוקדשים לשיווה המפורסם בהם הטרימורטי (שיווה בעל 3 ראשים) המסמלים את שלושת סגולות האל-הבורא, המשמר וההורס. נמשיך את הסיור ב-Gateway של הודו שהוא נקודת הציון של מומביי והיווה את שער הכניסה היחידי להודו. הוא נבנה כדי להנציח את ביקורו של המלך ג’ורג ‘והמלכה מרי להודו בשנת 1,911. מאוחר יותר ניסע לאורך Marine Drive, הידוע גם בשמו “השרשרת של המלכה”. נמשיך בדרכנו דרך מעבר Dhobi. בשעות אחר הצהרים העברה לשדה התעופה לטיסה לאודאיפור ,הגעה לאודיאפור בשעות הערב, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3 

אודאיפור

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור באודאיפור. נבקר בארמון העיר של המהרג’ה, מבנה מרשים של גרניט ושיש. נמשיך לביקור באגם Fatehsagar, שנבנה על ידי המהרג’ה סינג Fateh בשנת 1754 לספירה. ביקור במקדש Jagdish הגדול והנערץ ביותר של אודאיפור. שנבנה בשנת 1651 לספירה על ידי Maharana Jagat המקדש מעוטר בתבליטים. ביקור בגן העלמות שנקרא Sahelion-Ki-Bari המכיל בריכת נוי ובה תבליטים מגולפים שמכילים אבני גולות בעל גוון צבע שחור ולבן. נסיים את סיורינו במוזיאון לאמנות עממי. במידה ויתאפשר בערב נצא לשייט באגם Pichhola על מנת לחוות את חייה של העיר אודאיפור. חזרה למלון לארוחת ערב.

יום 4

אודאיפור – ראנקפור – ג’ודיפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון ראנקפור דרך ג’ודפור. בדרך נעצור לבקר במקדשי Ranakpur. מתחם מקדשים זה נמצא בעמק השלום של Aravalli הילס. המקדשים בתוך המתחם נבנו במאה ה -15 ונשמרו בצורה מרהיבה. ב-Ranakpur במתחם זה נמצא בית המקדש הגדול והחשוב ביותר בהודו. מקדש Adinath הינו המקדש הכי בולט במתחם מורכב בעקבות מורכבותו הארכיטקטית. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נמשיך לג’ודפור העיר השנייה בגודלה בראג’יסטאן הניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג’ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה כשבמרכזה מתנשא מבצר מהרנגר האדיר. הגעה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5

ג’ודיפור – פושקאר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של ג’ודפור. התכונה הבולטת של ג’ודפור היא מבצרה שנקרא Mehrangarh Fort, הממוקם על רוממות סלעית מבודדת כ-122 מטר מעל פני העיר. המבצר מאוד בולט בסביבתו המישורית . יש ארמונות מלכותיים שבו נשק ותחמושת ישנים מוצגים, המבצר כולל בתוכו 2 ארמונות מרכזיים: ארמון הפרחים וארמון הפניניים המיוחדים במינם. נמשיך לביקור Jaswant Thada, שבו מוצגים עמודי זיכרון (אנדרטה), שנבנו בשנת 1,899. למרגלות האנדרטה מדשאות גליות וחורשות מוצלות. במרחק של 8 קילומטר מצפון לג’ודפור, עיר הבירה של מארואר הישנה. ישנו מקדש ובו אנדרטה המכילה מזבח ל-300 מיליון אלים, המוקדש לגיבורים עממיים. נסיים את ביקורינו בג’ודיפור, בארמון Ummaid Bhawan מקום משכנו של מלך ג’ודיפור שחלקו כהיום הוסב למלון לתיירי העולם. לקראת הערב נצא לכיוון פושקר הינה עיירה קטנה היושבת סביב אגם פושקאר הקטן שהמוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ-3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים בהגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 6

פושקאר – ג’איפור

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את ביקורינו בפושקאר הכולל את אגם פושקר, שמשיכתו העיקרית הינה המים הקדושים , הנחשבים בדמיון למים הקדושים באגם Mansarovar שבטיבט. פושקר הפכה במהלך השנים למקום מרכזי לעלייה לרגל להינדים בגלל אגם פושקאר הנחשב קדוש וכן בעקבות אגדה של הלורד ברהמה. נמשיך את ביקורינו במקדש ברהמה, שהינו מקדש הינדי המוקדש לאל ברהמה. משם נמשיך לביקור במקדש Ranganath Venugopal ומקדש ו-Paapmochini ובשוק המקומי. בשעות הצהרים המאוחרות נצא לכיוון ג’איפור הנקראת גם “העיר הוורודה” בשל הבניינים הצבועים בוורוד כך גם ראה אותה הנסיך אלברט ובעלה של המלכה ויקטוריה כשביקר כאן ב-1,876. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג’אי-סינג השני. עם ההגעה, העברה למלון. בערב נצא לבילוי אותנטי אצל משפחה הודית מקומית שילווה בקוקטיילים וארוחת ערב, בשעות הערב המאוחרות חזרה למלון ללינה.

יום 7

ג’איפור

לאחר ארוחת בוקר, נצא לחצי יום סיור במצודת אמבר (במידה ויתאפשר הסיור יתבצע ברכיבה על פילים או בג’יפים). בתוך המצודה, נבקר בהיכל הניצחון, ובו מאהל מפורסם – חדר ובו ארבעת הקירות ותקרה משובצות לחלוטין עם חתיכות ראי נוצצות. נעצור להפסקת צילום קצרה בארמון הרוחות. אחר הצהריים, ביקור בעיר הוורודה בשל הבניינים הצבועים בוורוד, הביקור יכלול את ארמון העיר של המהרג’ה, שחלק ממגוריו הוסב למוזיאון. אחת האטרקציות המרכזיות במוזיאון הוא החלק הידוע כנשקייה שבו מוצג מוזיאון כלי נשק – אקדחים. בהמשך נבקר ב-Jantar Mantar, הממוקם ליד השער של ארמון עיר והמהווה המצפה הגדול בעולם, למצפה 17 מכשירים גדולים, שחלקם במצב עבודה. בערב נצא לראות סרט הודי קלאסי באולם קולנוע ראג ‘מאנדיר המפורסם. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 8

ג’איפור – ראנטאמבור

לאחר ארוחת בוקר נסיעה לראנטאמבור הוא אחד הפארקים הלאומיים הגדולים ביותר בצפון הודו, המשתרעים על שטח של 392 קמ”ר. היא ממוקמת במחוז Sawai Madhopur של רג’סטאן הדרום מזרחי. שמורת טבע Ranthambore ידועה בנמרים שלה והיא אחת המקומות הטובים ביותר בהודו כדי לראות בעלי חיים החיים בבית הגידול הטבעי שלהם בג’ונגל. היערות הנשירים של הפארק הם דוגמא אופיינית לסוג של ג’ונגל מצוי במרכז הודו. בסיור נבחין בחיות בר פראיות כגון נמר, נילגאי, חזיר בר, סמבאר, צבוע, דוב עצלן ואייל נקוד. הפארק הינו ביתם של מגוון רחב של עצים, צמחים, ציפורים וזוחלים, וכן אחד מעצי הפיקוס הגדולים ביותר בהודו. בתום הסיור העברה למלון. אחרי ארוחת הצהריים נצא להמשך סיור ספארי בפארק הלאומי של ראטאמבור. בתום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 9

ראנטאמבור

יציאה מוקדמת להמשך סיור ספארי ג’יפים בפארק הלאומי ראנטאמבור, בתום הסיור חזרה למלון לארוחת בוקר וארוחת צהריים. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 10

ראנטאמבור – אגרה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאגרה ונעצור לביקור בעיר פאטפור סיקרי. פאטפור סיקרי הממוקמת 40 קילומטר לפני אגרה. העיר של פאטפור סיקרי הנטושה נבנתה על ידי הקיסר אכבר בשנת 1,569, לכבודו של הקדוש שייח’ סאלים Chisti הגדול שבירך את אכבר וניבא את הלידה של שלושה בניו. נבקר במבנים בתוך “העיר הרפאים” שנשמרו להפליא, הביקור יכלול את Jama Masjid, קברו של סלים Chisti ,Panch מאהל הארמון וארמונות אחרים שמדברים על הפאר וההדר של האימפריה המוגולית בשיא כוחה. בתום הסיור נמשיך לאגרה, את אגרה הקים השליט המוגולי ה-1 באבור ב-1,526 וקבעה כבירתו. אגרה משמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16, בהגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 11

אגרה – דלהי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בטאג’ מאהל המפורסם שנבנה על ידי שאה ג’האן בשנת 1,648 לזכרה של המלכה שלו מומתאז מאהל. פלא אדריכלי זה הינו יצירת מופת מושלמת שעוצבה משיש לבן והינה עדות למיומנות של 20,000 בעלי המלאכה שהובאו מפרס, טורקיה, צרפת ואיטליה ושלקח 17 שנים כדי להשלים את המלאכה. נבקר במבצר אגרה המכיל אולמות, קהל פרטי וציבורי. בשעות הצהרים המאוחרות ניסע לדלהי. בהגעה נבקר בשוקי Haat המפורסם, שהינו שוק אתני וכפרי גדול. אם הזמן יאפשר נמשיך לביקור באזור שוק Janpath המפורסם. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 12

דלהי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר בשילוב דלהי החדשה והעתיקה, נבקר בראג גאט, המסגד הגדול ביותר בהודו לזיכרון מהטמה גנדי ו-Masjid Jama. נמשיך בדרכינו למבצר האדום – פלא טבע העשוי חול אדום ומשם לצ’אנדרי-צ’אוק – שוק הבשמים. בהמשך נבקר בשער הודו (אנדרטת זיכרון לחיילי הצבא ההודיים שמתו במלחמת העולם הראשון) נמשיך לביקור Rashtrapati Bhawan (לשעבר מגוריו של המשנה למלך) ובית הפרלמנט. נסיים את ביקורינו בקבר הומאיון וב-Qutab Minar אשר במאה ה-12 גולף ביד ומגיע לגובה 234 רגל. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 13

דלהי – ואראנסי

לאחר ארוחת בוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לואראנסי “עיר הנצח” היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד לעליה לרגל של חסידי שיווה ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית וככזאת משלבת אמונה , פולחן , ריחות וצללים. וארנסי היא ללא ספק תמציתה של הודו כולה וביקור בה הינו חוויה לכל החושים. לעיר זו יוקדש כל היום. בהגעה העברה למלון. לאחר מנוחה קלה נצא לביקור במקדש Mata Bharat שכולל מפת תבליט גדולה של הודו. נמשיך לביקור במקדש Durga שהוקם במאה ה-18, הידוע בכינוי מקדש הקופים בשל האוכלוסייה העצומה של הקופים. נבקר במקדש Tulsi Manas, מבנה עשוי משיש לבן שכולל את כל הראמאיאנה חקוקה על קירותיו. לקראת הערב נבקר באוניברסיטה ההינדית Banaras הנחשבת כאוניברסיטה המגורים הגדולה ביותר באסיה. האוניברסיטה כוללת בתוכה הקמפוס, גלריה לאמנות והמסגד של הקיסר המוגולי אורנגז, בתום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 15+14

ואראנסי – מומביי – תל אביב

בבוקר מוקדם נסיעה ל-Ghat Daswamedh ונעלה על שייט הנהר הגנגס הקדוש כדי לראות את מקום טקס שריפת הגופות המסורתי כחלק ממנהגיה של הדת ההינדית הנחשבת לאחת הדתות עתיקות והחשובות ביותר בעולם. אלפי מאמינים באים להתרחץ ולהתפלל בנהר. לאחר השייט חזרה למלון לארוחת בוקר. בצהרים נעזוב את המלון ונבקר ב-Sarnath בו הלורד בודהה נשא את הדרשה הראשונה שלו לאחר השגת הארה. בהמשך נבקר את אשוקה, הקיסר Mauryan הגדול אשר הקים מבנים מפוארים יחד עם העמוד האבן האדיר, Dharmarajika Stupa המתנשא ל-110 רגל. המבנה Damekh Stupa הגבוה מסמן את המקום שבו בודהה נשא את הדרשה ראשונה. Sarnath היה מקום מרכזי לבודהיזם. בערב העברה לשדה התעופה וארנאסי לטיסה למומביי. עם ההגעה לשדה התעופה במומביי העברה לטיסה לת”א.

** יתכנו שינויים במסלול בהתאם לתנאי מזג האוויר, ושיקולי המדריך בשטח **

Print Friendly
מחיר הטיול

• תוספת למטייל בודד בחדר ליחיד: 695 $

2895$ 9.10.15-24.9.15

2855$ 12.11.15-30.10.15

2855$ 27.11.15-10.12.15

2855$ 7.1.16-25.12.15

2995$ 14.1.16-1.1.16

2995$ 11.2.16-29.1.16

2855$ 10.3.16-26.2.16

2855$ 14.4.16-1.4.16

המחיר כולל

• טיסות סדירות במסלול: ת”א-מומביי-ת”א
• מיסים והיטלים: מיסי נמל, היטלי בטחון ודלק
• העברות מ/אל שדות התעופה בחו”ל: באוטובוס תיירות ממוזג
• לינה: במלונות ברמת תיירות גבוהה
• כלכלה ע”ב חצי פנסיון + 2 ארוחות נוספות בימי הספארי
• מים מינרלים: בקבוק למטייל, במהלך כל יום טיול
• מסלול: בעל אופי גיאוגרפי המשלב תרבות ופולקלור, תכנית מלאה וממצה ללא ימים חופשיים וללא סיורי בחירה.
• ערכת שמע לכל מטייל
• דמי כניסה לאתרים: כמפורט במסלול הטיול
• הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות “גלובל אקספיריינס”
• הדרכה מקומית: מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, על פי הנדרש ובהתאם לחוק
• תשר: לנותני השירותים המקומיים בלבד (סבלים/מלצרים/מדריכים ונהגים מקומיים)
• מפגש קבוצה: בהשתתפות נציג המשרד ומדריך הטיול, כשבוע/שבועיים לפני היציאה

המחיר אינו כולל
• ביטוח נסיעות רפואי ומטען
• אשרת כניסה להודו בעלות 100 $
• הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפון, קניות, שתייה בארוחות וכו’)
• משקאות בארוחות צהריים/ערב
• תשר למדריך הישראלי
• יציאה/חזרה שלא במסגרת הקבוצה

הערות כלליות
• חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש, אלא בדלפקי הצ’ק אין לפני הטיסה
• ייתכנו שנויים במסלול ובסדר הימים/הלינות עקב אילוצים מקומיים/טכניים/תעופתיים ואחרים, שאינם תלויים בחברתנו. מדריך הטיול יעשה את כל השינויים הנדרשים בשטח לטובת ורווחת המטיילים, על המטייל לקבל זאת בהבנה.
• מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות רפואי ומטען מורחב, כולל הטסה
• חובה להצטייד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים, עם שלושה דפים ריקים

דמי ביטול

חברת “גלובל אקספיריינס” ממליצה לרכוש ביטוח כבר בהרשמה שיאפשר כיסוי מביטול הטיול מסיבות רפואיות עפ”י כללי הפוליסה.
• מ-45 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 40% ממחיר הטיול
• מ-20 ימי עבודה ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 60% ממחיר הטיול
• מ-7 ימי עבודה ועד 4 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 80% ממחיר הטיול
• מ-3 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: דמי ביטול מלאים1. מחיר הטיול כולל דמי רישום וטיפול בסך 100 $ – לא יוחזרו לנוסע בעת ביטול מצדו בכל מקרה.
2. לא יוחזרו תשלומים בגין אשרות כניסה שהונפקו, בכל מקרה ביטול ומכל סיבה שהיא
3. “הודעה על ביטול”: הודעה שנמסרה במשרד החברה בכתב בלבד (לרבות בפקס), ואישור טלפוני על קבלתה. “מועד הביטול”: מועד קבלת ההודעה (יום ושעה).
4. ימי עבודה”: ימים א’-ה’ שאינם ימי חג או ערב חג

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים שיקבע ע”י החברה. במקרה של ביטול, התשלום יוחזר במלואו.

לפרטים והרשמה >

 

 

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות