תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

גיאורגיה וארמניה – הטיול המקיף – 15 יום

זהו טיול לשתיים מארצות עבר-הקווקז (טרנס-קווקזיה): גאורגיה וארמניה. לשתיהן קווי דמיון רבים משותפים: היסטוריה בת אלפי שנים שראשיתה באלף הראשון לפני הספירה. ייחוד לאומי ותרבותי, עליו השכילו לשמור בדבקות חרף חליפות השלטון המרובות ותקופות כיבוש ממושכות. שתי הממלכות ראו פרקי פריחה מפוארים בעבר, המשמשים עד היום מקור גאווה לעמיהן.

גיאורגיה וארמניה – הטיול המקיף – 15 יום

מופעל ע"י איילה גיאוגרפית

1-15.10.17 בהדרכת יצחק יצחק

שיאי הטיול:
• ארמניה: מנזר אחבאט, מבצר טטאב, אגם סוואן, גארני, גרארד, חור ויראפ, אצ'ימאדזין
• ירוואן: מוזיאון לאומנויות, מרכז העיר ההיסטורי, אתר הזיכרון לטבח הארמנים, המוזיון ההיסטורי
• גיאורגיה: אחלציחה: ביקור במערות וארדזיה.
• מעבר הרים לעירת הנופש באטומי והים השחור
• קוטאיסי: כנסיית גלאטי גורי: מוזיאון סטאלין, מצחטה.
• מחוז סוונטי: מסטיה, אושגולי, הליכה לקרחון.
• הדרך הצבאית: מצודת אנאנורי, גודאורי, כנסיית השילוש הקדוש, ג'וטה
• עיר הבירה טביליסי ואתריה ההיסטוריים: בית הכנסת, כנסיית מטחי, מצודת נריקלה
• 3 ימים טיולי ג'יפים עם נהגים
דגש על הליכות קלות בטבע

לפרטים והרשמה לחץ כאן >>

תוכנית הטיול
יום 1 – ת"א – טביליסי
נצא בטיסת ערב לטביליסי. נגיע אליה לקראת חצות . העברה למלון

יום 2 – הגבול הארמני – מנזר אחפאט – אגם סוואן
נצא בנסיעה דרומה אל מעבר הגבול הארמני. לאחר עם המלווה המקומי והוצאת הוויזות, נצא בנסיעה לאורך ערוץ הנהר דבט אל מנזר האחפאט, מהמנזרים המפגש היפים ביותר בארמניה. נחזור אל הכביש הראשי ונמשיך אל עיר המחוז ואנאדזור, נמשיך בנסיעה מזרחה אל האזור המכונה 'שוויץ של ארמניה', אזור עתיר יערות ונופים ירוקים שבמרכזו ממוקמת העיר דיליז'אן. נעלה אל אגם סוואן, 'העין הכחולה של ארמניה', הממוקם בגובה 1,900 מטרים מעל לפני הים. לינה בסוואן.

יום 3 – סוואן – מעבר ההרים סאלים – גוריס
הבוקר נצא בנסיעה אל הכפר נוראדוז שם נמצא אחד מבתי הקברות שייחודו במאות דוגמאות של צלבי אבן מעוטרים. נמשיך דרומה, ניפרד מאגם סוואן ונעלה אל מעבר ההרים סלים המתנשא לגובה 2400 מ', ממנו נתחיל בירידה אל חלקה הדרומי של ארמניה. בהמשך נגיע אל הכפר ירגיס. לפני מספר שנים נתגלה שם בית קברות יהודי מן המאות 14-13 המעיד על קהילה יהודית משגשגת במקום נידח זה. אחר הצהרים נסייר באתר הפרהיסטורי החידתי זוראץ קארר ולעת ערב נגיע אל העיר גוריס ללינה.

יום 4 – מנזר טאטב וכפר המערות חנדזורסק
בבוקר נבקר במנזר טאטב, מן החשובים במנזרי ארמניה, היושב מעל ערוצו העמוק של הנהר וורוטאן. במאות 15-14 היה מנזר טאטב ממרכזי הדעת הגדולים במדינה ומעריכים כי 600 תלמידים למדו שם לימודי דת ולימודים כלליים. אל המנזר נגיע ברכבל הנחשב לארוך בעולם כמקטע אחד, 5.7 ק"מ. מטאטב נמשיך לביקור בכפר המערות חנדזורסק הנטוע בסביבה יפת נוף ובו גם גשר יפהפה. בתום הסיור נחזור למלוננו ללילה שני בגוריס.

יום 5 – נורוואנאק – חור ויראפ – יירוואן
הבוקר נשים פנינו מערבה אל מנזר נוראוואנק, גם הוא מן המנזרים היפים בארמניה ואף הוא שוכן בנקודת תצפית קסומה על הנוף. מנוראוואנק נמשיך מערבה וצפונה אל חור ויראפ, הממוקם למרגלות הר אררט האדיר, שנמצא במזרח תורכיה. במקום זה, לפני היותו מנזר, כלא המלך טירידאת השלישי את גאורגיוס 'המאיר' למשך 13 שנה לפני ששחרר אותו, התנצר וניצר את כל ממלכתו כבר בשנת 301. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לירוואן בירת ארמניה ונתמקם במלוננו לשני הלילות הבאים.

יום 6 – גארני – גרארד
הבוקר ניסע אל גארני, שם נבקר במקדש הרומי שהוקדש לאל השמש ע"י המלך טירידאת הראשון, נשוב אל הכפר הנושא את שם המקדש גארני ונתנסה באפיית הפיתות הארמניות ('לאוואש') אותן נאכל בארוחת הצהרים. נמשיך למנזר גרארד, שם על פי האמונה, הוחזקה במשך מאות שנים החנית בה נדקר ישו בזמן שהותו על הצלב בירושלים. שני האתרים, גארני וגרארד, נמצאים באזור קניוני מרשים ויפה ממנו נשקף נוף מדהים של האזור. אחה"צ נחזור ליירוואן ונבקר במוזיאון לאומנות עממית המציג שורה ארוכה של עבודות תחרה, עץ, קרמיקה ועוד, כולן פרי עבודתם של אומנים חובבים. בערב נצא אל אחת המסעדות ונחזה במופע פולקלור מקומי.

יום 7 – יירוואן – אצ'מיאדזין – גיומרי
הבוקר נשלים את היכרותנו עם ירוואן בביקור במוזיאון ההיסטורי של ארמניה. מכאן נמשיך אל אתר הזיכרון לזכר שואת הארמנים במלחמת העולם הראשונה, טבח עם שמרבית מדינות העולם עד עצם היום הזה מסרבים להכיר בו. משם נמשיך בנסיעה לאצ'מיאדזין, בה נמצאת כנסיית האם של ארמניה ובה יושב גם הקתוליקוס, ראש הכנסייה הארמנית. בערב נגיע לעיר גיומרי ללילה אחרון בארמניה.

יום 8 – גיומרי – הגבול הגיאורגי – וארדזיה – אחלציחה
הבוקר נחצה את הגבול ונכנס אל דרום גיאורגיה, נסיעה צפונה תביא אותנו אל וארדזיה – אתר מהחשובים בגיאורגיה ומהמרשימים שיהיו במסענו במדינה, הן לאוהבי קלאסיקה והן להרפתקנים. כאן במהלך המאה ה 12 נחצבה עיר שלמה בסלע, תחילה כעיר מבצר על הגבול התורכי ובימי תור הזהב של גיאורגיה, הגדילה המלכה תמר את ההר לקומפלקס של אלפי חדרים חצובים בסלע, אשר ירדו לעומק של כ 13 קומות, אותה הפכה למוקד דתי חשוב. פרסקות רבות וציורי קיר מרשימים נשארו עד היום בצבעים יפים בחדרים השונים בקומפלקס המערות. רעידות אדמה גרמו לשברים ותזוזות וחשיפת חלק מהחדרים. נטייל במקום, נזחל במחילות בין החדרים ונחווה את המקום. מכאן נצא בנסיעה צפונה למלוננו בעיירה אחלציחה.

יום 9 – אחלציחה – מחוז אדג'רה – באטומי
בבקר נכנס לביקור לבית הכנסת העתיק במקום – חוויה מרגשת. נעלה על הוואנים שיכולים לטפס בשטח ונצא מערבה בדרך עפר לכוון עיר הנמל באטומי שלחוף הים השחור. הדרך חוצה את מעבר ההרים גודרטזי 2025 מטר בנופים מרהיבים המזכירים את הרי הקצ'קר בטורקיה- עליה מאזור מיוער לכפרי רועים, משטחי אחו ופרות. נרד מערבה באזור הנקרא אג'ארה שבעבר היה חבל נפרד. לעת ערב נגיע לחוף הים השחור לעיר באטומי. נלון בעיר או באחד המלונות שמצפון לאורך הים.

יום 10 – באטומי – מסטיה
נצפין לאורך הים השחור, נחצה את שפך הנהרות של הריוני נתחיל בנסיעה אל סוונטי העליונה – החבל ההררי המדהים והמרשים ביותר בקווקז. נצא מערבה לכיוון העיירה זוגדידי (Zugdidi), נכנס לעמק הנהר אנגורי(Enguri) ונצפה על הסכר האדיר האחראי להספקת חשמל לכל האזור. נמשיך לאורך האגם הסכור, משם נכנס לאזור יערות גשם כמעט טרופי. הכביש מתפתל, הטופוגרפיה דרמטית. ממערב, צמוד, שוכן חבל אבחזיה שנותק מגרוזיה. נעצור לטיול רגלי בצהריים. נמשיך ונעלה לכיוון הכפרים הראשונים של הסוואנטים. בשלשת הימים הבאים נכיר מקרוב את נופי סוונטי הפראיים. נפגוש לראשונה את מגדלי השמירה העתיקים המפורסמים בעולם כולו. נתמקם במלון ונצא לטיול רגלי של לפני שקיעה במעלה העמק המשתרע למרגלות פסגת הר מסטיה. הלינה בשני הלילות הבאים במסטיה (Mestia) . הערה: זהו יום נסיעה ארוך למדי ויש להתכונן לכך

יום 11 – נסיעה בסוונאטי – אושגולי
בבוקר נצא ברכבי שטח בדרך מדהימה ביופייה אל הכפר אושגולי כאשר מעלינו מבצבצות פסגות הקווקז הגבוהות. הכפר אושגולי, היושב בגובה 2200 מ', נחשב לכפר הקבע הגבוה באירופה ובו מגדלי שמירה עתיקים רבים שהוכרזו כאתר שימור של אונסקו. ברקע – פסגת הר שחרה – הגבוה בהרי הקווקז הגיאורגי (5068) ממנו גולשים קרחונים לכל עבר. נערוך סיור בכפר ואחה"צ נחזור למסטייה. הנסיעה ביום זה הינה ברכב 4×4 מסוג 'דליקה' delica))– ואן מיצובישי היכול לקחת 5- 6 מטיילים בנוחיות.

יום 12 – מסלול הליכה במחוז סוואנטי – קוטאיסי
בבקר יקפיצו אותנו רכבי השטח מצפון למסטייה למסלול הליכה רגלי של מספר שעות. נלך ביער מקומי לאורך נהר הנוצר מקרחון פעיל בשם גלאדי. אט אט יתגלה לנו הקרחון. נחזור לרכבים ונצא במורד נהר האנגורי חזרה לשפלה שמדרום. ניסע לכיוון העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה קוטאיסי, העיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. לינה בצקאלטובו – עיירה 15 ק"מ מקוטאיסי.

יום 13 – קוטאיסי – גודאורי
נפתח בביקור במנזר גלאטי, בשנת 1106 הקים כאן המלך 'דוד הבנאי' את המנזר הנודע אשר שימש מרכז ממלכתי ללימודים ולהפצת השכלה בקרב תושבי הממלכה, מנזר זה מהווה עד עצם היום הזה את אחד מפניני האדריכלות הגיאורגית הימי-ביניימית. נבקר בשני בתי-הכנסת של יהודי קוטאיסי הפעילים עד היום ובשאר אתרי העיר. נעזוב את העיר בנסיעה על דרך המלך מזרחה, נפגוש את הדרך הצבאית ונעלה עימה צפונה שוב אל תוככי הקווקז הגבוה, בואכה עיירת הסקי גודאורי בה נלון שני לילות.

יום 14 – ג'יפים באזור גודאורי
בבקר ניסע לכפר קזבגי ונעלה על הג'יפים ונצא ליום סיור בקווקז הגבוה. נטפס אל 'מעבר הצלב' (2379 מ') כאשר סביבנו מדרונות חשופים עשירים במינרלים צבעוניים ופסגות מושלגות. לאחר שנעבור את הכפר קאזבגי נעלה אל כנסיית השילוש הקדוש, כנסיית צמינדה סמבה, ממנה ניבט מראה נהדר על הר קאזבק (5033 מ'), הפסגה החמישית בגובהה בקווקז. על פי אחת המסורות, במקום הזה ממש נקשר פרומתיאוס אל צוק סלע כדי לרצות את עונשו. בתום סיורנו נחזור לגודאורי ללינה. חזרה לגודאורי ללינה

יום 15 – גודאורי– טביליסי – ישראל
בבוקר נסע דרומה חזרה על הדרך הצבאית. נעצור באגם אנאנורי ונבקר בכנסיית אנאנורי הנמצאת מעל האגם במקום תצפית יפה. נגיע לטביליסי ונצא לסייר בא. טביליסי משמשת, מאז המאה ה-12 בירתה של גרוזיה. זוהי עיר עתיקה עם קסם מיוחד היושבת על נהר המטקברי ועוברת כיום "מתיחת פנים" המשלבת ישן עם חדש. נעבור בעיר העתיקה, בכנסיית סיוני, בית הכנסת הגדול, אזור המרחצאות וכנסיית מטחי שמעבר לנהר. לא נוותר על המדרחוב המשתקם בתוך הסמטאות, בתי קפה, פאבים והרחוב בראשי, רחוב רוסתאוולי הבנוי לתלפיות. כמובן נשלב ביקור בשוק הפשפשים הססגוני .בערב נצא למופע פולקלור עם ארוחת ערב מקומית עשירה. לקראת מצות העברה לש"ת וטיסה לישראל. נחיתה בסביבות השעה 02:00 של יום 16
המחיר לאדם בחדר זוגי: 2500$
תוספת ליחיד בחדר : 420$

* המחירים נכונים לחודש יולי 2017 והם יכולים להשתנות בשל הפרשי מטבעות, הטלת מסי נמל חדשים, העלאות תעריפי מלונות וטיסות פנים וכיו"ב.
* דמי הרשמה ותנאי ביטול
מומלץ לרכוש, עם הרשמה, ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית
עד 45 יום לפני היציאה לטיול – אין דמי ביטול
המבטל בתוך 31-44 יום לפני היציאה לטיול יחויב ב- 50 דולר
המבטל בתוך 30- 7 יום לפני יציאה לטיול יחויב ב- 450 דולר
המבטל בתוך פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול יחויב ב– 70% ממחיר הטיול.
* בנוסף יחויב המטייל בעלות דמי ביטול כרטיס הטיסה בהתאם למדיניות חברת התעופה

* התשלום – באמצעות כרטיס אשראי עד 3 תשלומים ללא ריבית, צמודים לדולר. התשלום בשקלים על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. בקרדיט בריבית בנקאית מ 4 תשלומים. ניתן לשלם במזומן או צ'קים בתאום עם המשרד
המחיר כולל:
– טיסה ישירה מת"א לטביליסי ובחזרה בחברת ישראייר. יציאת ערב, המראה חזרה בחצות
– מסי נמל והטל בטחון הידועים היום (110$ ינואר 2015. במידת הצורך: המטייל ישלם את ההפרש שיהיה במועד הכרטוס)
– מלונות בדרגת תיירות ותיירות טובה.
– ארוחות ערב ובוקר במלונות או במסעדות מחוץ למלון.
– אוטובוס תיירים , רכב מיני ואן ורכב 4×4 לפי התכנית
– כניסות לאתרים
– מדריך מצוות "איילה גיאוגראפית"
– מדריכה מקומית דוברת אנגלית
– טיפים למקומיים
– שני מופעי פולקלור לפחות
– ויזה לארמניה
לא כלול במחיר:
-ביטוח בריאות . מומלץ לעשות ביטוח מייד עם ההרשמה כדי להיות מכוסה במקרה ביטול נסיעה עקב בעיות אשפוז. באיילה נסיעות ניתן לעשות ביטוח לפי 2.0$ ליום עד גיל 60, 3.0$ ליום עד גיל 75. תוספת ללוקחים תרופות קבוע (לחץ דם וכו)
מומלץ ביותר לעשות ביטוח נסיעות חו"ל מייד עם ההרשמה כדי להיות מכוסה במקרה ביטול נסיעה עקב בעיות בריאות. באיילה נסיעות ניתן לעשות ביטוח זה עד שלשה חודשים לפני יציאה.
– ארוחות צהרים
– תשר למדריך הישראלי

לפרטים והרשמה לחץ כאן >>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות