תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

גיאורגיה – הטיול המקיף – 11 ימים

הטיול המקיף ביותר לגיאורגיה מסע מיוחד אל מדינת גיזת הזהב המקיף ביותר בישראל. מסלול הטיול שלנו מתחיל באזור פסגות הקזבג, ממשיך דרך עיר הולדתו של יוזף סטאלין גורי ומערות וארדזיה, ממשיך בדרך שטח מרהיבה עשירה במטעי תה אל בטומי וגולת הכותרת של טיול זה כמו כלל טיולינו לגיאורגיה היפה היא מסלולי הטיול בחבל סוונטי עם הנופים עוצרי הנשימה.

גיאורגיה – הטיול המקיף – 11 ימים

מופעל ע"י איילה גיאוגרפית

ממסתורי סוונטי עד מרומי קזבגי
5-15.10.17 בהדרכת שמוליק פרידמן

שיאי הטיול:
• מצחטה: כנסיית ג'בארי – מפגש הנהרות מתקאברי וארגאווי
• הדרך הצבאית: מצודת אנאנורי, הכפר קזבגי, ג'יפים לכנסיית השילוש הקדוש, קניון טרוסו
• גורי: כיכר סטאלין, בורג'ומי: ביקור בשמורת הטבע בורג'ומי.
• אחלציחה: ביקור במערות וארדזיה.
• טיול במחוז ראצ'ה העיר אוני : הזווית היהודית של גיאורגיה
• קוטאיסי: כנסיית גלאטי
• 3 ימים בסוונטי העליונה: מסטיה, אושגולי, הליכה לקרחון.
• עיר הבירה טביליסי ואתריה ההיסטוריים: בית הכנסת, כנסיית מטחי, מצודת נריקלה
• 3 ימים טיולי גי'פים עם נהגים
• דגש על הליכות רגליות קלות בטבע

לפרטים והרשמה לחץ כאן >>

תוכנית הטיול
יום 1 – תל אביב- טביליסי
נצא בטיסת ערב מתל אביב לטביליסי. עם הנחיתה, נחבור לאוטובוס ונסע ללינה במלון בעיר

יום 2 – טביליסי – מצחטה – אנאנורי – גודאורי
נתחיל הבוקר בסיור בעיר הבירה. נתחיל בנקודת תצפית מכנסיית מטחי ונעלה בדרך המטפסת דרך המסגד היחיד בעיר אל מצודת נריקלה ממנה נשקפת תצפית פנוראמית על העיר כולה. לאחר שנתרשם מהתצפית נרד אל מרכז העיר ההיסטורי ונבקר בבית הכנסת הפעיל עד עצם היום הזה ומסמל את האחווה בין המיעוט היהודי לרוב הגיאורגי בהיסטוריה משותפת של 2,500 שנה
אחה"צ נצא בנסיעה צפונה על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה עם רוסיה. תחנתנו הראשונה אל כנסיית ג'ווארי הצופה על מפגש הנהרות אראגווי ומטקווארי. בדיוק בנקודה הזו נעצה לראשונה נינו הקדושה, כבר בראשית המאה הרביעית לספירה, את צלב ענפי הגפן המיוחד שלה בבואה לנצר את גאורגיה. נרד במורד המוביל אל מצחטה, שם נבקר בקתדרלת סווטי צחוולי, כנסיית עץ החיים, כנסיית האם של גאורגיה ואחת מיצירות המופת של האדריכלות הגאורגית בימי הביניים. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה צפונה ונעצור לשעה קלה במבצר אנאנורי הממוקם לחופו של אגם ציורי, ממנו נמשיך בדרכנו בין פסגות נישאות וכרי דשא אל עיירת הסקי גודאורי בה נעביר את הלילה.

יום 3 – ג'יפים והליכות בקווקז הגבוה – קזבגי וסביבותיה
עם שחר נעלה על הג'יפים (יום ג'יפים מלא) ונצא ליום סיור בקווקז הגבוה. נטפס אל 'מעבר הצלב' (2379 מ') כאשר סביבנו מדרונות חשופים עשירים במינרלים צבעוניים ופסגות מושלגות. לאחר שנעבור את הכפר קאזבגי נעלה אל כנסיית השילוש הקדוש, כנסיית צמינדה סמבה, ממנה ניבט מראה נהדר על הר קאזבק (5033 מ'), הפסגה החמישית בגובהה בקווקז. על פי אחת המסורות, במקום הזה ממש נקשר פרומתיאוס אל צוק סלע כדי לרצות את עונשו. אחר הצהרים נסייר בקניון טרוסו, קניון צבעוני מרהיב ועשיר בתצורות גיאולוגיות יוצאות דופן, לאחר המסלול הרגלי נשוב אל גודאורי ללינה.

יום 4 – גורי – שמורת בורג'ומי – אחלציחה
הבוקר נשוב אל האוטובוס ונחזור דרומה אל עמק נהר מטקווארי, על דרך המלך ההולכת אל מערב גאורגיה. משם נמשיך מערבה לגורי, עיר מולדתו של סטאלין. ב-1957 נחנך כאן מוזיאון לזכרו של הרודן ועל אף חליפות הזמנים דומה שרבים מבני גורי עדיין מעריצים הערצה עיוורת את בן עירם. לאחר ביקור במוזיאון נמשיך לכיוון שמורת הטבע של בורג'ומי-חאראגולי, שם נטייל ברגל ביערות השמורה. נמשיך ללינה בעיר אחלציחה.

יום 5 – וארדזיה – אחלציחה
הבוקר נצא דרומה עד הגיענו לאתר ההיסטורי-ארכיאולוגי החשוב ביותר בגיאורגיה- מערות וארזיה סמוך לגבול תורכיה. כאן, על צוק תלול מעל נהר מטקווארי, חצבו מלכי גרוזיה במאה ה-12 עיר מגורי הסלע אשר בשיאה גרו בה, לפי המשוער, 50,000 תושבים ב-13 'קומות'. מכאן משלה על ממלכתה המלכה הנודעת תמר, אשר את דיוקנה נוכל לראות באחת מכנסיות הסלע. לאחר סיור מאלף בעיר המערות נחזור לאחלציחה.

יום 6 – אחלציחה – מעבר גודרדזי – באטומי
הבוקר נעלה על הוואנים שיכולים לטפס בשטח ונצא מערבה בדרך עפר לכוון עיר הנמל באטומי שלחוף הים השחור. הדרך חוצה את מעבר ההרים גודרטזי 2025 מטר בנופים מרהיבים המזכירים את הרי הקצ'קר בטורקיה- עליה מאזור מיוער לכפרי רועים, משטחי אחו ופרות. נרד מערבה באזור הנקרא אג'ארה שבעבר היה חבל נפרד. לעת ערב נגיע לחוף הים השחור לעיר באטומי. נלון בעיר.

יום 7 – הים השחור – מסטיה
נצפין לאורך הים השחור, נחצה את שפך הנהרות של הריוני נתחיל בנסיעה אל סוונטי העליונה – החבל ההררי המדהים והמרשים ביותר בקווקז. נצא צפונה לכיוון העיירה זוגדידי , נכנס לעמק הנהר אנגורי ונצפה על הסכר האדיר האחראי להספקת חשמל לכל האזור. נמשיך לאורך האגם הסכור, משם נכנס לאזור יערות גשם כמעט טרופי. הכביש מתפתל, הטופוגרפיה דרמטית. ממערב, צמוד, שוכן חבל אבחזיה שנותק מגרוזיה. נעצור לטיול רגלי בצהריים. נמשיך ונעלה לכיוון הכפרים הראשונים של הסוואנים. בשלשת הימים הבאים נכיר מקרוב את נופי סוונטי הפראיים. נפגוש לראשונה את מגדלי השמירה העתיקים המפורסמים בעולם כולו. נתמקם במלון ונצא לטיול רגלי של לפני שקיעה במעלה העמק המשתרע למרגלות פסגת הר מסטיה. הלינה בשלשת הלילות הבאים במסטיה

יום 8 – נסיעה בסוונטי – אושגולי
נמשיך לטייל בעמק בו נמצאת מסטיה עיירת המחוז של סוונטי העליונה. תופעת המגדלים רק תלך ותתעצם. עמקים גדולים ירוקים ומאחריהם- פסגות הקרחונים של הקווקז הגבוה.נצא בדרך מדהימה ביופייה העוברת בינות לעצי מחט ורחבי עלים לכיוון מעבר הרים נמוך ברקע פסגות הקווקז. נעבור קניון יפהפה בואכה אושגולי (Ushguli). כפר זה נחשב לכפר הקבע הגבוה באירופה ובו מגדלי שמירה עתיקים רבים שהוכרזו כאתר שימור של אונסקו. ברקע- פסגת הר שחרה- הגבוה בהרי הקווקז הגיאורגי (5068) ממנו גולשים קרחונים לכל עבר – אווירת הימלאיה אמיתית. נערוך מספר סיורים רגליים בנופים בלתי נשכחים. אחה"צ נחזור למסטיה.
הנסיעה ביום זה הינה ברכב 4×4 מסוג "דליקה delika" – ואן מיצובישי היכול לקחת 5- 6 מטיילים בנוחיות.

יום 9 – מסלולי הליכה במחוז סוונטי
בבקר יקפיצו אותנו רכבי השטח מצפון למסטייה למסלול הליכה רגלי של מספר שעות. נלך ביער מקומי לאורך נהר הנוצר מקרחון פעיל בשם גלאדי. אט אט יתגלה לנו הקרחון הפעיל ואנו נתקרב אליו ככל שנוכל כדי לראות את הקרחון הכחלחל וזרם המיים הנוצר ממנו. נחזור חזרה לרכבים ועימם נסע למסטייה ונכיר את העיירה היפה. נטפס למגדל שמירה אופייני, נראה שחזור בית מהתקופה הרחוקה. במידה והמוזיאון האתנוגראפי כבר פעיל, הרי שנבקר גם בו. לילה נוסף במסטייה

יום 10 – מסטיה – קוטאיסי / צחלטובו
נצא במורד נהר האנגורי חזרה לשפלה מדרום. נסע לכוון העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה קוטאיסי.
העיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. בזמן שנותר לנו נתחיל לסייר בעיר ובסביבתה, כולל מערת הנטיפים המרהיבה פרומטאוס. לינה בצחלטובו – עיירה 8 ק"מ מקוטאיסי.

יום 11 – קוטאיסי – טביליסי – תל אביב
בבקר נצא להכיר את קוטאיסי –העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה והעיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. את הבוקר נפתח בביקור במנזר גלאטי, בשנת 1106 הקים כאן המלך 'דוד הבנאי' את המנזר הנודע אשר שימש מרכז ממלכתי ללימודים ולהפצת השכלה בקרב תושבי הממלכה, מנזר זה מהווה עד עצם היום הזה את אחד מפניני האדריכלות הגיאורגית הימי-ביניימית. נבקר בשני בתי-הכנסת של יהודי קוטאיסי הפעילים עד היום ובשאר אתרי העיר. בהמשך היום נצא בנסיעה לכיוון טבילסי אליה נגיע לקראת ערב נגיע לטביליסי ונחגוג את מסיבת הסיום מסעדה מקומית עם אוכל גיאורגי עשיר ומופע מעולה של ריקודי פולקלור מקומיים. לאחר המפוע העברה לנמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

הערה חשובה: תוכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים.

טיסות מתוכננות בישראייר:
יום א' או ה' ת"א- טביליסי 19:45- 23:00
ליל ד'-ה' או א'-ב' טביליסי – ת"א 00:15 # 01:55

מחיר הטיול
המחיר לאדם בחדר זוגי 1800$
תוספת ליחיד בחדר: 300$
המחיר אינו כולל תוספת חגים.
* המחירים נכונים לחודש אוקטובר 2015 והם יכולים להשתנות בשל הפרשי מטבעות, הטלת מסי נמל חדשים, העלאות תעריפי מלונות וטיסות פנים וכיו"ב.
* דמי הרשמה ותנאי ביטול (לא יגבו דמי ביטל ממבטל המביא מטייל חלופי במקומו)
מומלץ לרכוש, עם הרשמה, ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית
עד 45 יום לפני היציאה לטיול – אין דמי ביטול
המבטל בתוך 31-44 יום לפני היציאה לטיול יחויב ב- 50 דולר
המבטל בתוך 30- 7 יום לפני יציאה לטיול יחויב ב- 450 דולר
המבטל בתוך פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול יחויב ב– 70% ממחיר הטיול

* התשלום – באמצעות כרטיס אשראי עד 3 תשלומים ללא ריבית, צמודים לדולר. התשלום בשקלים על פי שער העברות גבוה ביום החיוב.

המחיר כולל:
– טיסה מת"א לטביליסי ובחזרה בטיסה ישירה בישראייר
– מלונות בדרגת תיירות ותיירות טובה.
– ארוחות ערב ובוקר במלונות או במסעדות מחוץ למלון.
– אוטובוס תיירים , רכב מיני ואן ורכב 4×4 כמפורט בתוכנית.
– כניסות לאתרים
– מדריך מצוות "איילה גיאוגראפית"
– מלוה מקומי דובר אנגלית
– טיפים למקומיים
– מסי נמל והטל בטחון הידועים היום

מה לא כלול במחיר:
– ביטוח בריאות . מומלץ לעשות ביטוח מייד עם ההרשמה כדי להיות מכוסה במקרה ביטול נסיעה עקב בעיות אישפוז. באיילה נסיעות ניתן לעשות ביטוח לפי 2.0$ ליום עד גיל 60, 3.0$ ליום עד גיל 75. מומלץ ביותר לעשות ביטוח נסיעות חו"ל מייד עם ההרשמה כדי להיות מכוסה במקרה ביטול נסיעה עקב בעיות בריאות. באיילה נסיעות ניתן לעשות ביטוח זה עד חודשיים לפני יציאה
– ארוחות צהרים
– תשר למדריך הישראלי

לפרטים והרשמה לחץ כאן >>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות