תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

אתיופיה – שבטים נסתרים בעמק האגמים

טיול מאורגן לאתיופיה המרתקת הכולל ביקור במוזיאון האנתרופולוגי באדיס אבבה, מפגש מקרוב עם השבטים הססגוניים של עמק נהר האומו, מעיינות חמים ואגמי הבקע הסורי – אפריקאי ועוד מגוון אתרים וחוויות בארץ יפיפייה זו.

אתיופיה – שבטים נסתרים בעמק האגמים

מסע לתרבויות נעלמות בעמק האגמים – אשת טורס

אתיופיה היא ארץ יפה ומסקרנת, בה חיים מגוון עצום של שבטים היוצרים פסיפס אנושי מרתק. בטיול המאורגן לאתיופיה נפגוש מקרוב את השבטים הססגוניים של עמק נהר האומו ונתרשם מהאומנות הייחודית להם; נחלוף על פני הנופים הדרמטיים של הבקע הסורי-אפרקיאי ונצא לספארי בשייט סירות על אגם צ'אמו; נבקר בכפרים מסורתיים ונכיר שיטות בנייה עתיקות; נתרשם מההיסטוריה העתיקה אשר מתחילה בלוסי, ההומו-ספיינס הראשון, אשר עצמותיה נחות במוזיאון של אדיס אבבה ונקנח בערב פולקלור בלתי נשכח ובשווקים המפורסמים של אדיס אבבה.

הטיול כולל:

  •  שבטי עמק נהר אומו
  •  המוזיאון האנרופולוגי באדיס אבבה
  •  מעיינות חמים באתר "גן העדן"
  •  השוק הגדול ביותר באפריקה  ספארי שייט על אגם צ'אמו
  •  המוזיאון הלאומי עם עצמותיה של לוסי
  •  אגמי הבקע הסורי-אפריקאי
  • ערב פולקלור

ימי טיול מלאים וארוכים, ללא ימים חופשיים.

לפרטים נוספים והרשמה>>

 
מסלול הטיול

יום 1: תלאביב – אדיס אבבה
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת בוקר ישירה לאדיס אבבה (Addis Ababa) עיר הבירה של אתיופיה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה נצא לחקור את העיר התוססת אשר משמשת כמרכז התרבותי, המסחרי והפוליטי של הרפובליקה הדמוקרטית הפדרלית של אתיופיה – מדינת ענק במזרח אפריקה המאוכלסת בערב רב של עמים ותרבויות שונות ומגוונות. נתחיל בתצפית מרהיבה ממרומי הר אנטוטו ונוכל לראות את הכרך העירוני העצום למרגלותינו. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי בו שוכנות עצמותיה של לוסי, ככל הנראה ההומו-ספיינס הראשונה. נסיים במוזיאון האתנוגרפיה ובו נכיר את מגוון השבטים העצום המרכיב את הפסיפס האנושי באתיופיה, כהכנה להמשך הטיול שלנו. בתום הסיור, ניסע למלוננו שבאדיס אבבה.

יום 2: אדיס אבבה – ארבה מינץ'
השכם בבוקר נצא מעיר הבירה במסעינו אל הדרום הרחוק לאורך אגמי הבקע הסורי-אפריקאי, מערך של 11 אגמים בתחומי אתיופיה וסביבו מישורים חקלאיים פוריים. נעזוב את הכרך המודרני ונחלוף על פני כפרים בהם נראה כאילו הזמן עצר מלכת. נעצור לביקור בכפר של שבט הדורזה (Dorze) שעיקר חייהם מתבסס על גידול בננות, חלקן מתוקות וחלקן לא. נלמד על אורח החיים המבוסס על פרי הבננה אשר משמש להכנת לחמים ומשקאות, על עלי הבננה המשמשים כחומרי הבניין של הבקתות המסורתיות ונאזין לסיפורים אודות חיי היום יום בכפר המסקרן. בתום הביקור בכפר נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון ארבה מינץ (Arba Minch), עיר "ארבעים המעיינות", אליה נגיע לעת ערב ובה נלון.

יום 3: ארבה מינץ' – שבטי קונסו – טורמי
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה דרומה לכיוון הכפר קונסו (Konso) בו חי שבט המתקיים מחקלאות, משמר מסורת בנייה עתיקת יומין ונודע בזכות פסלי העץ היפים שבני השבט מכינים. בתום הביקור בכפר, נמשיך בנסיעה לכיוון טורמי (Turmi) בה נלון בלילות הקרובים.

יום 4: עמק הנהר אומו
את היום נקדיש לעמק הנהר אומו (Omo) ולשבטים המסקרנים בסביבתו. עמק הנהר חוצה את המישורים הערבתיים של דרום אתיופיה ואת שדות העמק מעבדים מגוון שבטים אשר יוצרים פסיפס אנושי מרתק. נחצה את הנהר בסירות ונפגוש את שבט דסאנאץ' (Daasanach), אשר מתפרנס בעיקר מרעיית צאן ובקר ונודע בקישוטי הגוף הססגוניים שלו. נבקר גם את בני שבט האמר (Hamer) אשר צובעים את שיערם ומקשטים את גופם בנוצות ובחרוזים יפים. נבקר באחד מהשווקים המקומיים הנערכים באזור (בהתאם ליום בשבוע) ולעת ערב נשוב למלוננו בטורמי.

יום 5: טורמי – ארבה מינץ' – שייט על אגם צ'אמו
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה צפונה, חזרה לכיוון ארבה מינץ'. עם הגעתינו לעיר נצא לשייט על אגם צ'אמו (Chamo) הסמוך, אשר בדומה לאגם הכנרת, נוצר גם הוא כתוצאה מטקטוניקת הלוחות והיווצרות הבקע הסורי-אפרקאי. במהלך השייט נוכל לחזות בקרוקודולים, היפופותמים ומגוון בעלי כנף אשר האגם הוא ביתם. לינה בארבה מינץ'.

יום 6: ארבה מינץ' – אוואסה
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצפין לכיוון אוואסה (Awassa), העיר הגדולה ביותר בדרום אתיופיה ועיר הבירה של מדינת הדרום. נעצור לביקור באתר המעיינות החמים וודו-גנט (Wondo Genet), ששמו ניתן לו על ידי היילה סילאסי, קיסר אתיופיה ומשמעותו: "גן העדן של וונדו". נטבול במעיינות ונהנה מנופי יער בראשית אשר מקיפים את חלקת האלוהים הקטנה הזו. בתום הביקור באתר הספא נמשיך למלוננו באוואסה, העיר השוכנת על שפת אגם יפהפה בעל שם דומה.

יום 7: אוואסה – אדיס אבבה – ערב פולקלור
השכם בבוקר נצא לביקור בשוק הדגים של אוואסה ולאחריו נצא בנסיעה צפונה חזרה לאדיס אבבה. בהגיענו לעיר נבקר באנדרטה לזכרו של היילה סילאסי, מנהיגה הנערץ של אתיופיה ונותיר זמן פנוי בשוק המזכרות הגדול מסוגו באפריקה. לעת ערב נשוב למלוננו ונצא לחגוג את סיום טיולנו באתיופיה בערב פולקלור בלתי נשכח כמיטב המסורת האתיופית.

יום 8: אדיס אבבה – תל אביב
תם טיולנו באתיופיה. לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לשדה התעופה הבינלאומי של אדיס אבבה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

הערות
• תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

המחיר כולל
• טיסות סדירות הלוך ושוב תל אביב – אדיס אבבה
• מיניבוס תיירים ממוזג
• לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה או הטוב ביותר בנמצא
• מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
• כלכלה: חצי פנסיון: סך הכל 7 ארוחות בוקר + 7 ארוחות צהריים או ערב
• כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
• טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

המחיר אינו כולל
• ביטוחים
• הוצאות אישיות
• סבלות
• ויזה בסך 50$ לאדם (תשלום במעבר הגבול לרשות המקומית)
• טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 5$ לאדם ליום)

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות