תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

אתיופיה – מקיסרות הצפון ועד שבטי האומו בדרום

מהקיסרות הנוצרית בצפון דרך מזרח אתיופיה והעיר הקסומה הרר ועד שבטי נהר האומו בדרום.
טיול בן 15 יום בהדרכת בן קציר

אתיופיה – מקיסרות הצפון ועד שבטי האומו בדרום

טיול מקיף לאתיופיה – אקו טיולי שטח

אתיופיה; ארץ בעלת אחת התרבויות העתיקות באפריקה והיסטוריה כתובה של כאלפיים שנה. באתיופיה אתרי תרבות ומורשת מפוארים מחד ושבטים נידחים ונוודים למחצה מאידך, כל זאת על רקע של נופים מהמגוונים באפריקה – רמות גבוהות חרוצות בנתיבי נחלים עמוקים, בקעת השבר הסורי -אפריקאי בה נקווים אגמי מים, והרים נישאים לצידי הבקע.
בטיול מקיף זה נבקר גם בעיר הקסומה הרר אשר במזרח אתיופיה – מאות סמטאות, עשרות מקדשים ומסגדים, שווקים צבעוניים וחומות מתפוררות – נותנים להראר את קסמה ולמבקרים בה את התחושה כי חזרו אחורה בזמן.

לפרטים נוספים והרשמה >>

יום 1 תל אביב – אדיס אבבא – אקסום
נצא בשעת לילה בטיסה לאתיופיה אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות ונמשיך בטיסה אל אקסום (Axum) אשר במחוז טיגריי בצפון אתיופיה. אקסום הייתה לבירה ההיסטורית של הממלכה האקסומית העתיקה; על פי האמונה הנוצרית וכן לפי פלגים מסוימים ביהדות, באקסום צפון ארון הברית, אליה הועבר לאחר חורבן בית המקדש. נבקר באתריה של אקסום ונלון במקום.

יום 2 אקסום – לליבלה
בשעות הבוקר נצא בטיסה מאקסום לעבר לליבלה (Lalibela), הידועה כ-"ירושלים החדשה" עקב כנסיותיה המופלאות החצובות בסלע. כנסיות אלו נבנו על ידי הקיסר גברה מסקל לליבלה, במאות ה–12 וה–13 כתחליף למען עולי הרגל שלא יכלו להגיע לירושלים ובשנת 1978 זיכו את לליבלה בתואר "אתר מורשת עולמית" מטעם אונסק"ו. נסייר בין הכנסיות ובין בתי התושבים ונכיר את אורח חייהם ותרבותם של תושבי הכפר. לינה בלליבלה.

יום 3 מלליבלה אל גונדר והרי הסימיאן
בשעות הבוקר נשלים את סיורינו בכנסיות החצובות ולאחר מכן נמשיך אל שדה התעופה בלליבלה לטיסתנו אל גונדר. עם הגיענו אל גונדר נמשיך בנסיעה אל הפארק הלאומי הרי הסימיאן כשבדרכנו נעבור דרך כפרי הפלשמורה שב – Wolleka ונשמע אודות ההיסטוריה וחייהם של תושבי המקום. לינה בהרי הסימיאן.

יום 4 הפארק הלאומי סימיאן וחזרה לגונדר
יום זה יוקדש לסיורים בפארק הלאומי "סימיאן" (Simien National Park). נצא לטיולים רגליים בפארק, נסייר בשבילי ההרים ובין הצוקים, נכיר את צמחי הענק האופייניים לשמורת הסימיאן, ואם יתמזל מזלנו נפגוש חיות בר האופייניות לאזור: בבוני הג'לדה, יעלים, שועל סימיאן ושפע ציפורים. בשעות הצהריים המאוחרות נשוב אל גונדר. לינה בגונדר.

יום 5 גונדר – בהאר דאר
שעות הבוקר יוקדשו לסיורים בעיר גונדר שהייתה בירת אתיופיה במשך 250 שנה, עד אמצע המאה ה-19. נבקר במתחם המבצרים של קריית השלטון, בבריכת המלך פאסיל ובכנסיית "אור השילוש", הנחשבת לאחת היפות באתיופיה בשל ציורי הקיר שעל תקרתה. בתום סיורינו נמשיך בנסיעה אל בהאר דאר (Bahar Dar), בירת מחוז אמהרה (Amhara Region), אשר בצפון מערב אתיופיה. בהר דאר שוכנת על גדות אגם טאנה (Lake Tana) – מקור הנילוס הכחול (Blue Nile) הנובע מן האגם – ומפליו ידועים בשם מפלי הנילוס הכחול. בשעות אחה"צ נערוך שייט קסום באגם טאנה שבסיומו נגיע אל כנסיית אורא קידנא מיהרט (Ura Kidane Miheret), בעלת ציורי הקיר הייחודיים ויוצאי הדופן ביופיים. לינה בבהאר דאר.

יום 6 בהאר דאר – אדיס אבבה
בשעות הבוקר נבקר במפלים ונגלה את מוצא הנילוס ולאחר מכן ניסע אל שדה"ת של בהאר דאר משם נמשיך בטיסה לאדיס אבבה – עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באתיופיה אשר הוקמה בשנת 1887 ע"י הקיסר מנליק ה-II ושמה שמשמעותו "פרח חדש" ניתן לה ע"י אישתו – הקיסרית טייטו. עם הגיענו לאדיס נצא לסיור באתריה המרכזיים. לינה באדיס.

יום 7 אדיס אבבה – דיר דווה – הרר
בשעות הבוקר המוקדמות נשוב אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל דיר דווה (Dire Dawa), ממנה נמשיך בנסיעה קצרה אל הרר. העיר הראר (Harar) הוקמה בשנת 1520 ע"י הסולטן מוחמד אבו-בקר ונחשבת לעיר הרביעית הקדושה ביותר לאסלאם אחרי מכה, מדינה וירושלים. נסייר באתריה המסקרנים של הרר – במוזיאונים המקומיים, בשוק הצבעוני, בבית ילדותו של השליט היילה סלאסי ועוד. כמו כן נסייר ברובע העתיק ג'וגול (Jugol) בין בתים "הרריים" בעלי ארכיטקטורה מקומית ייחודית במינה. במהלך סיורינו נראה את החומה העתיקה אשר מקיפה את הרר והיא אחד מסמלי הארכיטקטורה המוסלמית אשר מייחדים את העיר. בשעות הערב נחזה בתופעה מעניינת ומיוחדת – "איש הצבועים" של הרר אשר בכל ערב מאכיל את הצבועים המקומיים שמתגודדים סביבו ללא כל פחד, בטקס קבוע שמתקיים כבר שנים רבות.

יום 8 הרר – פארק לאומי אוואש
בשעות הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לכיוון אוואש (Awash), בדרכנו נעצור בשוק הגת המקומי ב Awodia. את המחצית השנייה של היום נקדיש לפארק הלאומי אוואש (Awash National Park) אשר הוקם במטרה להגן על זברת הגרבי המיוחדת ומינים מקומיים נוספים אשר מצויים בסכנת הכחדה. נצפה במינים רבים של ציפורים ויונקים ונבקר במפלי אוואש. לינה באוואש.

ימים 9-10 אוואש – הוואסה – ארבע מינץ'
עם בוקר, נצא בנסיעה לעבר הוואסה (Hawassa). נעצור בדרך בראשון מבין אגמי השבר – אגם זיוואי (Lake Ziway) ובהמשך נבקר באגמי השבר ובשמורת אביאטה – שאלה (Abijata-Shalla snactuary) אשר נוצרה במיוחד לשם שימור (מקלט) ציפורים עם יותר מ–350 מיני ציפורים אשר מקננות בשטחה. השמורה כוללת שניים מאגמי השבר – אגם שלה (Shalla) המצוי במרכזו של מכתש וולקני ועומקו כ-260 מ' המהווה מושבת גידול מרכזית לשקנאים ופלמינגו ביבשת ואגם אביג'טה (Abijata) הרדוד שעומקו כ–14 מ' בלבד, וכמו כן מעיינות חמים. בשמורה מספרים מרשימים של שקנאים ועופות הפלמנגו בין שאר בעלי החיים שניתן לראות בפארק. נמשיך ללינה בהוואסה. למחרת נבקר בשוק הדגים התוסס בהוואסה – דגים, דייגים, ציפורי מים וקופים מזדמנים. לאחר הביקור נמשיך לכיוון ארבע-מינץ' ("ארבעים מעיינות" – באמהרית Arbaminch) ובדרכנו נבקר את בני שבט הדורזה (Dorze) בכפריהם ובשוק השבועי. זהו שבט קטן ומיוחד במינו, מפורסם בזכות יכולתו ותרבותו להתקיים כמעט ורק מגידולו של צמח אחד, הוא ה"בננה המזויפת" (enset), ממנה הם מפיקים את לחמם, לבושם ובתיהם. לינה בארבע מינץ'.

יום 11 ארבע מינץ – ג'ינקה
בשעות הבוקר נצא לשייט על אגם צ'אמו (Lake Chamo), אחד מאגמי הבקע הסורי האפריקאי. כאן נוכל לצפות על תנינים, היפופוטמים ומגוון מינים מרשים של ציפורים. לאחר מכן נמשיך אל העיירה ג'ינקה (Jinka) כשבדרכנו נבקר בכפריהם של בני הטסמאי (Tsemai) והארי (Ari) ונבקר במוזיאון האתנוגראפי בו נלמד על אורחות חייהם של שבטי האזור. לינה בג'ינקה.

ימים 12-13 שבטי נהר האומו – טורמי
בבוקר נמשיך לטייל באזור ג'ינקה; נפגוש את בני שבט המורסי (Mursi), שבט של רועים- חקלאים, המתגוררים בבקתות מעוגלות מקש ואשר נשותיו ידועות בצלחות העגולות שהן נוהגות לשים בשפתן התחתונה עם תחילת גיל ההתבגרות; לאחר מכן נעזוב את ג'ינקה ונמשיך בנסיעה לעבר טורמי (Turmi). בשעות הערב נפגוש את בני שבט ההאמר(Hamer) הידועים במריחת שיערם באוקרה ובחמאה ובקישוט גופם בנוצות ובחרוזים. לינה בטורמי. יום המחרת יוקדש לשבטים באזור טורמי – נבקר בשוק השבועי של Key Afer, ניסע לאזור אומורט (Omorate) שם נבקר את שבט הדסנצ'ה (Dassanetch), הוא השבט הדרומי ביותר באתיופיה, המצלק (scarifications) את גופו הן ליופי (אצל הנשים) והן אצל הגברים כסימן המזהה כמה אויבים ובעלי חיים הצליח הגבר להרוג. נמשיך ללינה בקונסו.

ימים 14-15 קונסו – ארבע מינץ' וחזרה ארצה
בבוקר נבקר בכפר שבט הקונסו (Konso) ואם יתיר הזמן גם בארמון המלך. בני הקונסו הם קבוצה אתנית השייכת למשפחת השבטים הכושיתיים ושוכנים בדרום ובמרכז אתיופיה. פרנסת השבט, המונה כ – 250 אלף איש, מגיעה מחקלאות, בין היתר גידוליהם כוללים תירס, כותנה וקפה. עיירת קונסו נכנסה לרשימת אתרי המורשת של אונסקו בשנת 1997. בשעות הצהריים נמשיך אל ארבע-מינץ' ממנה נשוב בטיסה אל אדיס. לאחר מנוחה קצרה וארוחת ערב חגיגית נשוב אל שדה התעופה בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בארץ לפנות בוקר יום-15.

טיול לאתיופיה – כללי:

לינה: בצפון במלונות פשוטים, בדרום לינה בדרגת תיירות נמוכה (אך היחידה הקיימת בדרום אתיופיה)
תחבורה: אוטובוסים מקומיים בצפון, באזור אגמי השבר רכבי 4×4, ו-5 טיסות פנים בחברת אתיופיאן איירלינס.
כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול (כל הארוחות), כולל מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).
קבוצה וצוות: 12- 19 מטיילים. נהגים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו.

טיול לאתיופיה – הערות חשובות:
• חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים חיסונים – חובה חיסון כנגד קדחת צהובה (!) אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
• חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). חברת "אקו טיולי שטח" לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
• יש לקחת בחשבון שלוח הזמנים בטיסות פנים לאתיופיה יכול להשתנות.
• בטיסות הפנים באתיופיה לא ניתן לקחת יותר מ- 20 ק"ג מטען בטיסות.
• אקו אינה יכולה להתחייב למזג האוויר. בנקודות התצפית ייתכנו ערפילים המסתירים את הנוף.
• על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתית התיירותית של בתי המלון באתיופיה היא פשוטה, ובחלק מהמקרים בסיסית ביותר.
• לצורך ויזה לאתיופיה יש צורך בדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות + שתי תמונות פספורט + טופס בקשת אשרה לאתיופיה; יש להעביר את הנ"ל אל משרדי אקו עם ההרשמה לטיול (שימו לב כי נותרו לפחות 3 דפים ריקים בדרכון שלכם).
להלן לינק אשר יובילכם אל טופס בקשת האשרה לאתיופיה, אנא הדפיסו את הטופס והעבירו אותו מלא אל משרדנו יחד עם הדרכון ותמונות הפספורט: http://visacenter.co.il/Forms/ETHIOPIA-081009.pdf

מחיר הטיול

מחיר 4258$ 

מיסי נמל 317$
אשרה 60$
מחיר כולל 4635$

תוספת ליחיד בחדר: 550$

המחיר כולל:
• טיסה בינלאומית במסלול ת"א – אדיס אבבה – ת"א, ו-6 טיסות פנים כמפורט במסלול הטיול.
• תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
• דמי כניסה ולינה בשמורות הטבע ובאתרים.
• אשרה לאתיופיה.
• מיסי נמל.
• תשר לנותני השירותים המקומיים.
• דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל: ביטוח אישי ומטען והוצאות אישיות.

לתשומת לבכם:
מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.

לפרטים נוספים והרשמה >>

צילום: גילי חסקין

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות