תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

אל מפלי האלים ביוון

טיול כוכב בצפון יוון, לינה במלון אחד לאורך כל השהייה, הכרות מעמיקה עם סלוניקי וסביבתה

אל מפלי האלים ביוון

אל מפלי האלים ביוון

באמצעות טיילת טרוול

טיול כוכב בצפון יוון, לינה במלון אחד לאורך כל השהייה, הכרות מעמיקה עם סלוניקי וסביבתה

נקודות חן – סלוניקי, המנזרים התלויים במטאורה, חצי האי חלקידיקי, אורנופוליס, אתר המרפא לוטרקי פוזאר, אדסה, הר האולימפוס, הכפר ליטוחורו.

לפרטים נוספים והרשמה>>


מסלול הטיול:

יום 1: סלוניקי- עבר והווה
עם ההגעה לסלוניקי, בירת צפון יוון והעיר השנייה בגודלה ביוון, נצא לסיור פנורמי בעיר המשלבת חדש מול ישן, עיר מודרנית, קוסמופוליטית ועשירה. בטיולנו נראה את כיכר אריסטוטלוס שהיתה בבעלות יהודית בעבר ונתרשם מהפאר והבניה הייחודית מהמאה שעברה. נמשיך לטיילת הארוכה, המגדל הלבן המסמל את העיר ונגיע למרכז העיר, נתרשם מהשוק המקורה שנבנה על ידי משפחה יהודית. לינה בסלוניקי.


יום 2: סלוניקי היהודית

סלוניקי הינה עיר של מורשת יהודית משגשגת שקהילתה נספתה כמעט לחלוטין בשואה. הבוקר נצא לטיול רגלי בעקבות הקהילה היהודית של העיר שבמשך שנים רבות היוותה את רוב האוכלוסייה. נשמע על חשיבותה ועוצמתה. נבקר במוזיאון היהודי המרגש (סגור בחגי ישראל ושבתות), נמשיך לאנדרטה לזכר הנספים בשואה ולתצפית על הווילות של עשירי הקהילה היהודית במרכז העיר. אם יתאפשר לנו נוכל לבקר גם בבית הקברות היהודי. בהמשך נבקר באתרים היסטוריים נוספים בעיר, כמו החמאם התורכי – מרחצאות לגברים ונשים, נראה את השרידים שהשאיר אחריו הקיסר הרומי – ביזאנטי גלריוס ונערוך תצפית מרהיבה על כנסיית אגיוס דימטריוס הקרויה על שמו של דימטריוס מבשר הנצרות בעיר.עם סיומו של יום מעניין, מרגש ומיוחד, נשוב למלוננו.


יום 3: מטאורה
היום נצא לטיול מרהיב לכוון מטאורה – המנזרים התלויים. בהגעה למטאורה נצפה באחד מפלאי עולם – הצוקים המדהימים והמנזרים התלויים בראשם, מהם תתאפשר לנו תצפית מרשימה במיוחד דרומה לעמק נהר פיניוס. נבקר בשני מנזרים, בהם נלמד על חיי הנזירים הגרים במקום עד היום ועל חייהם בעבר ועל הדרך המופלאה בה בנו את המנזרים.


יום 4: חצי האי חלקידיקי
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל חצי האי חלקידיקי, אזור מרהיב ביופיו. נבקר בכפר הולדתו של אריסטו, הפילוסוף היווני המפורסם, ובמספר עיירות האופייניות לאזור. נגיע אל העיירה אורנופוליס – העיר החילונית האחרונה לפני העלייה להר המקודש אתוס אליו מותרת הכניסה לגברים בלבד. אם יתאים מבחינת מזג האוויר והזמן, יתכן שנוכל לטבול במימי המפרץ המזמינים (מומלץ להצטייד בבגד ים ומגבת). בערב נחזור למלון.
יום 5: אתר המרפא לוטרקי ומפלי אדסה
adesaהבוקר נצא לביקור באתר הספא ההיסטורי, המוכר ליוונים עוד מהעת העתיקה – לוטרקי פוזאר. נהנה מטבילה במים חמים הבוקעים מהאדמה. הרודוטוס ההיסטוריון והיפוקרטס אבי הרפואה, מציינים בכתביהם את סגולות הריפוי הנפלאות של מי המקום. האתר מיוחד וטובל בנוף עשיר של צפון יוון. גם היום, מומלץ להצטייד בבגד ים ומגבת. בהמשך נבקר באדסה, אחת מערי המצוק המפורסמות של צפון יוון ונצפה במפלי המים המרהיבים. נהנה מקפה במרפסת המשקיפה על המפלים ומזמן חופשי בשוק המזכרות והמטעמים המקומי ואחר הצהרים נשוב למלוננו.


יום 6: סלוניקי
היום נטייל עם המדריך בשווקי סלוניקי. לאחר מכן זמן חופשי לקניות וטיולים רגליים ברחובותיה הנעימים של העיר.


יום 7: הר אולימפוס
היום נצא להר אולימפוס. נבקר בכפר ליטוחורו, נשאף אוויר פסגות, נטייל ביערות העד ונחפש את האלים, נחווה את הטבע ונלמד על חיות הבר של צפון יוון. לקראת הערב נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת ערב לארץ.

תאריכים:

20-26/8

24-30/9*

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות