תפריט עמוד

טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

הליכה בזוגות בלבד

ונואטו 21.08.2006

התושבים המקומיים בונואטו, בעיקר באזורים הכפריים, מאמינים מאוד בכישוף ובמאגיה שחורה. אמונה זו מתחזקת ככל שמתקדמים צפונה בשרשרת האיים. המקומיים לעולם אינם הולכים לבד אלא רק בזוגות מחשש לפגיעה ממכשפים. גם למטייל שם מומלץ לא ללכת לבד אלא להתלוות – למקומי או למטייל אחר, בהתאם למנהג המקומי.

ונואטו

לשתות קווה בישיבה

ונואטו 20.08.2006

משקאות אלכוהוליים נמכרים בונואטו רק בערים (פורט-וילה, לוגנוויל) וכמעט לחלוטין רק לתיירים. המקומיים שותים משקה שנקרא קווה. זהו משקה דמוי-בוץ, ממכר ובעל השפעה של הרדמה מקומית. אם שותים אותו יש לעשות זאת בישיבה, בלגימה אחת רצופה, ולירוק על הרצפה את השאריות המרות שנשארות בפה בתום הלגימה. חשוב לפחות בהתחלה לשתות בישיבה ולא בעמידה, כיוון שאם המשקה חזק הוא יכול לגרום לאבדן שיווי משקל.

המשקה קווה

מקום: ונואטו

לא נמצאו תוצאות...

הרמוניה בין קהילות שונות

ונואטו 10.09.2006

באי אספיריטו סנטו בונואטו, כחצי שעה נסיעה מהעיר לוגנוויל, נמצא אזור פאנאפו 
(Fanafo) – אוסף של כמה כפרים ובהם קהילות מכל רחבי האי. מעניין מאוד להסתובב שם ולראות את הקהילות השונות החיות אחת ליד השנייה. אזור זה הוא גם הבסיס של תנועת הבדלנות שלחמה לעצמאות ונואטו לפני כשלושים שנה, ומומלץ לבקר בקבר של הצ'יף ג'ימי סטיוונס, שהוביל את מאבק העצמאות.

אזור פאנאפו

מקום: האי אספיריטו סנטו, ונואטו

בתים בתוך פירי מטוסים

ונואטו

באי אספיריטו-סנטו שבונואטו ניתן לראות עיר שרבים מבתיה בנויים בתוך פירי מטוסים ישנים מתקופת מלחמת העולם השנייה. זוהי לוגנוויל, ומלבד הבתים בתוך פירי המטוסים יש בה כמה אתרי צלילה מעניינים לשיירים ושברים מתקופת מלחמת העולם השנייה.

לוגנוויל

מקום: האי אספיריטו-סנטו, ונואטו

חיות נדירות במועדון הצלילה

ונואטו

סרטני קוקוס (סרטנים ענקיים נדירים, שאוכלים אגוזי קוקוס) נפוצים יחסית באיים הצפוניים של ונואטו (מסנטו צפונה) ובאיי שלמה. מי שמעונין לראות את החיות המיוחדות הללו מבלי להתרחק עד לאיים האלה יכול לראות זוג סרטנים אם יבקש מבעלי מועדון הצלילה באי אפטה (Efate). במועדון זה ניתן גם לראות חווה לגידול והגנה על צבי ים, ואם תבקשו מהבעלים – מאחור הם מגדלים זוג סרטני קוקוס.

מועדון הצלילה

מקום: האי אפטה, ונואטו

לטייל בהר געש פעיל

ונואטו

הר הגעש הפעיל באי טנה (Tanna) הוא הר הגעש הנגיש ביותר בונואטו. קל מאוד להגיע אליו ברכב 4X4 או ברגל – וזו חוויה בלתי נשכחת המתאימה גם לאנשים שמאמץ גופני הוא לא הצד החזק שלהם.

הר הגעש באי טנה

מקום: ונואטו

יום או יומיים בהר געש

ונואטו

כאשר מנסים לטפס על הרי הגעש שבמרכז האי אמברים בונואטו, יש שתי אפשרויות: טיפוס של יום אחד או טיפוס של יומיים. אם בוחרים ביום אחד (אופציה עדיפה מבחינת הציוד שצריך לסחוב והמחיר שצריך לשלם למדריך) חשוב לצאת מוקדם בבוקר – רצוי בסביבות 6-7.

האי אמברים

מקום: ונואטו

לטפס על הר געש

ונואטו

באי אמברים בונואטו קיימים מספר הרי געש פעילים. המרשים ביותר הוא הר הגעש MARUM, שבו ניתן לראות את אגם הלבה בימים טובים. לפני שמנסים לטפס על הר הגעש יש לברר היטב את מזג האוויר – צריך יום טוב במיוחד כדי לראות את הלבה. את מזג האוויר ניתן לברר רק בפורט-וילה, עיר הבירה, שנמצאת על אי אחר. מומלץ כלל לא להגיע לאי אמברים כאשר צפוי מזג אוויר שאינו מושלם (מספיקים מעט עננים כדי שלא יהיה אפשרי לראות כלום).

הר הגעש MARUM

מקום: האי אמברים, ונואטו
אתר: http://acatte.club.fr/Vanuatu_Marum_in_english.htm

פשטידה מקומית

ונואטו 17.08.2006

לפ-לפ הוא מעין פשטידה מקומית בונואטו, שעשוייה מפירות מרוסקים עטופים בעלי בננה ואפויים כחצי שעה במדורה. אני ממליץ לנסות לפ-לפ של בננה ותפוח-אדמה מתוק בתוספת חלב-קוקוס. מעדן.

לפ-לפ

מקום: ונואטו

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות