תפריט עמוד

טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

הספרייה הציבורית של ניו יורק

ארצות הברית 16.03.2014

בניין הספרייה הציבורית של ניו יורק (The New York Public Library), עם שני פסלי האריות שלצדי המדרגות (הנושאים את השמות סבלנות וגבורה), נבנה ב-1911 בסגנון רנסנס איטלקי במקום שבו עמד בעבר ארמון הבדולח הניו יורקי. רצפות ועמודים משיש, תקרות גבוהות מעץ מגולף וגרמי מדרגות אדירים יוצרים פאר קלאסי שנדיר לראות במבני ציבור. כל הפרטים הקלאסיים משרים אווירה של כבוד לעולם הרוח ופותחים צוהר לאדריכלות שאינה קיימת עוד. על פני יותר מ-120 קילומטר של מדפים ניצבים 43 מיליון פריטים, בהם כתבי יד נדירים ועתיקים בצד חוברות קומיקס, מפות בצד מגילות, ומיליוני ספרים. רוב הפריטים נגישים לכל, ויש גם מחשבים רבים עם אינטרנט חינם (לפעמים צריך לחכות קצת בתור עד שתתפנה עמדה). באולם המרכזי מוצגת מדי פעם תערוכה של כתבי יד ואוצרות של המוזיאון, וזוהי הזדמנות בלעדית לראותם.

סיפור הספרייה, שנוסדה ממיזוג של כמה ספריות פרטיות, מגולף באבן בחזית הבניין. בעיר שבה כה רבים המבנים הפונקציונליים, היעילים, הטכניים, הספרייה היא אבן חן ארכיטקטונית, וזאת מלבד הפעילות התרבותית המקיפה הנערכת בין כתליה. כדאי לצפות בחזית הבניין מעבר לכביש ואז להיכנס פנימה ולעלות לאולמות העיון שבקומה השלישית, לבה הפועם של הספרייה המרשימה.

לעתים מתקיימות בקומה הראשונה תערוכות בנושאים מיוחדים, וכן אפשר להצטרף לסיור מודרך של שעה וחצי בבניין. פסלי האריות הפכו כבר מזמן לנקודות ציון לפגישות, כי קל כל כך לקבוע לצדם: "ניפגש ליד האריה הימני, או השמאלי…". שימו לב בעת ההליכה באזור הספרייה כי במדרכות של הרחובות הצדדיים הוטבעו בברונזה מעוטרת ציטטות מכתביהם של סופרים ומשוררים. כך אפשר לספוג תרבות גם דרך הרגליים.

מיקום: 5th Ave. & 42nd St.
הגעה: בכל אוטובוס שיורד לאורך השדרה החמישית או בכל רכבת שמגיעה לרחוב 42 (השדרה השישית) או לתחנת Grand Central.

הספרייה הציבורית של ניו יורק

מקום: ניו יורק
רחוב: 5th Ave. & 42nd St
טלפון: 1-212-9300800
אתר: www.nypl.org

פארק בריינט – קונצרטים, פיקניקים ופסלים

ארצות הברית 10.05.2013

מומלץ להגיע לפארק בריינט (Bryant) שמאחורי הספרייה הציבורית, שממלא גוש עירוני שלם בין השדרה החמישית לשישית ובין רחוב 41 ל-42. פעם היה כאן מאגר מי השתייה של ניו יורק ולצדו ארמון הבדולח שעלה בלהבות ב-1858. אלפי אנשים נוהרים לכאן מדי יום בהפסקת הצהריים שלהם, ואז המקום נראה כאילו נערך בו פיקניק המוני. בקיץ מציבים כאן קונכייה אקוסטית, ואפשר ליהנות מקונצרטים פתוחים, מהופעות רוק ומהקרנות סרטים חינם. בפארק פסלי סופרים ומשוררים. מתחתיו קילומטרים רבים של מדפי ספרים של הספרייה העירונית. הכניסה לפארק חופשית. הגעה: סעו ברכבת התחתית בקווים D, B, V, F עד לתחנת 42th Street/Bryant Park, או לכו מזרחה מתחנת הרכבת התחתית בטיימס סקוור לאורך רחוב 42

פארק בריינט Bryant

מקום: ניו יורק
רחוב: בין השדרה החמישית לשישית ובין רחוב 41 ל-42
טלפון: 1-212-7684242
אתר: www.bryantpark.org

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות