תפריט עמוד

טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

שוויץ – רומנטיקה בסגנון גלויות נוף

שווייץ 24.10.2007

רומנטיקה היא בין היתר היכולת לייצר סביבה אלטרנטיבית וחלומית אפילו לרגע אחד. שווייץ, הנראית כגלוית נוף ציורית עם מרחבים ירוקים שמנוקדים בפריחה, ניחנת בכך. העיירה לה נובוויל (La Neuveville, שפירושה העיירה החדשה) על שפת אגם ביין (Bienne) קיימת מאז 1315 ועוטה מראה ימי-ביניימי משומר. היא שייכת ליורה הברניזית (Bernese Jura), האזור דובר הצרפתית בקנטון ברן (Berne), בירת שווייץ. לאחר טיול בשבילים העוטפים של העיירה, שממסגרים את האגם השקט והפסטורלי ומלווים מדשאות, ספסלים ופריחה, אפשר להיכנס לעיירה עצמה דרך שער עץ אלון כבד עם צירים גדולים ועתיקים. בפנים מתגלים כל מבני העיירה שעשויים אבן כבדה ומעוצבים בסגנון שמזכיר טירות. המבנים צפופים וגם המדרכות והכביש עשויים מרצפות אבן. מזרקה מקבלת את פני הנכנסים, ודלתות עץ קטנטנות בגובה של ילדים מושכות סקרנים. מאחוריהן מעברים צרים ביותר שאפשרו בעבר הרחוק גישה צפופה בין הבתים. העיניים נמשכות לעבר גגות המבנים הציוריים, וכל צעד פנימה לוקח את המבקרים לעבר, לטיול בין סמטאות עם חנויות קטנטנות ובתי קפה שמעליהם חלונות עץ צבעוניים.
בעבר התפרנסו התושבים מסנדלרות, מדיג ומגידולי ענבי יין. הכרמים הרבים גדלים באזור גם היום ומשמשים לתעשייה פעילה ולא רק כנוף. מדי שנה בתחילת חודש ספטמבר נערך בעיירה פסטיבל יין.
אפשר להגיע לעיירה בנסיעת רכבת שאורכת כשעתיים. הקו היוצא מציריך (Zurich) מצריך החלפה אחת בנוישאטל (Neuchatel) או בביין, תלוי בכיוון שממנו מגיעים. הקו היוצא מז'נבה (Geneve) מצריך החלפה בנוישאטל. אפשר גם לשכור רכב ולהגיע למקום בקלות.
מלון J.-J. Rousseau, מחווה לפילוסוף השווייצרי, נמצא על שפת האגם והוא נציג כמעט בודד של מודרניות באזור. למרות זאת הוא אינו גורע מייחודיות העיירה ומציע חדרים המשקיפים אל האגם.

העיירה לה נובוויל

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות