טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

תיבת הנגינה של זמי

ישראל 25.10.2007

זמי מנגן בכלים רבים, אבל זה לא קונצרט. זמי מדבר במשך יותר משעה, ולא מדובר בהרצאה. ההומור והרצינות שלו שובים את הלב, ומרגע שנכנסים לביתו, שהוא גם מוזיאון, אין סיכוי להשתעמם. זמי רביד הוא פסנתרן בעל שם עולמי שהגיע לפני 25 שנה למטולה ובנה את ביתו מול נופי עמק החולה. ב-15 השנים האחרונות הוא אסף יותר ממאתיים כלי נגינה משמונים ארצות והקים את מוזיאון כלי הנגינה הפרטי שלו. מי שביקר במוזיאונים דומים בארץ ובעולם מכיר את חלונות התצוגה שבהם חנוטים בדומיית מוות כינורות סטראדיווריוס יקרי ערך שאיש אינו מנגן בהם מפאת ערכם. אצל זמי במטולה אין דבר כזה: מנגנים על כל הכלים, והערך הכספי של כלי הנגינה משני, כי כמו שזמי אומר: "כלי נגינה צריך לנגן".
כשנכנסים מסובב זמי מנואלה עתיקה ומפיק צלילים רכים שמעלים תמונות של תיאטרון רחוב אירופי מתוך תיבת נגינה עתיקה. בחדר הגדול שמאכלס את האוסף המיוחד עומד פסנתר כנף גדול ולצדו צ'מבלו, קלאויקורד והרמוניום (אם מעולם לא שמעתם על כלי הנגינה האלה, סעו למטולה). על מדפים בפינה מונח אוסף כלי נשיפה מרשים, וזמי מסביר ומדגים, צוחק ומצחיק, מבקש לשאול שאלות ולרמוז להפסיק כשנמאס. אחת לכמה דקות נעצר שטף המילים, ואת החדר ממלאים צלילי מוזיקה. לרגע או שניים אנחנו לא במטולה של המאה ה-21 אלא בבודפשט, ברלין, בלגיה, יפן או טיבט של המאה ה-19.
לאורך המפגש מתוודעים המבקרים דרך הצלילים הנפלאים להיסטוריה של המוזיקה, לכלי נגינה מתקופות שונות וממקומות שונים בעולם ולסיפורים מרתקים על הדרכים שבהן הצליח זמי להוסיף פריטים נדירים לאוסף. את המפגש מסיים זמי בנגינה וירטואוזית בעוגב. 

מחיר: 70-30 שקל למשתתף, תלוי בגודל הקבוצה ובאורך המפגש. הביקור בתיאום מראש.

מוזיאון כלי הנגינה של זמי

מקום: מטולה, ישראל
רחוב: מצפה החולה 5
טלפון: 04-6997073

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות