תפריט עמוד

טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

האנגר אדמה

ישראל 24.10.2007

ליאת דרור וניר בן גל, זוג רקדנים וכוריאוגרפים תל אביבים שפיזזו על במות ברחבי העולם, נתקעו יום אחד עם פנצ'ר בגלגל במצפה רמון. נתקעו, ראו כי טוב והחליטו להישאר. בחודשים הראשונים שהו ניר וליאת בחוות צל מדבר והעבירו סדנאות ריקוד ותנועה, עד שהחלו לחפש לעצמם מקום משלהם. הפתרון נמצא בהאנגר תעשייתי נטוש באזור התעשייה של מצפה רמון. הם שיפצו, הניחו שטיחים, כריות ומזרנים, כיסו את הקירות בבדים והחלו ליצור ולארח מתוך אמונה שהשינוי הגדול באורח חייהם יוביל לקירוב בין ריקוד לריפוי. עם הזמן הצטרפו אליהם רקדנים נוספים, והחיים (שיפוץ, ניקיון ועוד) והריקוד נמהלו זה בזה.
מלבד סטודיו רחב ידיים שבו פועלים הלהקה ובית הספר לריקוד, מצויים במתחם ההאנגר פינות ישיבה ואוהלים אינדיאניים (טיפים) שבנויים מגבס ומבוץ עם מזרנים שנועדו ללינה של משתתפי הסדנאות. בחוץ יש חצר גדולה עם חדרי בוץ אקולוגיים, שבהם מתגוררים חברי הצוות ומתנדבים. יש גם לול תרנגולות, כלוב ארנבות, בוסתן פירות קטן, ערוגת ירקות אורגניים וצמחי תה לרווחת הדיירים והאורחים. בחורף המקום הנעים הופך לנעים הרבה יותר: תנורי נפט ענקיים מחממים את האוויר והאווירה, והריקודים מחממים את הלב והנשמה. במשך היום המדבר ממשיך להיות שטוף שמש, ובלילה אפשר לשבת בצוותא סביב מדורה גדולה, לשמוע מוזיקה וללגום תה.
במהלך השנה אפשר להשתתף בסדנאות פעילות כמו סדנת "תנועה, ריקוד והתבוננות במדבר" (מחיר: 700-600 שקל לאדם, כולל לינה בטיפי, שלוש ארוחות ביום וסדנאות בהדרכת ליאת וניר) או לצפות בהופעות מחול ומוזיקה. בשלושת הרגלים נערכים פסטיבלים ייחודיים שהם הרחבה של הפעילות הרגילה במקום. 

הגעה: נוסעים דרומה מבאר שבע על כביש 40 לכיוון מצפה רמון, כקילומטר לפני הכניסה למצפה רמון פונים ימינה לפי השלט "רובע דרכי הבשמים", ואחרי כן פונים שמאלה בפנייה השנייה

האנגר אדמה

מקום: מצפה רמון, ישראל
טלפון: 08-6595190
אתר: www.adama.org.il

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות