קפה, מסעדה ונבל

נכנסנו לבית הקפה רוטמן שבקיבוץ לוטם בערב חורפי. האח בערה וקולות פצפוץ של עץ נשרף נשמעו בחלל ספון העץ. בפנים היה חם וטוב, עם הריח הנעים הזה שיש לבתים המוסקים בעצים. אל האווירה הביתית מצטרפים שלל חפצים ישנים וענתיקות הפזורים בחדרים: שולחנות, פמוטי נחושת, חביות, קומקומים עתיקים, בובות. המרפסת הגדולה הצופה לנוף הגלילי ונפתחת בקיץ, מרוהטת בסגנון דומה. אם יתמזל מזלכם תזכו גם להאזין לנגינתה של מאיה רוטמן, מבעלי המקום, נגנית נבל מקצועית. לאחר סיום הארוחה ולהשלמת החוויה מומלץ לסור לחנות הצמודה לבית הקפה. מאיה מוכרת בה פיצ'פקס עתיקים מכל העולם: צעצועים, מכוניות קטנות, מריונטות, כלי אחסון ועוד.
איך כל זה התחיל? עמיקם רוטמן, שדרן רדיו המגיש תוכנית אישית בימי שישי ושלישי בקול ישראל, ורעייתו מאיה החליטו לעזוב את רמת השרון ולעבור לגליל. "הוקסמנו מהנוף והחלטנו להתיישב בקיבוץ לוטם", מספר עמיקם, "אבל בכלל לא חשבנו לפתוח מסעדה. היה כאן מבנה חרב של מסעדה ישנה שממנה נשקף נוף יפהפה, אז חשבתי שלמסעדה חדשה בטוח יגיעו אנשים. עבדנו כמו משוגעים, הגבהנו את הרצפה, הבאנו ריהוט, ורק בסוף נזכרנו שבמסעדה צריך גם אוכל. גייסנו קבוצה של אנשים מהאזור ופיתחנו תפריט מקומי פשוט וטוב".
כמי שאכל שם יותר מפעם אחת, אני ממליץ על קבב טלה עם אגוזים, עשבי תיבול וכיפת אורז צהוב ברוטב תמרים או רוטב טחינה מזרחי. לאכול את זה ליד האח עם נגינת נבל ברקע, זה תענוג חורפי אמיתי. 

שעות: מדי יום מ-9:00  עד אחרון הלקוחות 
כשרות: לא כשר
גישה לנכים: גישה נוחה 
מחיר: ארוחת בוקר זוגית – 110 שקל, קבב טלה – 65 שקל