מבצר סנט אנג'לו, רומא

רומא מלאה שכיות חמדה שהעין לא שבעה מהן. עיר תיירות מובהקת שבה מבקרים מדי שנה מיליוני תיירים הנוהרים אל הוותיקן, הקולוסיאום, הפורום הרומי, פיאצה נבונה ופיאצה ונציה.
מבצר סנט אנג'לו (Castel Sant'Angelo) אולי אינו אתר התיירות המושך ביותר בעיר, אבל הוא פנינה ששווה השקעה של שעתיים עד שלוש שעות, וחבל להחמיצו.
המבצר שוכן על הגדה המערבית של נהר טיבר, במרחק קטן מכיכר סן פייטרו. זהו מבצר עגול, מוצק וגדול, ומרשים הן בקישוטים שבתוכו והן בנופים הנשקפים ממנו לכל עבר. הוא חולש על סביבתו ובעיקר על הטיבר ועל גשריו היפים מצד אחד, ועל קריית הוותיקן מצד שני. המבנה בולט מזוויות שונות, אולם המבט היפה ביותר עליו הוא מכיוון גשר אנג'לו, אחד הגשרים היותר יפים על הטיבר. הכניסה למבצר היא דרך מתלול ספירלי שבחלקו גם מדרגות המוליך אל רחבה שממנה יוצא סיור בחדרי המבצר המלאים בשכיות חמדה.
לידתו של המקום כמאוזוליאום לקיסר אדריאנוס ובני משפחתו. לאורך השנים הוסיפו לו אפיפיורים שונים הגבהות ותוספות. המבצר, הקרוב לקריית הוותיקן, שימש מעוז הקיסרים, אך גם כבית כלא לאסירים חשובים. מעבר סודי בין הוותיקן ובין המבצר השאיר לאפיפיורים את האפשרות לעבור בסתר בין השניים הלוך ושוב.
מומלץ להשקיע כמה שעות באזור, לבקר במבצר, ליהנות מהתצפיות הנפלאות אל קריית הוותיקן ואל העיר, ולאחר מכן לטייל סביבו.