לאורך הים במחוז קנטבריה

את הנסיעה לחבל הבאסקים דרך קנטבריה מומלץ לעשות על כביש החוף (CA-131) ולא על הכביש הפנימי הקצר יותר (E-70). סעו צפונה עד לעיירת הנמל העתיקה סן וינסנט דה לה ברקוארה (San Vincent de la Barquera) וחצו את המפרץ על גבי גשר עתיק אל דה אוימברה (De Oyambre), שמורת טבע קטנה עם חופים מבודדים וצוקים תלולים. 

המשיכו לכיוון סנטנדר (Santander). מדי פעם מומלץ לסטות מהדרך עוצרת הנשימה אל שבילים קטנים ולא משולטים המובילים לתצפיות על צוקי החוף התלולים. לאורך מישור החוף תראו בתי מגורים מפוארים במיוחד, חריגים בגודלם ובסגנון בנייתם. הם מכונים "אינדיאנוס" ונבנו בידי תושבי האזור שהיגרו במאה ה-19 אל מרכז אמריקה ודרומה, התעשרו ממסחר, חזרו למולדת ובנו בתים מפוארים כדי להפגין את הצלחתם. בעיירה קומילס (Comillas) תוכלו לראות את ארמון סוברלנו (Sobrellano), דוגמה בולטת לבתי האינדיאנוס שאפילו גאודי תרם מכישרונו לבנייתו המפוארת. 

בהמשך תוביל אתכם הדרך לסנטילנה דל מר (Santillana del Mar), עיירה עתיקה ומעט תיירותית. כאן אפשר לטייל ברחובות ולספוג אווירה קנטברית ימי-ביניימית אופיינית. כשני קילומטרים ממרכז העיר מצויה המערה אלטמירה (Altamira) שעל קירותיה ציורים בני אלפי שנים. כדי לשמור על האתר מוגבל מספר המבקרים וביקור יש לתאם שנים מראש, אך לפני כמה שנים הוקם שחזור של המערה ושל הציורים שבו אפשר לבקר ביתר קלות.

אם אתם מעבירים לילה בסנטילנה דל מר, המלון היפה ביותר הוא Parador de Santillana Gil Blas השייך לרשת Parador. מיקום: Plaza Ramon Pelayo 11, 39330 טלפון: 34-942-818391 אינטרנט: http://www.parador.es