השכונה הכי טובה בניו יורק

תיירים שמבקשים לגלות את הצד המערבי של ניו יורק נעצרים בדרך כלל מדרום לרחוב 100 מתוך תשישות או מתוך חרדה שהנה הנה הם מגיעים לשכונות שבהם ייאלצו להתפשר על ביטחונם האישי. אבל הסוכרייה האמיתית של האזור, ואולי של העיר כולה, נמצאת מעט מצפון לשם. הכוונה היא לשכונת מורנינגסייד הייטס (Morningside Heights), שהיא בעינַי השכונה הטובה בניו יורק.
מורנינגסייד הייטס היא אידיליה ניו יורקית. זו ניו יורק אמידה שאינה חיה רק את חיי הממון, ניו יורק אינטלקטואלית אבל גם ססגונית, סואנת ונינוחה, יפהפייה אך לא בנלית. זוהי ניו יורק של חיים נוחים אבל לא מסנוורים, של פנאי מקומי ולא תיירותי, ניו יורק כעיר אמיתית. 
במעלה שדרת ברודוויי ובמורדה מצויים בתי קפה, מאפיות ומסעדות מהנחמדים במנהטן. החיים הסטודנטיאליים של אוניברסיטת קולומביה ניכרים בכל פינה, שעה שהקמפוס עצמו מציע חצר מפוארת עטורת אדריכלות מרשימה, פעילות תרבותית ואווירה משכילה ונעימה.
מורנינגסייד הייטס היא גם בסיס מצוין לחקירת הארלם הסמוכה. הצד המערבי של הארלם היסטורי ומעניין מהמזרחי, ומומלץ לצאת לטיול רגלי בעקבות בתיו הנאים, התיאטראות שבהם גובשה המוזיקה האמריקאית השחורה ותרבות הרחוב המיוחדת. המוזיקה המתנגנת במועדוני ג'אז כמו St. Nicks, על רחוב 149 ושדרת סנט ניקולאס (St. Nicholas), נשמעת טוב במיוחד אחרי ארוחת ערב על ברודוויי בסביבות הקמפוס, ובכלל, השילוב בין הטיפוח של מורנינגסייד הייטס לחספוס של שכנתה הוא המפתח האמיתי ליום אדיר.
הגעה: תחנת Cathedral Parkway (110th Street) /Broadway Avenue על קו 1 מנחיתה את המבקר היישר בלבה של השכונה, אף שלמיטיבי לכת מומלץ לטפס אליה במעלה ברודוויי.