האנגר אדמה

ליאת דרור וניר בן גל, זוג רקדנים וכוריאוגרפים תל אביבים שפיזזו על במות ברחבי העולם, נתקעו יום אחד עם פנצ'ר בגלגל במצפה רמון. נתקעו, ראו כי טוב והחליטו להישאר. בחודשים הראשונים שהו ניר וליאת בחוות צל מדבר והעבירו סדנאות ריקוד ותנועה, עד שהחלו לחפש לעצמם מקום משלהם. הפתרון נמצא בהאנגר תעשייתי נטוש באזור התעשייה של מצפה רמון. הם שיפצו, הניחו שטיחים, כריות ומזרנים, כיסו את הקירות בבדים והחלו ליצור ולארח מתוך אמונה שהשינוי הגדול באורח חייהם יוביל לקירוב בין ריקוד לריפוי. עם הזמן הצטרפו אליהם רקדנים נוספים, והחיים (שיפוץ, ניקיון ועוד) והריקוד נמהלו זה בזה.

בהמשך הועבר המקום לשדרות.

מלבד סטודיו רחב ידיים שבו פועלים הלהקה ובית הספר לריקוד, מצויים במתחם ההאנגר פינות ישיבה ואוהלים אינדיאניים (טיפים) שבנויים מגבס ומבוץ עם מזרנים שנועדו ללינה של משתתפי הסדנאות. בחוץ יש חצר גדולה עם חדרי בוץ אקולוגיים, שבהם מתגוררים חברי הצוות ומתנדבים. יש גם לול תרנגולות, כלוב ארנבות, בוסתן פירות קטן, ערוגת ירקות אורגניים וצמחי תה לרווחת הדיירים והאורחים. בחורף המקום הנעים הופך לנעים הרבה יותר: תנורי נפט ענקיים מחממים את האוויר והאווירה, והריקודים מחממים את הלב והנשמה. במשך היום המדבר ממשיך להיות שטוף שמש, ובלילה אפשר לשבת בצוותא סביב מדורה גדולה, לשמוע מוזיקה וללגום תה.
במהלך השנה אפשר להשתתף בסדנאות פעילות כמו סדנת "תנועה, ריקוד והתבוננות במדבר" או לצפות בהופעות מחול ומוזיקה. בשלושת הרגלים נערכים פסטיבלים ייחודיים שהם הרחבה של הפעילות הרגילה במקום.