בירה, גולף ומוזיקה

מי שלא הזדמן לקינסייל (Kinsale), השוכנת בדרומה של הרפובליקה של אירלנד (Eire באירית), ביום שבו הכומר מברך את צי ספינות הדייג של העיירה, הפסיד מחזה. זה קורה אחת לשנה בתחילת הסתיו, עם פתיחת עונת הדיג בקינסייל, כשכל אנשי הכמורה, ובעקבותיהם פרנסי המקום ומאות מתושבי קינסייל, יוצאים מהכנסייה הגדולה של העיירה לבושים במיטב מחלצותיהם. הם פוסעים בתהלוכה חגיגית לעבר נמל הדיג של העיירה, ואחרי שהכומר נושא ברכה לעונת דיג פורייה ומוצלחת, נפתחים בקבוקי הבירה והוויסקי, הפאבים הציוריים של העיירה מתמלאים בתושבים צוהלים, והאלכוהול נשפך כמים.  קינסייל משמרת את עברה בגאווה ועובדה זו לא מפריעה לתושביה לחיות את ההווה. ובהווה של קינסייל יש הרבה אוכל טוב, בירה, גולף ומוזיקה. תשכחו מהאוכל האנגלי המשמים. קינסייל נחשבת בשנים האחרונות לבירה הקולינרית הלא רשמית של אירלנד, ושמם של טבחיה יצא למרחוק. שלא לדבר על הבירה. כיאה לעיירה במחוז קורק (Cork), בכל פאב כאן יציעו לכם בירה מרפי'ס (Murphy’s) המיוצרת בקורק, עיר המחוז המרוחקת 24 קילומטר מקינסייל. תוכלו להזמין כמובן גם בירה גינס
 (Guinness) המיוצרת בדבלין. שתי הבירות הן מסוג סטאוט (Stout) כהה, קטיפתי, ומריר במידה. הצבע הכהה הוא תוצאה של קלייה ממושכת של השעורה, והמרירות נובעת מתבלין הכישות. היריבות המסורתית בין קורק לדבלין מתבטאת גם בתחום האלכוהול כמובן. אם תרצו להרגיז את המוזג, תשאלו אותו מה ההבדל בין שני סוגי הבירה, זו של דאבלין וזו המיוצרת במבשלות קורק. הוא עוד עלול לספר לכם שהכל מתחיל במים, שכן את הגינס מייצרים על פי האגדה ממי נהר ליפי (Liffey) החוצה את דבלין, ואת המרפי'ס ממי הנהר לי (Lee), החוצה את קורק.
הגעה: חברת התעופה בריטיש איירווייז מקיימת טיסות ישירות מלונדון לקורק. מקורק יוצאים בכל יום כמה אוטובוסים לקינסייל, ואפשר לשכור מכונית (לנהוג בצד שמאל!) ולהגיע לקינסייל בכביש מס' R600. (צילום: אימג'בנק ישראל)