תעודת זהות:

אוכלוסייה: סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, עם 1.3 מיליארד בני אדם
שטח: המדינה הרביעית בגודלה בעולם (אחרי רוסיה, קנדה וארצות הברית). שטחה 9.6 מיליון קילומטרים רבועים
בירה: בייג'ין
שפה עיקרית: הניב המנדריני של השפה הסינית
דתות עיקריות: טאואיזם, בודהיזם, נצרות (שלושה־ארבעה אחוזים), אסלאם (אחוז אחד עד שני אחוזים). באופן רשמי המדינה אתאיסטית
צבא: 2.95 מיליון חיילים; סין מחזיקה בנשק גרעיני
כלכלה: תוצר מקומי גולמי (תמ"ג) ב־2004 – 7.262 טריליון דולר; צמיחה
ב־2004 — 9.1 אחוזים; תמ"ג לנפש ב־2004 — 5,600 דולרים (לפי השוואת כוח הקנייה, PPP)
תוחלת חיים: גברים — 70 שנים; נשים — 74 שנים

תעסוקה
פועלים ללא הפסקה
הבנק העולמי מעריך כי השינויים הכלכליים האדירים בסין סייעו למפלגה הקומוניסטית להוציא ממעגל העוני והרעב בעשרים השנים האחרונות כ־300־400 מיליון בני אדם, בייחוד באזורים הכפריים. אולם למטבע הזה יש צד שני, אפל. מיליוני עובדים צעירים, בעיקר נשים, שהיגרו בעשורים האחרונים מהאזורים החקלאיים לערים ולאזורי התעשייה שבמזרח, מועסקים בתנאים קשים ליד פסי ייצור אינסופיים.
לטענת ארגונים בינלאומיים לזכויות עובדים, אף שבסין יש חוקים לשכר מינימום ולשעות עבודה מרביות, איש אינו נוהג על פיהם. למיליוני פועלים סינים אין כיום פנסיה או ביטוח בריאות, שכרם מעוכב לעתים במשך חודשים, ואם הם מדברים בשעות העבודה או מתעכבים יותר מחמש דקות בשירותים – הם נקנסים.
ניצנים של מחאה, הבאה לידי ביטוי בשביתות ספורדיות, מדוכאים במהירות.

תחבורה
המכונית עוקפת את האופניים בסיבוב
כבישי סין, "ממלכת האופניים", מתמלאים בשנים האחרונות במכוניות. כיום סין היא שוק הרכב בעל שיעור הצמיחה המהיר בעולם וצופים כי עד 2015 כבר תהיה לשוק הגדול ביותר. האופניים, לעומת זאת, מתגלגלים להם בירידה. לפי נתוני איגוד רוכבי האופניים הסינים,
ב־2002 היו בסין 142.7 זוגות אופניים לכל מאה בתי אב, זאת בהשוואה ל־182.1 זוגות ב־1998.
אבל ההתפוצצות התחבורתית גם יוצרת בעיות קשות. בייג'ין פקוקה לגמרי בשני מיליון מכוניות ושיעור מקרי המוות בתאונות דרכים בסין הוא הגבוה ביותר בעולם. חשש נוסף הוא ההשלכות הסביבתיות. כיום רוב זיהום האוויר בבייג'ין, למשל, מקורו במכוניות, ולעתים קרובות רובץ על העיר אובך מלוכלך.

הזדקנות
פחות בנות, יותר זקנים
ב־1980 הכריזה ממשלת סין על "מדיניות הילד האחד" כדי לעצור את התפוצצות האוכלוסין.
מאז כפריים רבים מוודאים באולטרה־סאונד שהעובר ממין זכר, וגברים רבים לוחצים על נשותיהם להפיל אם מדובר בעובר ממין נקבה. זאת מכיוון שבאזורים החקלאיים תלויות המשפחות בעיקר בבנים לפרנסתן. דבר זה גרם לחוסר איזון בולט בין המינים בסין.
בעיה נוספת שיצרה מדיניות הילד האחד קשורה בהזדקנות האוכלוסייה, ומומחים חוששים שבעוד כמה עשורים לא יהיו די צעירים סינים שיתמכו בפנסיונרים