תוכנית מסע – פוליה

אורך: כ-1,150 קילומטר.
קטעים יומיים במסלול:
יום 1: פוֹג'ה-ויאסטה, 140 קילומטר.
יום 2: ויאסטה-פוֹג'ה, 190 קילומטר.
יום 3: פוֹג'ה-בארי, 180 קילומטר.
יום 4: בארי-לצ'ה, 220 קילומטר.
יום 5: מדרום ללצ'ה, 200 קילומטר.
יום 6: לצ'ה-מַטֶרה, 160 קילומטר.
יום 7: מַטֶרה-בארי, 60 קילומטר (מַטֶרה-נאפולי: 260 קילומטר). 

הערה: המסלול מתאים למגיעים ברכב ממרכז איטליה (או בטיסה לפוֹג'ה). לחלופין, אפשר לטוס לבארי (או לברינדיזי), להתמקם בבארי ולצאת ממנה לסיורי יום בכיוונים השונים. 

עונה: כמו בארץ, אפשר לטייל באזור זה כל השנה. ביולי-אוגוסט חם ורבים הנופשים האיטלקים לאורך החוף. בספטמבר, מאי ויוני נעים אם כי ייתכנו ימים גשומים. בימי חורף נדירים נושבות רוחות קרות במיוחד. 

נהיגה: בכבישי פוליה התנועה מועטה יחסית, ואין קושי מיוחד בנהיגה. מוטב לחנות מחוץ לערים העתיקות ולסייר בהן ברגל.
אזהרה: כדי למנוע גניבות מומלץ לטשטש ככל האפשר את העובדה שהרכב שייך לתיירים: החזיקו ציוד, ספרים בעברית וכדומה בתא אכסון סגור.
 
מפות: המפות בכריכה הירוקה של מועדון התיירות האיטלקי TCI מפורטות במיוחד. ניתן להשיגן בחנויות ספרים ובאזורי שירות בצדי כבישים מהירים. 

לינה: מלונות ברמה בסיסית-בינונית תמצאו ברוב היישובים שבהם עובר המסלול, ואתרי קמפינג יימצאו בחופים. מלונות ברמה גבוהה מובטחים רק בבארי. בארץ הטרולי, ובעיקר באלברובלו, אפשר ללון בטרולי (ראו: לינה). תוכלו להיעזר גם באתר האינטרנט של פוליה

זמני ביקור: נוסף על הפירוט להלן, מוזיאונים סגורים באחד במאי ובכמה מן החגים הדתיים. כנסיות סגורות לרוב בשעות הצהריים; יש להימנע מביקור בהן בשעות המיסה ולהקפיד על לבוש צנוע. 

המלצה: אפשר לטייל באיטליה בלי לדבר איטלקית, אולם נעים יותר – וקל ממה שנראה תחילה – "לקשקש" קצת עם המקומיים. מומלץ לקחת לטיול שיחון ולהשתמש בו במידת האפשר.