שליחותו של אברהם מקרטצ'יאן

מצבה הכלכלי של ארמניה כיום, לאחר התפרקותה של ברית המועצות, קשה ביותר. חלק ניכר מהאוכלוסייה בחר להגר מכאן, ורבים אחרים מתקיימים בדוחק. ללב הבישוף נגע במיוחד מצבם של הילדים היתומים שחיים במחוז שלו. רובם התייתמו מהוריהם במלחמה עם אזרבייג'ן, שנמשכה חמש שנים. כדי לסייע להם בנה עבורם הבישוף מרכז נופש בכספי תרומות שאסף ברחבי העולם. בחודשי הקיץ מקבץ הבישוף למקום מאות יתומים, שמשתתפים בקייטנה הכוללת טיולים, פעילויות ספורט ואמנות.
"בהתחלה", מספר הבישוף על המחזור הראשון של הקייטנה, לפני שבע שנים, "זה נראה כמו בית יתומים עצוב. נתנו לילדים כלי ציור, וכל מה שהם ציירו היה טנקים, חיילים ודברים עצובים – לא שמש או פרחים. בסוף החודש הם כבר ציירו דברים שמחים כאלה".
נוסף לפעילויות, זוכים משתתפי הקייטנה לבגדים ולנעליים פרי תרומות. בקיץ הקודם שהתה במקום רופאת שיניים מקוריאה, שהעניקה לילדים טיפולי שיניים בהתנדבות. הבישוף דואג גם לחלק לילדים קצבה חודשית צנועה בסך חמישה עד עשרה דולרים לכל אחד, במשך כל השנה, כדי לסייע להם בקיומם השוטף. לעת עתה הוא מצליח לשלם קצבה כזו ל־300 יתומים מהאיזור, והוא זקוק לתרומות כדי לסייע ל־400 יתומים נוספים.
כל המעוניין לסייע לבישוף במעשי הצדקה שלו מוזמן לפנות ליואב לף, loeff@h2.hum.huji.ac.il