ציפה נעימה

כמעט כל תייר המגיע לתאילנד בפעם הראשונה מבקר בשוק הצף. ובצדק – המראה המוכר כל כך מגלויות התיירים מרשים גם במציאות. לתאילנד יש יותר משוק צף אחד, אך המוכר שבהם הוא דמנאן סאדואק (Damnoen Saduak) הנמצא במחוז ראטצ'אבורי, במרחק של כמאה קילומטר מדרום-מערב לבנגקוק, באיזור הידוע בפירות ובירקות המשובחים שלו. מוקדם בבוקר מגיעים לכאן עשרות מוכרים בסירותיהם הקטנות. הם לובשים בדרך כלל בגדים כהים, לראשיהם כובעים עגולים, ומציגים לראווה את מרכולתם המגוונת.
המלך ראמה הרביעי הורה לחפור במקום את התעלות, שהיו חלק ממוביל מים גדול יותר. כיום הן מארחות מספר שווקים צפים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. מומלץ להיכנס לתעלות הצדדיות הפנויות יותר. גם אם לא תמצאו שם סוחרים, תוכלו להתרשם מחיי התושבים הגרים בסמוך למים.
השוק המוכר והמרכזי שבהם, הפעיל כבר יותר ממאה שנה, נמצא בתעלת טון קהם
(Klong Ton Khem). מוקדם בבוקר הוא נפתח לקהל ונסגר לקראת 11:00 לפני הצהריים. סמוך אליו, בתעלת הִייָה קוּי (Hia Kui), נמצא השוק התיירותי יותר. יש בו חנויות למזכרות וסירות המתמחות במוצרים אלה. כדאי להגיע אל התעלות מוקדם בבוקר, לפני שהמון התיירים פוקד אותן, אז גם התמונות שתצלמו למזכרת תהיינה מרשימות יותר.
בכל שנה בחודש מרץ מארח השוק של דמנאן סדואק את יריד הענבים המתוקים (Sweet Grape Fair Week), הכולל תחרויות שונות כמו אִגרוף, בישול תאי, שיט וגם תחרות יופי.