פארק המסטד הית': הירוק הגדול

בכל הפארקים של לונדון יש מדשאות, עצים ואגמים, שלווה ורוגע. אבל פארק המסטד הית' (Hampstead Heath) ייחודי בכמה מובנים: קודם כל, זהו הפארק הגדול ביותר בלונדון. שנית, יחסית לפארקים אחרים בעיר, המעוצבים לעילא ומטופחים בקפידה, הפארק הזה מנוהל ביד רפה מעט. איכשהו, דווקא העדרו של טיפוח קפדני גורם לתחושה של ביקור ביער מחוץ לעיר – מה גם שבחלקו הצפוני של הפארק יש יער של ממש עם שבילים העוברים בין העצים.
מי שבכל זאת מתגעגע ללונדון יכול לטפס על ראש גבעה בשם פרלמנט היל (Parliament Hill), ממנה נשקף מראה מרשים של העיר כולה. כדאי גם לבקר בבית קנווד (Kenwood House), מבנה בן כמאתיים שנה ובו גלריה המציגה אוסף פרטי של תמונות מהמאה ה-19 והמאה העשרים, הפותחת את שעריה חינם למתעניינים. בקיץ נערכים ליד בית קנווד קונצרטים, ואפשר להאזין להם כשאתם יושבים על כר הדשא, ולצדכם עוד חובבי מוזיקה ואוויר צח, ובהם גם משפחות רבות.
הפארק מציע עוד פעילויות לימים חמים: בכמה מהאגמים מותר לשחות (אם כי בנפרד לנשים וגברים), באחרים תוכלו לדוג. ואם לא די בכל אלה, אפשר לבקר בשתי השכונות המקסימות הצמודות לפארק – המסטד והייגייט (Highgate), ששתיהן ניחנו באווירה כפרית.
הגעה: תחנת תחתית Hampstead, אוטובוס C2
טלפון: 44-20-74854491 

גלריית בית קנווד

כתובת: 4 Glouceester Place W1U6HY11
טלפון: 44-20-79353473