עוד ידע

כשהגיעו המתיישבים הראשונים מאירופה והתמקמו בעמק ההדסון, נחשב הנהר באזור זה בוגדני ומסוכן. ההרים הגבוהים והיערות הצפופים שלגדותיו היו בלתי עבירים, הרוחות חזקות ובלתי צפויות, וזרמי הנהר סוחפים. רצועת הנהר כאן היתה ידועה כ"סוף העולם" שבו מתנהל "מרוץ סוסי השטן".
Hudson Highlands, כפי שנקראת הרצועה הזו היום, מילאה תפקיד אסטרטגי מרכזי במלחמת העצמאות של ארצות-הברית, בייחוד הקצה הדרומי בווסט פוינט, והקצה הצפוני יותר – היום העיר ניוברג(Newburgh) . כדי להבטיח מעבר של חיילים ותחמושת ל-13 המושבות המתמרדות ולמנוע את פלישת הצבא הבריטי, ביצרו האמריקאים ב-1775 את גדת הנהר בווסט פוינט והקימו את המבצרים מונטגומרי וקלינטון; וכדי למנוע את הפלגתן של ספינות הבריטים במעלה הנהר, מתחו מגדה לגדה שרשראות עשויות מטבעות ברזל ענקיות.
המורדים הצליחו לשחד את מושל ווסט פוינט, ותמורת 20,000 לירות שטרלינג הוא העביר להם את עותקי התוכניות לביצור הגדה. הבגידה נחשפה כשהתוכניות התגלו במגפיו של קצין בריטי. המושל הבוגד הצליח להימלט אך הקצין הבריטי שילם בראשו. עם סיום המלחמה, הוקמה ב-1802 בווסט פוינט האקדמיה הצבאית היוקרתית, הפועלת גם היום.