נופש פעיל

1 | התנדבות
תרמילאים רבים מחפשים להשתלב בפרויקט התנדבותי (הצטרפות לפרויקט כזה כרוכה לעתים בתשלום לא קטן). עבודת ההתנדבות מאפשרת לתרמילאי להכיר מקרוב את האוכלוסיה ביעד הטיול, לעשות קצת טוב בעולם הזה ולהתנסות בחוויות חדשות. אתרי אינטרנט וספרי הדרכה למטיילים מציעים רעיונות להתנדבות שמשולבת בטיול: טיפול בקופים, בניית בתי בוץ, עזרה לילדים, לימוד אנגלית ועוד. הנה שני אתרים נוחים להתחיל לחפש מקום להתנדב בו:
 www.idealist.org אתר שמרכז מגוון עצום של אפשרויות להתנדב במדינות רבות בעולם.
 www.goeco.co.il ארגון ישראלי של אנשי טבע שמקשר טיילים-מתנדבים עם פרויקטים של שימור טבע ועזרה הומניטרית בשיתוף קהילות מקומיות.

2 | מטיילים ועובדים
תופעת התרמילאים שעובדים במהלך טיולם גדלה בשנים האחרונות, ואיתה גם מספר הצעות העבודה שמיועדות להם. רובם יעבדו כשלושה חודשים בחוות, במפעלים, בברים בגסט-האוסים ועוד כדי לממן את המשך הטיול או סתם בשביל החוויה. כשמגיעים למקום כלשהו מבררים בו אם יש צורך בעובדים. ניו זילנד, למשל, הציעה בשנה שעברה 36 אלף מקומות עבודה לתרמילאים. יש מקומות, כמו אוסטרליה ויפן, שבהם אסור למטיילים זרים לעבוד.

3 | טרמפ על יאכטה
תת סעיף של "מטיילים ועובדים" שמתאים לבעלי קיבה עמידה לטלטולים. מגיעים לנמל, מדברים עם פועלים ביאכטות ובספינות ובודקים אם צריכים מישהו לעבודות שונות בתמורה לשיט. אפשר לטייל כך באמריקה הדרומית ובמרכז אמריקה, בקאריביים, ובעצם בכל מקום שיושב לחוף ים. יש מקומות שבהם להשיג טרמפ קשה יותר – אבל מתגמל פי כמה: שיט לאנטארקטיקה, למשל, עולה אלפי שקלים. אם תרצו לחסוך אותם תצטרכו להגיע לנמל של אושואיה שבארגנטינה חודשיים-שלושה מראש ולחפש ספינה שתסכים להעלות אתכם על סיפונה בחינם ולקחת אתכם למסע אל היבשת הדרומית.