מילון קולינרי מקוצר למאכלים שווייצריים

Bundnerfleisch – בינדנרפלייש הם נתחי בשר דקים שיובשו באוויר הרים. הם בעלי צבע בהיר ומוגשים על פרוסות לחם מרוחות בחמאה ובלוויית יין אדום.
Saure Pflumli – סורה פלומלי הוא רוטב מרוכז, חמוץ-מתוק, העשוי על בסיס שזיפים ומוגש עם מנות בשריות. אם המלצר ישאל אתכם "רוצים?", תגידו כן.
Wiworm – וִיווֹרְם הוא פשוט יין חם ומתובל. מוגש בדרך כלל בחגים, אך גם ביום חול הוא לא מאבד את איכותו. מומלץ לשתות אותו ליד אח בוערת ולהביט מבעד לחלון בשלג.
Chriesitutschli – כריזטוטשלי הוא זר של דובדבנים טבולים בחמאה, מטוגנים ומוגשים עם סוכר מעורבב בקינמון. ללקק את האצבעות, אחת אחת.
Kabisuppe – קאביזופה הוא מרק כרוב המבושל על בסיס ציר בקר עם אורז. הבישול איטי וארוך והתוצאה בהתאם. מרק שהוא ארוחה שלמה (וזולה).
Kasuppe – קאזופה, מרק גבינות, הוא "המרק הלאומי" השווייצרי. תמצאו אותו בכל מקום, בשינוי טעמים קל, על פי האזור. טוב, חם, סמיך וזול.
Lattich und Speck – לטיך אונד שפק הם בצל קצוץ דק ועגבניות מבושלות עם חסה מקומית בחברת בייקון מטוגן ופריך. מוגש עם רושטי ענקי. מנה שהיא ארוחה.
Zuger Kirschtorte – צוגר קירשטורטה, מאפה דובדבנים שמקורו בציריך, הוא הקינוח הטוב ביותר לטעמי. אם הוא מופיע בתפריט – הזמינו.

כתב: דן ססלר