מילון קולינרי בסיסי

אמפנאדס (Empanadas): מאפים ממולאים הנפוצים באמריקה הדרומית. רובם עשויים בצורת חצי סהר וממולאים בבשר טחון וצימוקים. מוגשים כארוחה או כתקרובת. 

אקראז'ה (Acarajé): בצקיות מטוגנות בשמן עמוק, עשויות משרימפס מיובשים ומחית של שעועית. 

דוסה דה לטה (Doce de Leite): פודינג העשוי מחלב וסוכר. 

הומיטאס, הלקאס (Humitas, Hallacas): עלי בננה, ממולאים בתערובת של קמח תירס ושרימפס מיובשים. מוגשים כשהם מאודים. 

טאמאלס (Tamales): עלי תירס ממולאים בבשר טחון. 

מאניוֹק (Manioc): קמח ייחודי העשוי מצמח הקסבה. מפוזר כמעט על כל תבשיל ברזילאי. 

מוקאקה (Moqueca): תבשיל בשר או תערובת שרימפס מתובלים בשמן דנדה וחלב קוקוס ועטופים בעלי בננה. מאודה ומוגש עם אורז שבושל בחלב קוקוס. 

מצ'י (Mate): התה של הגאוצ'וס. מר מאוד ועם ריכוז גבוה של קפאין. מפיג רעב, מעורר עייפים ומקים נופלים. לפי המסורת, המצ'י מעורר גם את החשק המיני. 

פז'ואדה קומפלטה (Feijoada Completa): שעועית שחורה עם אורז לבן. מוגשים לעתים בחברת נתחי בשר שונים, שהוכנו בנפרד. נחשב למאכל הלאומי הברזילאי. 

פיוס דה אובוס (Fios de Ovos): חלמוני ביצה מבושלים בסירופ סוכר. מנה שלהכנתה נדרשת מיומנות גדולה במיוחד. היא מוגשת כחלק מקינוח או כקישוט ותוספת לתבשילים אחרים. 

קאיפיריניה (Caipirinha): המשקה הלאומי. עשוי מקצ'אסה, מיץ לימון, סוכר וקרח מרוסק. 

קצ'אסה (Cachaça): רום המופק מקנה סוכר, בעל אחוז אלכוהול גבוה. 

קרורו (Caruru): מרק מסורתי מבאהייה, סמיך במיוחד (כמעט תבשיל), המכיל שרימפס מיובשים וטחונים, שמן דנדה, שקדים או בוטנים טחונים וחלב קוקוס. מוגש בדרך כלל עם אורז (וטעמו גן עדן). 

שמן דנדה (Dendê): שמן בעל טעם דומיננטי, המופק מדקל אפריקאי. זהו מוצר בסיסי במטבח הברזילאי-אפריקאי, והוא מעניק לאוכל גוון כתום.

כתב: דני ססלר