מידע מעשי

> איך להגיע: הוויה אגנטיה מתחילה במערב באיגוּמניצָה (Igoumenitsa), נמל המעבורות מקורפו ומאיטליה. אפשר להגיע מאתונה אל קורפו בטיסה, ומשם במעבורת אל איגומניצה או לנסוע כשש שעות באוטובוס מאתונה אל איגומניצה. לחלופין אפשר להתחיל את הטיול במזרח באלכסנדרופולי, שאליה מגיעים בטיסת פנים מאתונה, ואפשר גם להגיע אל האזור מתורכיה.
> אתרים מומלצים באפירוס:
פארגה(Parga) – עיירת חוף יפהפייה של בתים לבנים, גגות רעפים אדומים, מפרצים מיוערים וים צלול, שישים קילומטר מדרום לאיגומניצה.
כפרי זגוריה (Zagorochoria) – קובץ של כפרים הרריים בהרים המיוערים מצפון ליואנינה, בנויים בסגנון מיוחד מאבן אפורה מקומית ומקושרים ברשת של שבילים בנויים וגשרי אבן תורכיים.
פארק לאומי ויקוס־אאוס (Vikos-Aoös) – שני קניונים אדירים, נהר אחד, פלגים, הרים מיוערים, בקתות רועים סרקצאנים ורשת שבילים לטיולים רגליים סביב הפסגות הגבוהות של הרי פינדוס, המתנשאות לגובה של 2,500 מטר ויותר.
דודוני (Dodoni) – מקומו של אוראקל קדום לאל זאוס, ששכן בצל אלון עבות 22 קילומטר דרומית ליואנינה: שרידים ארכיאולוגיים ותיאטרון קלאסי על רקע הרי אפירוס המושלגים בחורף.
> אתרים מומלצים במקדוניה:
וריה, נאוסה (Naoussa) ואדסה (Edessa) – שלוש ערים יפהפיות, עתירות ירק ופלגי מים, בנויות במרומי המצוק במורדות הר ורמיו (Vermio), שבו אתרי סקי. באיוס ניקולאוס (Agios Nikolaos) שליד נאוסה יש פארק עצי דולב נפלא, ובו מסעדות דגי פורל טריים מהפלגים הקרים.
ורגינה (Vergina) – בכפר למרגלות המצוק של וריה נחשפו שרידי בירת ממלכת מוקדון, שבה נרצח המלך הגדול פיליפוס, אביו של אלכסנדר מוקדון, בעת חתונת בתו. ב־1992 נחשף קברו של פיליפוס בשלמותו, והוא מוצג במוזיאון תת קרקעי על כל אביזריו: בגדי זהב וארגמן, כלי נשק, זרי זהב, שרביט ותיבה מוזהבת, ובה עצמות המלך.
כנסיית סומלה (Soumela) – הכנסייה הוקמה על ידי פליטי 1923 כמשכן חדש לצלם מהמנזר המקורי בשם זה, ששוכן בהרי הפונטוס בתורכיה, והחליפה אותו כאתר לצליינים.
סיאטיסטה (Siatista) – מרכז ייצור פרוות לא הרחק מקסטוריה, ובו בתי מידות שמורים היטב של עשירים ולאכים.
הר אתוס (Athos) – רפובליקת נזירים אוטונומית בחצי האי חלקידיקי 
(Chalkidiki), ובה עשרים מנזרים ועשרות חוות נזירים ומערות התבודדות (ראו "מסע אחר" 86). הכניסה מותרת לגברים בלבד באמצעות אשרה מיוחדת, שאותה אפשר לקבל באתונה (דרך משרד החוץ היווני) או בסלוניקי (דרך המשרד למקדוניה ותראקיה) בתהליך ביורוקרטי לא פשוט.

פיליפי (Filippi) – שרידים מרשימים של עיר רומית על אם הוויה אגנטיה, ליד קבאלה (Kavala). כאן נלחמו ברוטוס וקאסיוס, רוצחיו של יוליוס קיסר, באנטוניוס וקליאופטרה, ומאוחר יותר הטיף פה השליח פאולוס לנצרות.
> אתרים מומלצים בתראקיה:
סופלי (Soufli) ודידימוטיחו(Didimotiho) – ערי תעשיית המשי בעמק האברוס. כדאי להציץ גם בשמורת היער דאדיה (Dadia), ליד סופלי, המציעה גם אכסניה למבקרים.
איוס ניקולאוס (Agios Nikolaos) – כנסייה ציורית באי באגם ויסטוניס 
(Vistonis) שלחוף הים.