מידע מעשי

> איך להגיע: לחברת אייר פרנס יש טיסות ישירות מפריז לליברוויל, בירת גבון, מספר פעמים בשבוע. כמו כן, ניתן להגיע אל ליברוויל בטיסות של חברת אייר גבון ממספר יעדים באפריקה (דרום אפריקה, קניה, אתיופיה, סנגל ועוד).
> אשרות: ישראלים חייבים באשרת כניסה לגבון. את האשרה ניתן להוציא בקונסוליית גבון בפריז, או בשדה התעופה של ליברוויל עצמו, אם יש לכם מכתב הזמנה למדינה. כל סוכנות נסיעות מקומית שתסדיר את הביקור שלכם בגבון תוכל להמציא מכתב המלצה.
> מתי לבקר: בגבון שתי עונות יבשות קצרות (בחודשים יוני־אוגוסט ודצמבר־ינואר) ושתי עונות גשומות ארוכות (פברואר־מאי וספטמבר־אוקטובר). בעונה היבשה קריר יחסית 22־25 מעלות ביום בממוצע) אך השמים מעוננים רוב הזמן. בעונה הגשומה לח וחם (30־32 מעלות ביום בממוצע) אך מזג האוויר נאה לרוב, שכן הגשם יורד במטרים פתאומיים וקצרים.
> שמורות הטבע: את הביקור בשמורת הטבע לה לופה, או בכל יעד תיירותי אחר, מומלץ להסדיר מראש באמצעות סוכנות נסיעות מקומית. בכל גבון אין כמעט תחבורה ציבורית, ולכן התלות בסוכנויות היא כמעט מוחלטת. סוכנות הנסיעות  Mistral  Voyagesמומלצת, שכן בעליה, צרפתי חביב בשם פאטריס, דובר אנגלית ועונה לשאלות בדואר אלקטרוני: 
www.ecotourisme-gabon.com/en/francais.htm.
 > הפארקים הלאומיים של גבון:
http://gabonnationalparks.com/gnp-home/gnp-nationalparks/lope.
> פרויקט תרבות הגורילות: הפרויקט מנוהל על ידי ארגון צרפתי בשם ECOFAC, אשר מנהל פרויקטים אקולוגיים במרכז אפריקה ומפתח תשתיות לתיירות. בפרויקט מעורב גם ארגון בשם Wildlife Conservation Society WCS, שמוביל כיום את נושא שימור אזורי המחיה של גורילות השפלה בגבון .
http://wcs.org/ 
אתר האינטרנט של  ECOFAC מכיל גם מידע רב על שמורת לה לופה:
www.ecofac.org.