מידע מעשי

> טיסות: רוב הטיסות מישראל לקוסטה ריקה עוברות דרך ארצות הברית, אך יש אפשרות לטוס גם דרך מקסיקו. הטיסות נוחתות בדרך כלל בשדה התעופה חואן סנטה מריה, הנמצא כ־17 קילומטרים מהבירה, סן חוסה (San Jose).
> העונה המומלצת: בקוסטה ריקה יש שתי עונות עיקריות: עונה יבשה ועונה גשומה (המכונה גם ירוקה). העונה היבשה מתחילה בסביבות דצמבר ונמשכת עד אפריל. יש לציין שקוסטה ריקה היא ארץ טרופית, ולכן ייתכן בה גשם לאורך כל השנה. הטמפרטורות משתנות מעט מאוד בין עונה לעונה, והן נעות בין עשרים לשלושים מעלות צלזיוס. יתרונות העונה היבשה הם שמזג האוויר והים נוחים יותר, ובשל השמים הבהירים צילומי סטילס ווידיאו ייצאו באיכות טובה יותר. יתרון העונה הגשומה הוא הסיכוי הרב יותר ליהנות ממפגשים רבים וקרובים עם פטישנים. עונה זו גם נחשבת ל"עונת הניקוי" של הפטישנים.
> מידע כללי: האי קוקוס מבודד יחסית ואינו מיושב. אין בו שדה תעופה (אפילו לא מעגן למטוסים ימיים), וניתן להגיע אליו רק בדרך הים. כמו כן אין בו בתי מלון, ואפילו הקמת אוהלים אסורה. התושבים היחידים באי הם עובדי רשות שמורות הטבע, המתגוררים בשתי בקתות.
> הגעה: אל האי מגיעים באוניות היוצאות מפונטארנס (Puntarenas) שלחופה המערבי של קוסטה ריקה. בכל הפלגה יוצאים עד 18 תיירים, והיא נמשכת כ־36 שעות. עם ההגעה לאי משמשת האונייה בית מלון צף, המספק לאורחיו שירותי לינה, מזון וצלילה. הטיול לאי קוקוס אורך בדרך כלל 11 ימים. רק שלוש אוניות רשאיות להפליג אליו, כדי לאפשר לרשויות קוסטה ריקה לפקח על מספר התיירים באי ולשמור על האיזון האקולוגי שבו. שלוש האוניות הן: Sea Hunter ו־Undersea Hunter, השייכות לחברה ישראלית, 
ו־Okeanos, השייכת לצי ספינות הצלילה האמריקאי, Aggressor.
מומלץ לתאם את תאריכי הטיסות, כך שהמטוס ינחת בקוסטה ריקה לפחות יום לפני מועד ההפלגה, וכך גם לגבי ההפלגה בחזרה. ביום ההפלגה יש הסעה מטעם החברה, שאוספת את התיירים מבתי המלון השונים בסן חוסה ומסיעה אותם במשך שלוש שעות לפונטארנס.
> חבילת צלילה: שבעת ימי השהייה באי כוללים שלוש צלילות יומיות וצלילת לילה למעוניינים. היציאה אל אתרי הצלילה נעשית באמצעות סירות, היוצאות מהאונייה. בתיאום עם אנשי שמורת הטבע המקומיים יש אפשרות לבקר גם באי עצמו.
במהלך טיולים אלו יוכלו המבקרים להתרחץ במפלי המים או לחדור למעבה יער הגשם. רוב המטיילים מסתפקים בטיול קצר אל מפל קרוב, אולם מיטיבי לכת יכולים להקדיש יום שלם לטיפוס אל ההר הגבוה באי, סרו איגלסיאס, שפסגתו מתנשאת לגובה 634 מטרים מעל לפני הים. באוניות הצלילה יש גם קיאקים העומדים לרשות האורחים, ומומלץ
להשתמש בהם.
> לפרטים: לבדיקת תאריכי ההפלגות, להרשמה ולקבלת פרטים נוספים אפשר לפנות לרותי שילינג בסוכנות הנסיעות ימבטבע־רותורס,
טל' 5440893־03, או לאתרי חברות ההפלגה:
www.underseahunter.com ;  www.aggressor.com