מידע מעשי

הגעה: רוב האתרים המוזכרים נמצאים באיזור קוסקו בפרו. אפשר להגיע לקוסקו מעיר הבירה לימה (Lima) או מלה פאס (La Paz) שבבוליביה, בטיסה או ברכב. אין צורך להנפיק אשרת כניסה מראש, אפשר לקבלה עם הכניסה למדינה.
מתי להגיע: כדי לראות את התופעות המוזכרות יש להגיע לקראת היום הקצר בשנה בחצי הכדור הדרומי, 21 ביוני. אתר העתיקות של קנקו הוא הפופולרי והמעניין באתרים שהוזכרו, ואפשר להגיע אליו בנסיעה קצרה מקוסקו. בעיר יש סיורים מאורגנים שיוצאים לאתרים השונים בבוקר של 21 ביוני.
פסטיבל אינטי ריימי: הפסטיבל נערך ב־24 ביוני בכל שנה. הוא מתחיל מוקדם בבוקר במקדש השמש של קוסקו, ממשיך לכיכר המרכזית ומסתיים באתר העתיקות של סקסאיהוומאן. לכל המקומות שהוזכרו אפשר ללכת ברגל.
אתרים מומלצים: אל מקדש הפוריות שבצ'וקיטו אפשר להגיע בנסיעה קצרה מהעיר פונו 
(Puno) שלחוף ימת טיטיקקה. אל שער השמש המפורסם בבוליביה אפשר להגיע בנסיעה של שעתיים מהעיר לה פאס. מקום מומלץ נוסף לביקור בימי השוויון הוא האתר צ'יצ'ן איצה ביוקטן, מקסיקו. עשרות אלפי מבקרים מגיעים לאתר בימי השוויון. הכי נוח לטוס לקנקוּן, ולהמשיך ברכב.
ישראל: ביום הארוך ביותר בשנה מומלץ לבקר במעגל האבנים רוג'ום אל־הירי שליד קיבוץ קשת ברמת הגולן. זהירות: האתר נמצא בשטח אש. יש לתאם את הביקור עם הצבא.