מידע מעשי

> כיצד להגיע: היציאה לאיים האיאוליים היא מסיציליה. לסיציליה ניתן להגיע בטיסות שכר היוצאות מישראל או בטיסות סדירות מרומא או ממילנו.  אפשרות נוספת היא להפליג לפלרמו (Palermo) ברחפת היוצאת מנאפולי (Napoli). השיט נמשך כארבע שעות וחצי. ניתן לעלות על הרחפת גם עם מכונית שכורה (תמורת תשלום נוסף). 
הדרך הנוחה ביותר להגיע לאיים האיאוליים היא במעבורות היוצאות ממילאצו שבצפון־מזרח סיציליה. ברוב המעבורות אין אפשרות להעלות כלי רכב. אלה שמאפשרות זאת מפליגות בתדירות נמוכה יותר. 
> האיים האיאוליים: העונה המומלצת לביקור באיים היא הקיץ (יוני עד ספטמבר), אולם יש להביא בחשבון שביולי־אוגוסט האיים מלאים בתיירים. למי שרוצה להימנע מצפיפות, מומלץ לנסוע ביוני או בספטמבר, ועדיף לשוט לאיים הקטנים והמרוחקים יותר (פנריאה, סלינה, פיליקודי ואליקודי). למי שמעוניין בנופש, מומלץ להפליג לאיים סלינה וליפארי (לאחרון כדאי להגיע עם מכונית שכורה, בגלל גודלו ורשת הכבישים המפותחת יחסית). מבחינת תופעות וולקאניות, האיים המרשימים ביותר הם וולקאנו וסטרומבולי. הטיפוס אל לוע הר הגעש (בשני האיים) הוא של כמה מאות מטרים ואינו מצריך ניסיון בטיפוס הרים. בכל זאת מומלץ מאוד לעשות זאת בלוויית מדריך מקומי (בייחוד לאחר החשכה) או להצטרף לאחת הקבוצות שיוצאות אל ההר.