מה לאכול בכל עיר

מטיילים נבהלים לעתים מהאקזוטיות של האוכל הווייטנאמי, ודבקים במסעדות התיירים. אבל בעצם זה קל וזול לאכול אוכל מקומי בדוכנים ובמסעדות, ובעיקר – מאוד טעים. המלצתי היא לתת לחושים להוביל (ולא לשכוח לסכם מראש את המחיר). להלן כמה המלצות – מהאנוי, השוכנת בצפון, ועד להו צ'י מין סיטי שבדרום.

האנוי: בירת וייטנאם מפורסמת בפו (Pho, "מרק" האטריות) שלה. כדאי לטעום את המנה בשתי מסעדות ששוכנות בפינת הרחובות Cau Go ו-Hang Dao (4,000 דונג).
האנוי ידועה גם בבון טיט (bun thit) – אטריות אורז שמוגשות עם קציצות בשר צלויות ועלי מנטה, שאפשר לטעום למשל בדוכני השוק ברחוב Gia Ngu בעיר העתיקה. מנות אקזוטיות יותר, כמו קציצות צלויות של בשר כלב (thit cho) ושבלולי מים ממולאים, יש בדוכנים מסביב לאגם המערבי.
את מנת הצ'א קא (cha ca): קרפיון הנהר האדום המטוגן עם בצל ירוק ושמיר ונאכל עם אטריות אורז ובוטנים גרוסים כדאי לאכול במסעדת "Cha Ca La Vong" (כתובת: 14 Cha Ca, חמישה דולרים לאדם).
במסעדת "Banh My Hue" (כתובת: Hoa Ma 9) אפשר לנסות את מנת bit tet op la: סטייק בקר, צ'יפס, ביצייה ועגבנייה רוחשים בחמאה (פחות מדולר למנה).

הואה. "הפנקייק הרוחש" (banh khoai) הוא חטיף פופולרי, שאינו אלא פנקייק אורז דק, ממולא בנבטים וחסילונים, שנאכל "מגולגל" עם רוטב חמאת בוטנים מתקתק. תמצאו אותו במסעדת "Lac Thanh" (כתובת: 6 Dinh Tien Hoang, דולר-שניים). המסעדה מופעלת על ידי משפחת חירשים-אילמים, והרעיון הועתק במלואו (הפנקייק והחירשים) למסעדה הסמוכה "Lac Thien".
בהואה פועלות כמה "מסעדות קיסריות", שבעליהן משתייכים לאצולה. המחירים (15-10 דולר לסועד) והרעיון דומים בכל המסעדות: המשתתפים מולבשים בבגדי משי וטועמים סדרת מנות אסתטיות וטעימות, לצלילי תזמורת. תיירותי, אך מהנה.
בדרך שבין הואה להוי אן תוכלו לעצור באחת המסעדות בכפר לאנג קו (Lang Co) לארוחה מדהימה של דגים ופירות ים במחירים מגוחכים.

הוי אן. עיר הנמל הקטנה מתגאה בשלושים מאכלים הייחודיים לה. המנות המקומיות הידועות ביותר הן: באן באו באן ואט (banh bao banh vat) – כיסני חסילונים מעודנים ברוטב (בכל מסעדה, 4,000-3,000 דונג); וון טון מטוגנים, ברוטב ירקות חמוץ-מתוק (בכל מסעדה, דולר אחד); קאו לאו (cao lau) – אטריות ברוטב העשוי מבשר חזיר מבושל בסויה וקינמון (בכל מסעדה, 5,000-4,000 דונג); מי קוואנג (mi quang) – אטריות ברוטב עשיר של חסילונים ועגבניות (בכל דוכן רחוב, 3,000 דונג); הן צ'ון (hen tron) – סלט צדפות הנהר, המוגש עם קרקר אורז מיוחד (במסעדות שבאי קאם נאם, Cam Nam).
בעיר יש עשרות מסעדות טובות, הבולטת שבהן היא מסעדת "Mermaid" (כתובת: 2 Tran Phu), שמגישה דג צלוי בעלי בננה, חציל מטוגן, דיונונים ממולאים וקארי חסילונים (שלושה דולרים לארוחת טעימות ענקית). גם "Cafeteria Ly 22" (כתובת: Nguyen Hue) מכינה אוכל מקומי משובח. מר קים, בעליו של "Cafe des Amis", שעל שפת הנהר (כתובת: 52 Bach Dang), מפעיל מסעדה שבה נבנה התפריט כל יום מחדש לפי המצאי בשוק ומצב הרוח, יש גם אוכל צמחוני. כדאי לבוא רעבים (שלושה דולרים).
ממסעדות התרמילאים אזכיר את "Bobo" ואת "Dudi" (שתיהן ברחוב Le Loi) ואת "Thuy Trang" (ליד מלון "Sao Bien", בדרך אל החוף), שבכולן אוכל מצוין וזול ושירות ידידותי.

דא לַאט. בקומה השנייה של השוק העירוני יש אזור עם עשרות דוכני אוכל במחירים מצחיקים (דולר לארוחה). לא לוותר על סלט ירקות טרי, על תבשילי ירקות ועל שייק תות.

הו צ'י מין סיטי. בעיר הזאת יש, מן הסתם, יותר מסעדות מבניו יורק, ולהצביע על הטובות ביותר פשוט אי אפשר. מעבר לעשרות המסעדות שברובע התרמילאים פאם נגו לאו 
(Pham Ngu lau), אפשר לקפוץ לשוק בן טאן (Benh Thanh), שבו איזור דוכני האוכל נקי ואסתטי. לחוויה פוסט מודרנית, כדאי להיכנס למסעדת "Pho 2000", שממול לשוק. זוהי מסעדת הרשת הראשונה למזון מהיר וייטנאמי (טעים!).
אוכל דרומי, כגון קא קו (ca kho, דג טרי בקדרה), אפשר למצוא במסעדת "Bo Tung Xeo" (כתובת Ly Tu Trong, לוודא מראש את המחיר). בהו צ'י מין סיטי ש כמובן גם שפע מסעדות יוקרה טובות כגון "Lemon Grass" או "Blue Ginger", אבל אין כמו קערת אטריות ב-4,000 דונג באחד הדוכנים מול השוק ברובע הסיני, צ'ו לון (Cho Lon).