מדריך מהיר למטיילים בחצי האי ולדס

הגעה
טיסה: מבואנוס איירס (מרחק 1,400 קילומטר) או מכל מקום אחר בארגנטינה לפוארטו מדרין או לטרלאו (Trelew). יש אוטובוס שנוסע בין טרלאו לפוארטו מדרין.
אוטובוס: למי שעתותיו בידיו, מכל עיר בארגטינה לפוארטו מדרין (עשרים שעות נסיעה מבואנוס איירס).
מפוארטו מדרין לוולדס: ברכב שכור, בסיור מאורגן ומודרך או באוטובוס (כשעה וחצי). מידע על הסיורים אפשר לקבל באכסניות ובמלונות או אצל סוכני הנסיעות בשדה התעופה ובעיר.

לאן מכאן?
מחצי האי ולדס אפשר להמשיך לטיול בישובים הוולשיים (ראו מסגרת). אפשרות אחרת היא לצאת דרומה לפארק הקרחונים ולאל קלפאטה (El Calafate) או לאושואיה 
(Ushuaia) שבארץ האש, או צפונה לוויידמה (Viedma) ולנאוקן (Neuquén).
אפשר לחצות את פטגוניה לרוחב (כ-900 קילומטר) ברכבת מוויידמה לברילוצ'ה או באוטובוס מפוארטו מדרין לברילוצ'ה. 

עונה מומלצת
בחירת זמן הביקור תלויה במה שרוצים לראות: אריות ים, דולפינים, עופות ים ופילי ים אפשר לראות במשך כל השנה; לווייתנים קטלנים שוהים באזור מספטמבר עד אפריל; פינגווינים מספטמבר עד אפריל, ותקופת השיא היא באוקטובר-נובמבר; בלניות דרומיות מיולי עד דצמבר, והשיא בחודשים ספטמבר-נובמבר.

דרך הטיול
אפשר לבקר בחצי האי במסגרת טיול מאורגן, לשכור רכב ולטייל לבד או לשכור את אחד מהמדריכים-נהגים שמציעים את שירותיהם בשדות התעופה של טרלאו ופוארטו מדרין. 

לינה
מומלץ להקדיש יום שלם לטיול בחצי האי ולדז. את הלילה אפשר לבלות בפוארטו מדרין או בפוארטו פירמידס, המציעים אפשרויות לינה ברמות שונות – מאתרי מחנאות, דרך בקתות ואכסניות ועד בתי מלון.