מדריך מהיר למטיילים באזור

אינטרנט: אתר הממשלה הטיבטית הגולה. באתר מצוי מידע גם על מועדי הלוסאר והטיצ'ינג וכן על האתרים המוזכרים בכתבה.
עונה: מרץ-אפריל הם החודשים המומלצים ביותר. אמנם קצת קר, אך עדיין לא הגיע גל המטיילים הגדול. במאי-יוני מזג האוויר מצוין בדרך כלל, וביולי-אוגוסט כבר יש מונסונים. ספטמבר-נובמבר מצוינים לטרקים, ובדצמבר-פברואר קר למדי.
הגעה לאזור: מדלהי מומלץ לנסוע ברכבת לילה לפטהנקוט (Pathankot), ומרישיקש מומלץ לנסוע ברכבת לילה מתחנת הרידוואר (Haridwar) לתחנת צ'קי בנק (Chakki Bank) הסמוכה לפטהנקוט. מפטהנקוט אפשר לקחת מונית למקלוד גנג' או אוטובוס לדהרמסלה ומשם מונית למקלוד גנג'.
מדרהמסאלה יש אוטובוסי לילה ישירים לדלהי (14-12 שעות נסיעה). כדאי לקנות כרטיסים יום לפני הנסיעה.
לינה: מאפריל עד יוני קשה עד בלתי אפשרי למצוא מקום לינה במקלוד גנג', ולעתים אף בכפרים הסמוכים. רצוי למצוא מקום להשאיר בו את הציוד, ולצאת לחפש מקום לינה. לא כדאי לישון בדהרמסלה, אף על פי שבעלי המלונות שם טוענים אחרת.
סיוע לטיבטים: מצבם הכלכלי של הגולים הטיבטים קשה למדי משום שמעמדם כפליטים מטיל עליהם מגבלות רבות. במקלוד גנג' יש כמה מקומות שבהם אפשר לתרום לטיבטים תרופות, מזון, בגדים וצעצועים, ומי שמעוניין לסייע בדרך זו או אחרת כדאי שיעקוב אחר לוחות המודעות שבבנייני הממשלה הגולה. אפשר לפנות גם לאגודת ידידי טיבט בישראל (יטי"ב).
מרכז המדיטציה טושיטה
מרכז המדיטציה טושיטה (Tushita) הוא מרכז הלימוד המומלץ והוותיק ביותר באזור, ואפשר ללמוד בו בודהיזם ומדיטציה טיבטיים מותאמים לקהל מערבי ובאנגלית. הקורסים נמשכים שמונה עד עשרה ימים, ומועדיהם מתפרסמים על לוחות המודעות באזור ובאתר האינטרנט של המרכז. כמו כן נערכים מפגשים עם נזירים, הרצאות, סימפוזיונים והקרנות סרטים.
לינה ואוכל: במהלך הקורסים ניתן ללון ולאכול במרכז.
הערות: יש בארץ מעין קבוצת בת של המרכז הנקראת "ידידי הדהרמה".