מדריך מהיר למבקרים בטרנסילבניה

תוכנית הטיול: הטיול נמשך ארבעה עד שישה ימים, עם לינה בבראן או במואייצ'יו, בסיגישוארה, שני לילות באזור קלוז' נפוקה, ושני לילות בעמק הנהר ארייש.
עונה מומלצת: בסתיו (ספטמבר-אוקטובר) יש שלכת יפה, ובקיץ (יוני-אוגוסט) יש פריחה. ביוני עשויות להתחולל בהרים סופות רעמים וגשמים.
השכרת רכב: אפשר לשכור רכב בשדות התעופה של בוקרשט וקלוז' נפוקה. באולם הנוסעים הנכנסים בשדה התעופה אוטופני בבוקרשט יש דוכנים של חברות השכרה מקומיות ובינלאומיות. בשדה התעופה בקלוז' נפוקה מצוי מבחר מצומצם יותר של חברות השכרה, אך רובן בינלאומיות.
ציוד: נעלי הליכה, מעיל גשם קל ומטרייה, ביגוד פליס (מזג האוויר יכול להשתנות וכדאי להיות מוכנים). במזון ומשקה אפשר להצטייד במכולות ובסופרמרקטים כדוגמת אלה של רשת מטרו המחזיקה סניפים בערים רבות (קלוז' נפוקה, ברשוב ואחרות).
מפות: אטלס הדרכים בקנה מידה של 1:250,000 בהוצאת Dimap מקיף את כל רומניה וכולל מפות דרכים מצוינות. אפשר להשיגו בחנויות הספרים בערים הגדולות ובתחנות דלק.

מידע
אלבק: מידע על אירועים מקומיים, טיולי סוסים ואופניים וסיורים מודרכים אפשר לקבל בבית ההארחה וילה פרלה. טלפון: 40-258-777204.

לינה
אזור הכפרים הסקסוניים: במואייצ'יו ובבראן תוכלו למצוא בקלות חדרים ופנסיונים פרטיים ברמות שונות.
סיגישוארה: מומלץ ללון במלון Poiniţa. יש שילוט ברור מהרחוב הראשי למלון.
טלפון: 40-265-772739.
האפוסן הצפוני: כדאי ללון בסביבת העיר קלוז' נפוקה. מידע על מקומות לינה אפשר לקבל בלשכת המידע לתיירים בעיר.
האפוסן הדרומי: אירוח כפרי אפשרי בבתי המקומיים בעמק נהר ארייש.
המלצה: כדאי ללון בבתי אירוח בכפר בליש (Belis) בשל הנוף היפה, קרבתו למקומות רבים המוזכרים בכתבת המסלול בטרנסילבניה, והעובדה שהוא יושב לשפת אגם פנטנלה. פרטים באתר האינטרנט של התאחדות ANTREC