מדריך מהיר לטיול משפחתי בסלובניה

לשכות תיירות
פזורות בשפע ברחבי סלובניה. נעזרנו בהן רבות, הן בתכנון הטיול והן במציאת מקומות לינה.

מפות
אנחנו השתמשנו במפת סלובניה 1:300,000 של KAM&KOD (שקנינו בסלובניה), ובה סימון די מדויק של אתרי קמפינג. בפארק טריגלאב כדאי לקנות את המפה המצוינת של 1:50,000, הנמכרת בלשכות התיירות.

לינה
קמפינג: רוב האתרים נחמדים ונקיים, ונעשה מאמץ לשדרג אותם לרמה של מערב אירופה. לא לשכוח שאירופה גשומה גם בקיץ, ולכן חשוב להצטייד באוהל טוב ואטום למים, במזרונים ובשקי שינה איכותיים.
בקתות: ברוב האזורים והפארקים יש בקתות אירוח – מלונות שדה קטנים של חמישה עד עשרה חדרים המנוהלים באופן משפחתי. ברובן יש ארוחה סטנדרטית קבועה ונדיבה ומקלחת במסדרון. פתרון זול ומוצלח למי שסולד ממלונות גדולים אך חושש מחיי מחנה.

אוכל
שלושתנו אוכלי כל, כך שלא נתקלנו בבעיות מיוחדות. התרשמנו שאפשר למצוא בסלובניה הכל: ממאכלי ים אנינים ועד שניצלים ונקניקיות בלחמנייה. ברוב אתרי הקמפינג בישלנו בעצמנו – ניתן לרכוש מצרכים משובחים בכל מקום. התקשינו למצוא מיכל גז מותאם לראש בלון הגז שהבאנו מהארץ, אבל אפשר לרכוש ציוד מחנאות במחיר סביר כמעט בכל עיר. מדי פעם התפנקנו במסעדה לפי המלצת המקומיים, והמחירים אף פעם לא היו בשמים.

קניות
אנחנו לא חובבי קניות, אבל אם צריך – יש בסלובניה הכל, ובזול. אנחנו קנינו נעלי הליכה אלפיניות מצוינות שמחזיקות מעמד עד היום, מקלות הליכה לטיול (מומלץ מאוד), גרביים טובים ועוד.