כותרת לבוקסה

כשעדיין לא היה ברור אם ניו יורק תצליח להבריא מעשרות שנים שבהן נראה היה שהיא מכלה את עצמה, הגתה אישה בשם לין ברוקס רעיון שלדעתה עשוי לשפר את תדמיתה של ניו יורק בעולם.
ממפגשים אקראיים עם מבקרים בניו יורק, ברוקס הבינה שרבים מהם חוששים מאלימות, ממחירים גבוהים ומעודף הגירויים שהעיר מרעיפה לכל עבר. היא, לעומת זאת, הכירה עיר נהדרת: חנויות משפחתיות זעירות, מסעדות נפלאות שמוסתרות ברחובות קטנים, פינות חמד שלא מסומנות בשום ספר תיירות. החזון שלה היה לנסות ולהראות לתיירים את העיר כפי שהיא הכירה אותה.
הרעיון שבבסיס פעילות Big Apple Greeter פשוט: במקום שתיירים שמגיעים לעיר הגדולה ישוטטו בה חסרי מטרה או שייכנעו להמלצות שחוקות של ספרי תיירות, יעמדו לרשותם המומחים הגדולים ביותר לעיר: הניו יורקרים בכבודם ובעצמם.
כל מה שתייר צריך לעשות הוא להיכנס לאתר הארגון, לציין באיזה חלק של העיר הוא יהיה מעוניין לסייר ומתי ולספק פרטים כמו כתובתו בעיר בזמן הביקור בה ומספר הטלפון שלו. יום או יומיים לפני הביקור, המדריך שייבחר עבורם ייצור איתם קשר, יברר כמה זמן הם יכולים להקדיש לסיור ואז ויקבע איתם את נקודת ההתחלה– בדרך כלל תחנת סאבווי סמוכה. מאז 1992 הדריכו כ-350 המתנדבים בארגון יותר מ-62 אלף מבקרים מ-124 מדינות בעולם וב-22 שפות שונות.