כדאי לדעת

על גדרות וגביית תשלום
החופים הציבוריים משתרעים לאורך 12 קילומטר (לא רציפים). מנהלת הכנרת פיתחה בהם את התשתיות, ולאחר מכן הם נמסרו למפעילי חופים. לפי חוק עזר עירוני, מפעילי החופים יכולים לגבות תשלום עבור חניה בחוף, ולממן כך את הניקיון. באותו חוק נקבע גם כי אסור למפעילים הציבוריים לגבות תשלום מהולכי רגל הנכנסים לחוף, וכן אסור להם לבנות גדרות סביב החוף.
בשטח, חלק ממפעילי החופים דווקא כן גובים תשלום עבור כניסה גם מהולכי רגל (בניגוד לחוק העזר העירוני). כמו כן, הם גידרו את החוף, מה שמסייע לנתב את הנכנסים לחוף – ברכב וברגל – לכניסה ולגבות תשלום.

סכנת היסחפות
סכנת היסחפות אורבת לכל מי שנכנס למי הכנרת, בעיקר בחוף המערבי, בשעות אחר הצהריים – בערך מ-14:30 ועד 18:00, אז נושבת על פני הכנרת רוח מערבית חזקה. יש להיזהר במיוחד מכניסה למים עם אבובים ומזרני גומי.

המחירים
מחירי הכניסה והשהייה הנקובים בכתבה הם הרשמיים, אך בסופי שבוע, בחופשות ובחגים נוטים חלק ממפעילי החופים לגבות מחירים גבוהים יותר.

עונת הרחצה
עונת הרחצה והפעילות של רוב החופים מתחילה בפסח ומסתיימת בסוכות. בחודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, החופים מלאים במהלך כל ימות השבוע. ביתר העונה החופים מלאים בעיקר בסופי שבוע וחגים. אם בכל זאת תרצו להבטיח את מקומכם בחדרי אירוח באחד החופים בעונה החמה – מומלץ להזמין מקום מראש. למעוניינים בקמפינג בסופי שבוע, מומלץ להגיע כבר ביום חמישי או מוקדם בבוקר יום שישי.

ניקיון
בעלי חופים רבים הדגישו כי מבקרים רבים נוהגים בחוסר זהירות ופוגעים באיכות השירותים בחוף. יש מקרים רבים של שבירת ועקירת שולחנות וסככות, שריפת הדשא על ידי גחלים של מנגל, וכן מקרים של פגיעה ברשת התאורה של החוף במטרה למשוך חשמל לאוהלים. בעלי החופים מבקשים מהציבור בכל לשון של בקשה לשמור על שלמות הציוד בחופים, לשמור על שלמות הציוד בחופים, שלמור על הניקיון והשקט ובכך לאפשר לכולם ליהנות. אנחנו מצטרפים לבקשה.

מזג אוויר
הצד המזרחי של הכנרת מתאפיין במזג אוויר נעים יותר ופחות חם בשל הרוחות שמגיעות ממערב ועוברות על פני המים. נוסף על כך, הוא מתאים יותר לחובבי הספורט הימי, ומימיו צלולים ונקיים יותר. יחד עם זאת – בקיץ חם מאוד בכל האזור, ויש לנקוט אמצעי זהירות מפני השמש ולשתות הרבה.