ישאירם לבדם

חזרתי מטנזניה בסוף אוגוסט 2005, מותש מעוצמת החוויה, והייתי צריך לנוח ולהירגע מעט לפני שאוכל לשוב, דרך התמונות, למציאות הקשה שחוויתי באותם השבועות.
אלא שבאופן אירוני ההתבוננות בתמונות בבית, בסביבה סטרילית ומוגנת, עוררה מחדש את החוויה באופן קשה וטעון יותר. בטנזניה המצלמה שבידי היתה לא רק כלי עבודה אלא גם אפוד מגן שיצר מעין חיץ ביני ובין העולם ש"בחוץ". אולם כעת, משלא היה לי עוד צורך באפוד, הצליחו המראות שהוקרנו על מסך המחשב שלי לחדור אלי ולגעת בי בעוצמה מוגברת. מהר מאוד הבנתי שהתמונות והדימויים שצילמתי יכולים לעזור לפאולה ולארגון שהקימה. כך, בהדרגה, החל להתגבש הרעיון של "ישאירם לבדם" .
פרויקט "ישאירם לבדם" (מתוך השיר "אלוהים מרחם על ילדי הגן", מאת יהודה עמיחי) הופק בעזרת "ברית עולם" – תנועת התנדבות ישראלית שעובדת עם נוער במצוקה בארצות העולם השלישי. בינואר השנה הועלתה בגלריית המדרשה לצילום גיאוגרפי ובגלריית הוראס ריכטר ביפו תערוכת צילומים שאצר הצלם מיקי קרצמן.
התערוכה, שהציגה תיעוד דוקומנטרי של פעילות ארגון מונגזה, חשפה את הצופים לעולמם ולחייהם של אותם ילדים נכים שחיים רק כמה אלפי קילומטרים דרומה מכאן.  במסגרת הפרויקט הצלחנו לגייס יותר מ־3,000 דולר, והם ישמשו למימון פרויקטים משותפים לברית עולם ולארגון מונגזה.
פאולה, שהגיעה לישראל לרגל פתיחת התערוכה, גיבשה עם יו"ר ברית עולם, ד"ר מייק נפתלי, ועם מנכ"לית העמותה, לי צוקר, תוכנית אסטרטגית לשיתוף פעולה ישראלי־טנזני. התוכנית כוללת הטסה של ילדים נכים מטנזניה לישראל לניתוח ולשיקום, בנייה של מרכז קהילתי בכפר מינג'ינגו ועזרה במימון שוטף של ארגון מונגזה.

כדי להוציא לפועל את התוכניות שהוזכרו לעיל יש צורך במימון רב נוסף. כל המעוניין לתרום לפרויקט יכול לעשות זאת באמצעות פנייה ל"ברית עולם" או לאיתי פרי. לפרטים ולמידע נוסף: info@britolam.com, לי צוקר 2000326־050, 6168797־03; איתי פרי 4763242־054,Itai_perry@yahoo.com ; או באתרי האינטרנט של העמותות: מונגזה –www.mwangaza.org , "ברית עולם" – www.britolam.org