טריוויה

בשנת 1981 בחרו האסטרונאוטים במעבורת החלל הראשונה את M&M כממתק המועדף עליהם, ומאז הוא מלווה את צוותי החלל של נאסא בכל טיסותיהם. 

סוכריות M&M הן ממתק השוקולד הנפוץ ביותר בעולם עם מכירות של יותר משני מיליארד דולר בשנה. הן פותחו בתקופת מלחמת העולם השנייה, במטרה לייצר חטיף שאינו נמס עבור חיילי ארצות הברית בחזית.

הספרדים היו הראשונים שהוסיפו לשוקולד לא רק סוכר, אלא גם וניל וקינמון, מהתגליות של העולם החדש. 

חמאת קקאו היא חומר מבוקש בתעשיית הקוסמטיקה, ונחשבת לבעלת השפעה מצוינת על העור. אחד הטרנדים החדשים בתחום הטיפוח הוא טבילה באמבט שוקולד נוזלי. גם בארץ ניתן לקבל את השירות הזה, באתרי ספא מובחרים. 

בסוף המאה ה־17 עדיין היה קשה להשיג באירופה פולי קקאו, ומחירם היה גבוה. ב־1693 היו בכל צרפת עשרה קילוגרמים בלבד של פולי קקאו.

בכל פרי של עץ הקקאו יש עשרים עד ארבעים פולים, שמהם מכינים את אבקת הקקאו. כדי להכין קילוגרם אחד של שוקולד נדרשים לפחות אלף פולי קקאו. 

שוקולד היה המשקה החביב על מרעילים במאה ה־18, כי בטעמו העשיר היה קל יותר להסוות את הרעל.

בשוקולד יש שני חומרים ממריצים: קפאין ותיאוברומין. משמעות המלה תיאוברומין ביוונית היא "מזון האלים", וממנה נגזר גם שמו המדעי של עץ הקקאו, Theobroma cacao. 

נשים נוטות לצרוך יותר שוקולד מאשר גברים. החוקרים משערים שרמת הסרוטונין במוחן נמוכה יותר ומשום כך הן נזקקות להעלאתו באמצעים חיצוניים. הסברים אחרים קושרים את התשוקה למתוק עם תופעות הקשורות במחזור החודשי, שגורמות לירידת רמת הסוכר בדם.  

עוד מיתוס על שוקולד הופרך באחרונה: הטענה ששוקולד גורם לפצעי בגרות (אקנה). מחקר שהושלם באחרונה באוניברסיטת פנסילבניה בארצות הברית מצא כי אין קשר בין השניים, ובין אקנה לתזונה בכלל.