חרס: השרי, הסוס והנערה

העיר חרס דה לה פרונטרה (Jerez de la Frontera) פועלת על החושים. את הטעם והניחוח נותן השרי – לא בליקר דובדבנים מדובר, אלא ביין מובחר החביב בעיקר על בריטים. את השרי מכינים מענבי פאלומינו והוא עובר יישון מיוחד, וכדי לטעום אותו כדאי לבקר באחד ממרתפי היין בעיר, הנחשבת לבירת הייצור שלו.

את העיניים והאוזניים יענגו מופעי פלמנקו, שצמח מתוך האוכלוסייה הצוענית הגדולה החיה בעיר והתפתח בבתי הספר הרבים לפלמנקו. כמו כן נמצא כאן גם אחד ממסלולי המרוצים הגדולים של ספרד לאופנועים ומכוניות, וחובבי מייקל שומכר ויתר כוכבי פורמולה 1 ימצאו אותם מתאמנים כאן לעתים קרובות.

כדי לספוג משהו מן האווירה התוססת של העיר העשירה צריך רק לגשת לבתי הקפה, המסעדות והחנויות, המאוכלסים ביפים וביפות של אנדלוסיה. אך האווירה התוססת עולה מדרגה בכל מה שנוגע לסוסים. מתברר שלתושבי חרס יש חולשה לסוסים – יש בה בתי ספר לרכיבה שאפשר לראות בהם אימונים ותהלוכות, ואירועים שונים הנערכים בה כוללים תהלוכות סוסים. בראש האירועים נמצא יריד הסוסים (Feria del Caballo), המתקיים בחודש מאי וכולל תחרויות, תהלוכות והרבה שמייח מסביב. עוד אירוע שאסור להחמיץ (אם הזדמנתם לאזור באמצע ספטמבר) הוא חגיגות הסתיו (Fiestas de Otono) הכוללת תהלוכת סוסים ותחפושות מסורתית גדולה, אז ניצבת כל חרס על רגליה – הן כמשתתפת והן כצופה בתהלוכה. בנות העיר עוטות אז את מיטב מחלצותיהן המסורתיות ויושבות בעגלות המובלות על ידי הסוסים.