המלצה מקומית: ריאיון עם תושבת העיר

מרסלה פופלבסקי היא פורטניה (תושבת בואנוס איירס) מבטן ומלידה. היא בת 26, ומסיימת השנה את לימודיה בחוג לקולנוע.
לאן את יוצאת לבלות בלילה?
אני יוצאת לבר Mundo Bizarro, בפינת חורחה לואיס בורחס (Jorge Luis Borges) וגואטמלה (Guatemala) שבפלרמו. זה בר אפלולי שמפורסם באלכוהול שלו. אלה שמגיעים מוקדם מספיק או שהבר חפץ ביקרם זוכים לשבת ב"תאים" שבהם מגישים אוכל מקסיקני, סלטים והמבורגרים. הבר מלא לאורך כל הלילה. רצוי לבוא עם נעליים נוחות כי צפויה עמידה ממושכת בתור. אחרי חצות קשה להשיג מקום לשבת, אבל זה לא פוגם בהנאה לעמוד עם כוס משקה ליד הבר. זה מקום מצוין ללכת אליו עם חברים, עם בן או בת זוג ואפילו לבד. האנשים חברותיים ויש להם buana honda (גל טוב).
איפה את אוכלת במשך היום?
במסעדת Las Cholas, קרוב לפינת הרחובות סנטה פה (Santa Fe) וקז'או (Callao) בלה רקולטה. למקום יש קירות עץ, ובעומק המסעדה פועם תנור בוץ שלא מפסיק לפלוט מנות. השולחנות מכוסים במפות נייר ועליהן צבעי פנדה לשימוש הסועדים. בתפריט פריז'ה מלאה, וגם מנות ארגנטינאיות אחרות כמו ארוסיטו צ'ולינו (אורז עם כמה סוגי גבינה צהובה). האוכל טעים והמחירים סבירים.
איפה את קונה בגדים?
בשדרת קורדובה. הסיבוב שלי מתחיל בפינה עם שדרת מדינת ישראל (Avenida Estado de Israel) ומסתיים ברחוב חואן ב. חוסטו (Juan B. Justo). יש כאן בגדים מעונות קודמות במחירים מצחיקים. יש גם חנויות של מותגים מפורסמים במחירים זולים יחסית. המחירים כאן מתאימים לכיס הארגנטינאי שמנסה להתאושש מהמשבר הכלכלי, ולכן לתיירים זול כאן.
לאן את הולכת כדי לנשום אוויר?
לפלאסה פראנסייה (Plaza Francia) שבשכונת לה רקולטה. זה המקום האידיאלי בעיני לטיול בסופי שבוע. במקום פועל יריד היפי של חפצי אמנות ואומנות, אחר כך אפשר לצפות בכיכר במופעי רחוב חינם. 

ראיין: קיקה קירשנבאום