אל ראש ההר

מול מפגש האוקיינוס האטלנטי עם זה ההודי, משקיף על קייפטאון הר שראשו שטוח, שמרגלותיו סלעיים ונוקשים, שמעטה עננים שוכן מעליו כמעט, נותן לו מים חיים וירוק תמידי. כשתגיעו לפסגתו השטוחה של הטייבל מאונטיין (Table Mountain, הר השולחן), בגובה אלף מטר מעל פני הים, תגלו מישור גדול חרוץ עמקים קטנים ופוריים עם פלגים מפכים, שממנו ניבטים נופים עוצרי נשימה.
צורת השולחן של ההר נוצרה בשל חשיפת שכבות שטוחות כמעט של אבן חול על ידי כוחות בליה. את פני השטח המישורי, שאורכו 19 קילומטר ורוחבו 12 קילומטר, מכסה צמחייה עשירה הכוללת גם סחלבים ומינים רבים של מרגניות. הלחות שהופכת את הקרקע לירוקה ושופעת בפסגה נוצרת בשל שכבת העננים המתעבה במהירות מעל להר השולחן כל אימת שהרוח נושבת לכיוון דרום-מזרח.
במורדות המזרחיים של הטייבל מאונטיין תמצאו את הגן הבוטני הלאומי קֶרסטֶנבּוֹש 
(Kirstenbosch National Botanical Gardens), שמוקדש לצמחייה האופיינית למדינה.
שעות פתיחה: בקיץ 18:00-8:00, בחורף 19:00-8:00.
אל ראש ההר ברגל אפשר להגיע ברכבל, הפועל מדי יום בשעות 18:00-8:30.
דרך אחרת היא לעלות ברגל ולרדת ברכבל (או ההיפך). תוכלו לטפס בליווי מדריך, או לבד. באתר האינטרנט שכתובתו www.cmm.co.za  תמצאו מסלולים, טיפים ואזהרות. לבעלי כושר סביר נמשך זמן הטיפוס כשעתיים וחצי, ולהולכים מובטחת דרך יפהפייה עם נוף של יערות, שיחי בר וחופי רחצה נהדרים. סימון המסלולים דליל למדי ולא מעט מטיילים אובדים נזקקים לחילוץ. שינויי מזג האוויר במקום קיצוניים, ולכן כדאי להצטייד בבגדים חמים, במזון ושתייה, ואם אפשר – גם בטלפון נייד.