אירועי תרבות

קובה היא לא רק קרנבלים. במשך השנה מתקיימים בה לא מעט אירועי תרבות מסוגים שונים, רובם בבירה. הבעיה העיקרית היא בקבלת מידע על אותם אירועים. הפרסום אינו עובד שעות נוספות, כך שייתכנו מקרים שאירוע מסוים יפורסם לאחר שיסתיים או שהמידע יהיה חלקי ולא מדויק. הדרך הטובה ביותר היא להתעניין אצל המקומיים. העובדים בדלפקים בבתי המלון ובעלי הבית של הצימרים (Casas Particulares) יוכלו לסייע לכם. כרטיסים לפסטיבל נמכרים לרוב בדולרים. להלן שניים מהאירועים הקבועים (עד כמה שאפשר לקבוע מראש) הגדולים שמתקיימים בקובה:

דצמבר > Festival Internacional de Jazz
לקובה יש מסורת של מוזיקת ג'אז. פסטיבל הג'אז של הוואנה מתקיים בחודש דצמבר ומארח מוזיקאים מן השורה הראשונה.

נובמבר > Bienal de la Habana
הביאנלה לאמנות מתקיימת בחודש נובמבר ב-Centro de Arte Contemporaneao Wifredo Lam (כתובת: Calle San Ignacio 22 esquina a Empedrado). בביאנלה מציגים אמנים קובנים וזרים (גם ישראלים הציגו בה בעבר), והיא מאפשרת הצצה לפעילות האמנותית במדינה.

אינטרנט: אתרי האינטרנט העוסקים בקובה אינם מפותחים במיוחד. לחלק קטן מהם יש עמודים באנגלית. להלן כמה אתרים שמהם אפשר ללמוד על אירועי תרבות המתקיימים בקובה:
הרשת האפרו-קובנית – באתר המוקדש לתרבות האפריקאית בקובה אפשר למצוא מידע על פסטיבלים הקשורים בשורשים האפריקאיים של תושבי קובה. למשל, Festival de rap de Almarהמוקדש למוזיקת הראפ ומתקיים בהוואנה.
קובה-ארט – באתר אפשר למצוא מידע על אמנות בקובה, פסטיבלים, קישורים (שלא תמיד עובדים) ועוד.