איפה אפשר לשמוע

בכל עיר ברחבי האי יש בית מוזיקה (Casa de la Musica) אחד לפחות שבו תוכלו ליהנות מצלילי הסון, לשמוע טרובדור עז קול או לרקוד סלסה ורומבה.

הוואנה
רחוב אוביספו (Obispo) בהוואנה העתיקה מציע ברים ובתי קפה שלהקות וטרובדורים מופיעים בהם משעות אחר הצהריים. המפורסם שבהם הוא קפה דה פריס (Café de Paris, כתובת: Calle San Ignasio 202), שם גם אפשר לאכול. מסעדות ובתי קפה נוספים עם מופעי מוזיקה תמצאו בקצה הרחוב ליד הקתדרלה ובפלאסה סן פרנסיסקו (Plaza San Francisco) הסמוכה. בגבול הוואנה העתיקה עם שדרת אל פראדו (El Prado), מתחת למלון אינגלטרה (Inglaterra), אפשר לשמוע להקות סלסה ובעיקר לרקוד עד אור הבוקר בקברט נסיונל (Cabaret Nacional, כתובת: San Rafael y Paseo de Marti).
בית המוזיקה המצוין של הוואנה נמצא בשכונת מירמאר (Miramar) וגובה עשרה דולר. במלון מֶליה קוהיבה (Melia Cohiba) נמצא מועדון הוואנה קפה (Habana Cafe, כתובת: Paseo, e 1ra y 3ra) – תיירותי ויקר, אך לעתים מזמן להקות מעניינות.
הזמנות לטרופיקנה, הקברט הקובני הידוע, אפשר לעשות דרך כל בתי המלון.
מועדונים יוקרתיים נוספים נמצאים סביב מרכז הוואנה וכל נהג מונית יידע להובילכם אליהם: קופה רון (Copa Ron, כתובת: Paseo y Malecon) במלון ריביירה (Riviera), אל רינקון דל בולרו (El Rincon del Bolero) שבו שרים בולרוס וטרובה, קפה קַנטַנְטֶה (Café Cantante, כתובת: Paseo y Calle 39) שבו מנגנים סון וסגנונות שונים, ולה סורה אי אל קוארבו (La Zorra y el Cuervo, כתובת: Calle 23, e N y O) ואל גאטו טוארטו (El Gato Tuerto, כתובת: Calle O 14 e 17 y 19), שמזכירים את הוואנה של פעם.
באולמות הגדולים, כמו התיאטרון הלאומי של קובה (Teatro Nacional de Cuba, כתובת: Paseo y Calle 39) ואחרים, מופיעים לעתים גדולי המוזיקאים של האי. יש לעקוב אחר הפרסומים.
לחפצים במוזיקה אלקטרונית ובהתחככות בצעירי החברה הגבוהה של הוואנה, מועדון מקומבה (Macumba) בשכונת מירמאר שבמערב העיר הוא אפשרות טובה, ומגישים בו גם ארוחת בשרים מצוינת.

סנטיאגו דה קובה
סנטיאגו דה קובה, בירת הפולקלור של האי, מזמנת הפתעות מוזיקליות כל השנה. ברחוב הֶרֶדְיָה (Heredia), היוצא מפארקה סספדס (Parque Cespedes), ממש מתחת למלון קאסה גראנדה (Casa Granda), יש מבחר בתי מוזיקה: קאסה דה לה טרובה (Casa de la Trova, כתובת: הרדיה 208), מוזיאון הקרנבל (Museo del Carnaval, כתובת: הרדיה 303), קפה ארטקס (Artex Cafe, מול מוזיאון הקרנבל), קאסה דל אסטודיאנטה (Casa del Estudiante, כתובת: הרדיה 204) ועוד. בכל ערב ובעיקר בסופי שבוע מופיעות כאן מיטב הלהקות של מזרח האי, ונותר רק להתעדכן בסיבוב רגלי קצר בתחילת הערב. לראות כאן את להקת לוס חובילדוס (Los Jubilados), ולחזור לשנות השלושים בקובה, או לפחות לסרט "בואנה ויסטה קלאב". כניסה: דולר אחד עד חמישה, במקום יש שתייה ומזון.

טרינידד
לה קאסה דה לה טרובה (La Casa de la Trova, כתובת: Echerri 29) הוא מקום מפגש ללהקות ולטרובדורים. בכל ערב מנגנות כאן כמה להקות והשמחה רבה. כשהטרובדור ישראל מורֶנו מתחיל לשיר, הקהל כמו נתקף געגועים לימים אחרים. בית המוזיקה של טרינידד מתחיל את הערב בלהקת המנגנת סון וממשיך בג'ם סשן בהשתתפות הקהל או במוזיקת ריקודים במקצבי הסלסה והרומבה. הדיסקוטק של טרינידד, לה קואֵבָה (La Cueva, "המערה". כתובת: Zerquea 406), הוא אחד הטובים והמפורסמים בקובה. כאן אפשר לרקוד הרבה סלסה וראפ קובני וקצת מוזיקה מערבית.
גם בשעות היום יש מוזיקה בכל פינה. בטברנה לה קנצ'אצ'רה (Taberna la Canchachara, כתובת: Redondo, Ruben Martinez Villena at Ciro), כשם המשקה המשובח, שתו והצטרפו לג'ם סשן עם מי שכבר שתה כמה כוסיות.