תפריט עמוד

תל אביב דאנס 2017

חיפוש אירוע

שלושה חודשים מרוכזים של אירועי מחול עם להקות אורחות מרחבי העולם והופעות, כולל 7 בכורות, של להקות ואמנים מישראל. 2 באוגוסט - 31 באוקטובר, מרכז סוזן דלל, תל אביב

תל אביב דאנס 2017

-מרכז סוזן דלל יקיים בתאריכים 2 באוגוסט עד ה-31 באוקטובר, את אירועי "תל אביב דאנס" 2017  שיארחו 12 מופעים מגרמניה, סין, הונגריה, ספרד, טורקיה, בלגיה ,שוודיה ואוקראינה, לצד 15 בכורות עולמיות ומופעים חדשים של יוצרים ישראליים הפועלים בארץ ובחו"ל.

הנה כמה מהמופעים שיתקיימו בבמה הבינלאומית של תל אביב דאנס, כאשר בסוף כל מופע תתקיים שיחה עם היוצר/ים:

 

DUST – להקת kNoname Artist ביצירה של רודריק ג'ורג' -הרכב גברי של ארבעה רקדנים מברלין המפתיע בשילוב מתעתע בין היצירתיות והגמישות של ההיפ-הופ, לבין הקשיחות המובנית של הבלט הקלאסי.  את העבודה מלווה מוזיקה של צמד התקליטנים SAD, ששוברת את "הרשמיות" שבקונצרט מחול ומשווה למופע תחושה של מועדון לילה אורבאני. (9-7 באוגוסט).

"כרמן" לכוריאוגרפיה של בלזה וינסנצ'ה בביצוע להקת הבלט העכשוי  פצ מהונגריה. גרסה עכשווית לדרמה הקלאסית, עשירה בדימויים מלאי חיים, אקרובטיקה, תפאורה מקורית וצבעים עזים. (10 באוגוסט).

חץ קר/ משחק גו – להקת בייג'ין דאנס ביצירתם של לי האן-ז'ונג ומא בו. בייג'ין דאנס / LDTX. להקת המחול המודרני המקצועית הסינית הראשונה הפועלת כלהקה עצמאית שאינה ממשלתית, הוקמה בשנת 2005 על ידי ווילי טסאו ולי האן-ז'ונג, שתיים מהדמויות המרכזיות והמשפיעות בתחום המחול העכשווי בסין. הערב עשיר בדימויים מהתרבות הסינית ומציג מטפורה פואטית למשחק החיים. ( 12 באוגוסט- 2 מופעים).

"יומן מסעות" לכוריאוגרפיה של ביהן מרפי בביצוע תיאטרון המחול והאופרה  של איסטנבול .להקת המחול המודרני הממוסדת היחידה בתורכיה, המציגה יצירות חדשות ברחבי העולם ומתמקדת בהגברת המודעות החברתית לאמנויות הבמה כמדיום לשינוי תרבותי ואחריות חברתית. היצירה מציינת 400 שנה לכתביו של אווליה צ'לבי, מגלה הארצות העות'מאני שסייר לאורכה ולרוחבה של האימפריה העות'מנית והארצות השכנות במשך 40 שנה ותעד את המסע ביומן. היצירה נעה בין מסעותיו הגיאוגרפיים של צ'לבי ובין מסע החיפוש הנפשי של הסופרת התורכיה העכשווית אליף שאפאק. העבר וההווה נשזרים יחד לאורך ההיסטוריה של העם התורכי הנודד ואהבתם של התורכים למסעות בכלל. זהו ביקורה השני של הלהקה בישראל ובמרכז. (18-19 באוגוסט).

במקביל למופעים הבינלאומיים מציג "תל אביב דאנס" שורה של בכורות ומופעי חשיפה של יוצרים ולהקות ישראליות לצד אירועים מיוחדים:

ערב גאלה חגיגי לציון 20 שנה להקמתה של קומפאס, להקת הפלמנקו הישראלית בניהולה של מיכל נתן; העלאה מחודשת בבכורה עולמית של "שתיים שעשוע ורוד", יצירתה הבלתי נשכחת של יסמין גודר; להקת קמע תבצע את "גנאווה" של נאצ'ו דואטו לצד יצירה חדשה של תמיר גינץ; להקת המחול הקיבוצית עם "חלב אם", יצירה חדשה של רמי באר; להקת בת שבע, הלהקה הצעירה תופיע בשלושה ערבים שונים; "עצקרח" בכורה של להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק; להקת סאלי אן פרידלנד תציג את "Anemone" ועוד ועוד.

במה מיוחדת תוקדש לעבודות לילדים ולכל המשפחה בהן: "שלגיה ושבעת הגמדים" גרסה מיוחדת שיצרה מיכל נתן עבור קומפס, להקת הפלמנקו הישראלית; you make remake, מופע רב תחומי ראשון ויחיד מסוגו בעולם שיצרה רננה רז בגרסה מיוחדת לילדים.

התכנייה המלאה ורכישת כרטיסים באתר מרכז סוזן דלל ובטלפון: 03-5105656

התמונה הפותחת: להקת המחול המודרנית של הונג קונג | צילום: Conrado Dy Liacco