תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

שבועות במוזיאון פעיל עין יעל

חיפוש אירוע

פסטיבל הביכורים במוזיאון פעיל עין יעל בירושלים מחזיר את המבקרים לתקופת בית שני. תצוגה של בעלי מלאכה קדומים, הכנת גבינה וחיבוץ חמאה, סדנה עם סופר סת"ם ופעילויות נוספות. 10 ביוני 2019

שבועות במוזיאון פעיל עין יעל

בחג השבועות יתקיים במוזיאון פעיל עין יעל בירושלים פסטיבל ביכורים ובו שלל אטרקציות לכל המשפחה. הפסטיבל הססגוני יכלול שיחה וסדנה עם סופר סת"ם; תצוגת אומנים ברחוב הרומי הססגוני; טווייה ואריגה; שחזור תהליך הכנת הלחם בימי קדם; הכנת גבינה והכנת חמאה במחבצה; קליעת טנא ועוד שלל אירועים וסדנאות לכל המשפחה. הפסטיבל יתקיים ביום שני אסרו חג שבועות 10 ביוני 2019 בין השעות 17:00-10:00.

בשוק הרומי יקבלו את פני הבאים בעלי מלאכה קדומים:  קולעת הסלים שתדגים איך קולעים סל מנצרים וחומרים טבעיים; הקדר שידגים עבודה על אובניים, האורגת שתדגים עבודה על נול וטווית חוטים ועוד הפתעות. המבקרים יערכו היכרות עם כלים ומכשירים עתיקים ויתנסו בסדנאות קדרות וקליעה (הכנת סלים מחומרים טבעיים), יפגשו סופר סת"ם ויתנסו בכתיבה על קלף עם קולמוס ודיו, יתנסו בטחינת חיטה ויכינו פיתות על הסאג', בנוסף יכינו גבינה וחמאה בדרך המסורתית ויוכלו ליהנות מארוחה שיכינו במו ידיהם; וכל זה בליווי של מוזיקה חיה ברחבי האתר.

פסטיבל הביכורים במוזיאון פעיל עין יעל יתקיים ביום שני 10.6 בין השעות 17:00-10:00.

עלות כניסה: 45 שקלים לילד ו-35 שקלים למבוגר

מוזיאון פעיל עין יעל, ירושלים (ליד תחנת הרכבת במלחה), טלפון: 02-6451866, אתר אינטרנט. חנייה חינם.